Kavárna Černá Kočka je malý podnik v pátém okrsku hlavního města říše, který se na první pohled příliš neliší od ostatních. Jeho personál tvoří mladé dívky, které se s úsměvem starají o zdejší hosty. Nejsou to však obyčejné dívky, ale automata, roboti vyvinutí během velké války, jejichž úkolem bylo ovládat všechny válečné stroje. Válka však před několika lety skončila a jelikož automata mají svojí vlastní vůli, tak nyní hledají nový smysl své existence v tomto pro ně neznámém světě, kde vládne mír. (Jeoffrey)

Jeoffrey

Tohle znám, to je "Vivyolet Loligarden"! Zkrátka děvčátka, která jsou tak nějak roboti a jediné co dřív uměla je válčit, hledají místo v nové společnosti, kde vládne mír a k tomu někdo dostal nápad, že by se tu mělo hodně zpívat. A po pravdě ze začátku to na zabíralo, prostě asi stačí, když přede mě postavíte partu roztomilých děvčátek, necháte je dělat roztomilé věci, k tomu mi občas ukážete nějaký ten aspoň trošku obstojně napsaný lidsky smutný příběh, nebo třeba backstory a ono mě to prostě dojme a zároveň bude bavit. Úvod byl fajn, opravdu pro mě fungovala emocionální stránka některých částí, dokázal jsem mít rád i všechny ty holčiny, takže 4* byly jasné. Postupně se to ale začalo tak nějak ohrávat, na můj vkus se tu opravdu hodně zpívalo, což nemusí být vždycky na škodu, přeci jen v minulé sezóně jsem si užil takové Healer Girl, což bylo skoro jak muzikál, ale problém s tím zdejším zpíváním byl ten, že u mě většinou nevyvolávalo žádné emoce a ani po hudební stránce moc neoslovovalo. Další věc, která mě moc nezaujala, byl  hlavní příběh, co se postupně formoval na pozadí, aby pak převzal vůdčí roli v samotném finále. Přišel mi docela průhledný, a tak jsem podvědomě tušil, kam to celé bude směřovat, co mi budou chtít autoři říct a jak to skončí, no a z velké části jsem se trefil s tím, že nakonec největší příjemné překvapení bylo hlavně to, co je Haizakura vlastně zač, protože to bych určitě neuhádl. V určitou chvíli jsem tedy spadl na 3*, ale poslední dva díly a to, jak mi věci, sice z velké části očekávané, byly podávány, můj dojem opět začaly zvedat. Finále je sice skoro až přehnané slzavé údolí, ale zabralo to, byl jsem dojatý, a nakonec si z toho všeho odnesl vážně poměrně příjemný pocit. Takže se vracím na 4*, i když hodně slabé. 6,5/10 ()