Krajšia ako ty

• Česko Souboj s láskou (viac)
TV spot
Turecko, 2022, 29 h 39 min (Minutáž: 112–141 min)

Romantický seriál Krajšia ako ty rozpráva príbeh Efsun (Cemre Baysel), krásnej dermatologičky, ktorá žije so svojím otcom na farme v Gaziantepe. Dievča vyrastalo bez matky Pervin (Ebru Cündübeyoglu), ktorá si vybrala kariéru a stala sa jednou z najvýznamnejších plastických chirurgičiek v Turecku. Jedného dňa však od nej Efsun dostane správu. Jej matka leží na smrteľnej posteli a chcela by svoju dcéru naposledy vidieť. Pošle po ňu svojho šoféra a pozve ju do Istanbulu. Počas stretnutia so ženou ju čaká veľké prekvapenie. Jej mama vlastní najväčšiu estetickú kliniku v Istanbule. Hlavnej hrdinke tak ponúka prácu na klinike. Doktorka Efsun tak musí zanechať idylický dedinský život, keď je proti svojej vôli vtiahnutá do chaosu veľkomesta. Pomáha viesť kliniku krásy, čelí istanbulskej smotánke a musí sa prispôsobiť požiadavkám žien tureckej vyššej spoločnosti, ktoré sú závislé na kozmetických operáciách, botoxe a výplniach tváre. Efsun na klinike bude pracovať po boku Emira (Burak Çelik), charizmatického a arogantného plastického chirurga, ktorý neverí na lásku a ktorý sa do nej po stretnutí beznádejne zamiluje. Efsun na klinike prekonáva problémy a hľadá svoju cestu v živote. A objaví nielen dávno stratenú matku, ale aj nečakanú lásku... (TV Doma)

Danikaa

Chvíľami dráma, chvíľami bláznivá komédia. Prvých 5 častí som čakala, že sa to nejako rozbehne. Na seriál sa dobre pozeralo. Herecké obsadenie aj prostredie bolo pekné a zaujímavé, no s každým ďalším dielom, to bolo len čakanie na Godota. Škoda, potenciál to malo. ()

Arsenal83

Oddychovka, pohodovka, pomerne nedokončené dielo, veď to naplánovali len tak narýchlo na YouTube, ale má to ten vtipný, typický turecký nádych. Ich telenovely bývajú aj také a vtedy z toho oko nereže. ústredný hrdina typický Turek so strniskom a hruďou z posilky, "princezná" však netradičná, cholerická, vtipná. Naozaj sa dalo. ()

B.Wilde

Okay, ani nevím, co k tomuhle seriálu vlastně napsat. Dost těžko uvěřit, že k tomuto seriálu psala scénář Ayşe Üner Kutlu, od které vzniklo mé milované Sen Çal Kapımı. Mám takový pocit, že u ní se to střídá, že jeden seriál mě tolik nechytne, další ano, další zase ne... tak to by mohla novinka Ruhun Duymaz dopadnout velmi dobře, jestli je teď zase na té kreativnější vlně. Ale zpět k tomuto počinu... SDG je taková zvláštní směska rom/com a komediálního dramatu (protože to, co tam předvádí má do čistokrevného drama docela daleko) a já nevím, jestli na mě vůbec něco z toho fungovalo. Zpětně mám pocit, že u hodnocení epizod jsem kolikrát byla až moc hodná a dala jsem tomu lepší hodnocení, než by si to zasloužilo, protože příběhově to bylo často dost zvláštní, některé zápletky byly jak vycucané z palce a na efekt... a chemie hlavního páru byla poměrně slabá. Cemre Baysel mi byla sympatická a role jí docela sedla, ale Burak Çelik mi do role romantického hrdiny prostě neseděl, pořádně jsem mu to nevěřila ani v jedné scéně a to je docela škoda. Jako nelituju, že jsem seriál viděla, ale jednou mi to bohatě stačilo. Za mě tak 50-60% podle etapy seriálu. ()

luciasce

Upřímně to bylo slabé. Jsem zvyklá u tureckých seriálů tohoto typu na lepší kvalitu. Herecký pár je nezáživný, bez humoru a jiskry. I když se to Cemre snaží zachranovat, jak jen může, Burak je prostě špatně obsazený. Kamera i hudba není nějak extra chytlavá a vypadá to, že se snad šetřilo i na oblečení. Prostě celé špatně. ()

Cutie

9/10 nejlepší turecky seriál na světě s úžasným hereckým obsazeným, humorem, zajímavým prostředím, jen škoda že finále bylo uspěchané a nepůsobí dobře. Ale přesto jde o seriál při kterém si úplně odpočinete a pobavíte se. ()