Alžbeta II. - Platinová kráľovná

(relácia)
  • Veľká Británia The Queen's Platinum Jubilee Celebration
všetky plagáty

Oslava platinového jubilea Jej Veličenstva kráľovnej Alžbety II. - najdlhšie vládnucej ženy v histórii... Britská kráľovná Alžbeta II. oslavuje 70. výročie na tróne. Platinové jubileum kráľovnej Alžbety sprevádzajú celoročné oslavy, ktoré vrcholia počas štvordňového júnového štátneho sviatku. Súčasťou osláv je tradičná prehliadka Trooping the Colour, koncert v Buckinghamskom paláci či špeciálna Slávnosť platinového jubilea. Alžbeta II. je prvou britskou panovníčkou, ktorá oslavuje takzvané platinové jubileum. Deväťdesiatpäťročná kráľovná sa v priebehu panovania počas obdobia 70 rokov stala symbolom stability a pre mnohých Britov jedinou kráľovnou, ktorú poznali - je totiž najdlhšie vládnucim monarchom v dejinách Spojeného kráľovstva. (RTVS)

Arsenal83

Rozmýšľam, prečo sa u nás dáva toľko priestoru skostnatenej monarchii a nejakým príživníkom na tróne. A prečo sa potom nevystavujú iní štátnici, veď kráľovstvo nie je len v Británii? Otvoríte noviny, zapnete správy a všade len čo je nové v Buckinghamskom paláci. Chápem, že 70 rokov na tróne je naozaj veľká udalosť, mne sa celkovo ten cirkusantský program až tak nepáčil, starej ale očividne áno, bolo to na nej vidieť. A tie oči má stále veľmi živé. Charlesov osud byť v 73 rokoch stále len nástupcom si asi už nikto nikdy nezopakuje. ()