Soredemo Ajumu wa josetekuru

• Japonsko それでも歩は寄せてくる (viac)

Student prvního ročníku Ajumu Tanaka se jednoho dne rozhodl opustit školní klub Kenda a přidat se k neoficiálnímu klubu hraní deskové hry Šógi, který měl doposud pouze jednu členku, a to o rok starší Uruši Jaotome. Ta je nadšená, že má konečně partnera na hraní a zároveň se snaží být pro o rok mladšího Ajumu dobrou učitelkou a vzorem. Ajumu to však Uruši příliš neusnadňuje, naopak ji velmi často dovede přivádět do rozpaků, protože je to upřímný mladík, co dokáže s klidnou tváří pronášet na dívčinu adresu i ty nejsilnější lichotky.
Ajumu je do Uruši zamilovaný, ale dal si slib, že se jí nevyzná ze svých citů, dokud ji alespoň jednou neporazí v Šógi. A tak i když si Ajumu užívá každou vteřinu s Uruši, k tomu, aby ji ve hře dokázal porazit, má ještě hodně daleko. Uruši tuší, co k ní Ajumu cítí, také jí není úplně lhostejný, a tak se ho snaží k romantickému vyznání občas popostrčit, jenže z pro ni neznámého důvodu to nikdy nefunguje a skoro pokaždé je to ona, kdo je opět přiveden do rozpaků. A tak dny ubíhají a dvojice během her Šógi, ale i během běžného školního života, společně zažívá mnoho veselých a příjemných okamžiků, a tak jediné, co zbývá vyřešit, je otázka, zda Ajumu dokáže Uruši někdy v Šógi porazit, aby mohl v jejich vztahu konečně udělat další krok… (Jeoffrey)

Hees

Anime v ktorom sa hrá Šógi (najviac podobné šachu) Soredemo Ayumu wa Yosetekuru a vy si poviete anime čo bude do podrobnosti vysvetľovať Šógi? Tak to vôbec nie tu sa nenaučíte ani základy, ale za to dostanete jedno z najlepších romantický a to naozaj čisto romantických anime v roku 2022. Jasné popri tej romantike dostanete aj nejaké tie komediálne prvky a bežné veci, ako pomaly v každom anime ako čokolády na Valentína, športový deň a podobne. Predstavte si, ale že napriek tomu, že sa tu deje všetko to, ako skoro v každom anime tak toto anime vyniká svojím citom a precíznosťou nenudiť. Ako to bežne býva máme tu školské prostredie, ale skoro najviac času budeme tráviť v klubovni a tam bude náš hlavný hrdina Ayumu hrať Šógi proti Urushi. Vynikajúcim osviežením je to, že vlastne muž je tu v tomto anime oveľa viac stoický a ženská hlavná hrdinka sa skôr dokáže vyrušiť jeho správaním tak, že sa nadmerne červená. Ayumu je super aj v tom, že všetko robí správne, teda takým svojským spôsobom, ale vie čo chce a vie ako to chce dosiahnuť a ide za tým napriek tomu, že sa mu to nie vždy darí.  Po veľa mužských charakteroch čo v romantických anime nestoja za zmienku tu konečne máme niekoho zaujímavého. Ak si anime pozriete dostanete aj vedľajší romantický príbeh dvoch ďalších postáv. Ak mám povedať niečo čo sa mi zdalo slabé bolo vystúpenie otca hlavnej hrdinky hlavne z pohľadu toho, že tu sa mohlo s tým všetkým trocha viac pohrať a to celkové vysvetlenie (nebudem spoilerovať) sa mi zdalo trocha slabé (vysvetlenie chovania otca Urushi). Nesmiem zabudnúť na to, že aj Maki je dobrý charakter.  Za mňa prekvapujúco dobré (nadpriemerné) romantické anime. ()

Jeoffrey

Sóičiró Jamamoto tu školní romantiku prostě umí a tenhle seriál je pro mě zatím jeho nejlepším kouskem. Není to jen Takagi otočená naruby, jak by mohl někdo tvrdit, protože vztah mezi hlavní dvojicí tu má lepší dynamiku a obě ústřední postavy jsou mnohem vyrovnanějšími aktéry vzájemného sbližování než tomu je u Takagi a Nišikaty. Proto to má lepší tempo, romance se tu rozvíjí o něco rychleji a přirozeněji a jak Uruši tak i Ajumu jsou natolik sympatičtí, že jsem jim začal velmi brzy fandit. Hlavně Ajumu byl super, jeho neskutečná upřímnost, s kterou prostě říkal věci tak, jak si je myslí, mi byla opravdu velice blízká. Oblíbil jsem si i většinu vedlejších postav, zaujal mě vztah mezi Takeruem a Mikage, protože i ten byl takový zábavný, milý, a tak jsem si přál, aby i jim to dobře dopadlo, ale také aby dostali o něco víc prostoru na obrazovce. Dokonce i Rin, která se objevila až v druhé polovině a jejíž role se mi zdála od začátku jasná, mě nakonec dokázala hodně zaujmout, okouzlit svou vnitřní silou a vzbudit ve mně v posledním díle i nějaké ty silné emoce. Za mě se zkrátka tenhle seriál hodně povedl, měl pěknou animaci, padnoucí hudbu, kteréžto dohromady s fajn postavami vytvářeli opravdu kvalitní romantickou a zábavnou podívanou. Fungovala atmosféra i emoce a já si to opravdu užil. Navíc se podařilo docela solidně zakončit celou sérii, takže i v případě, že by na další nedošlo, bude tenhle konec víc než dostačující. Na druhou stranu ale znám pořád ještě jedno romantické anime, které mám stále v živé paměti a kde to všechno, co se mi tady líbilo, bylo přeci jen o stupínek lepší, takže pro své výsledné hodnocení seriálu When Will Ayumu Make his Move? vezmu těch 9/10 co ode mě má My Senpai Is Annoying a odečtu od toho přesně jeden bodík, čímž získám pořád velmi dobrých 8/10 a když si to postavím vedle 7/10 co mám u Takagi, tak mi to všechno krásně sedí! ()