Kuro no šókanši

• Japonsko 黒の召喚士 (viac)
Japonsko, 2022, 4 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Jeden obyčejný japonský mladík měl velkou smůlu, když se připletl k tragické nehodě, která ho stála život. Tak stanul před bohyní znovuzrození, která mu sdělila, že tato nehoda byla způsobená jiným bohem a ona nyní musí celou situaci urovnat, a tak nabídla mladíkovi nový život dobrodruha ve světě, kde vládne meč a magie. Mladík však byl schopný vyjednavač, a proto si u bohyně prosadil jisté výhody. Obětoval sice své vzpomínky na minulý život, ale zase získal nějaké ty dovednostní body k dobru. Navíc, jelikož byla bohyně opravdu nadpozemská kráska, tak ji přesvědčil, aby si dala oddych od své práce a stala se jeho první společnicí a průvodkyní v novém světě, což znuděná bohyně nakonec také přijala.
Tak se v kouzelném fantasy světě objevil Kelvin, začínající dobrodruh, jehož zaměřením je vyvolávání monster, profese velice neobvyklá a mnohými ceněná. Na každém kroku ho provází hlas bohyně, kterou jednou až bude na vyšším levelu možná dokáže také vyvolat, nyní mu však aspoň dává cenné rady. Kelvin se tak přidává do cechu dobrodruhů, plní svůj začátečnický úkol a krotí své první monstrum, které bude nyní moct kdykoli povolat do boje. Brzy mladík nachází potěšení v každém novém souboji a další těžké výzvě. Jeho cesta bude dlouhá a plná mnohých nečekaných setkání, nebezpečných dobrodružství a soubojů. Kelvin byl totiž předurčen k tomu zapsat se do historie tohoto světa jako Černý Vyvolávač… (Jeoffrey)

Kimkong

Není to špatný, ale jsou i mnohem lepší isekaie. Hrdina ví co dělat v RPG a prvně všem boostuje zisk XP a skill pointů. Sběr harému, kde hrdina má jiné priority, ale buzna není. V akčnějších soubojích se mění animace a pak vypadá dost otřesně. Hudba nevýrazná. Postavy mají jiný vzhled, jiné schopnosti, kdy jsem si rád pročítal kdo co umí a pak jak se vyvíjí, ale jinak se moc neliší. Padouši nevýrazní. Příběh naprosto generický. ()

DaweForeman

Upřímně mě tohle anime úplně nenadchlo. Není špatné, ale má jeden zásadní nedostatek a pak jedno pro mě velké mínus. Zásadním nedostatkem je ona zpitvořená 3D animace, která se objevuje během soubojů a pár dalších míst. Mínus bych pak viděl v záživnosti, kdy mě spíše zaujala čtená verze ve formě mangy, která je i příběhově trochu napřed, což mi pak dalo určitý opáčko a také jsem chápal jiné souvislosti, které divák nezná. Obecně je to opět příběh o reinkarnaci hlavního hrdiny do fantasy světa, kdy tentokrát je to trochu více dobrodružně zaměřený a na tvoření vztahů mezi jednotlivými členy skupiny. Je tu též spousta akce, který si bohužel člověk neužije kvůli zmíněné špatné animaci a po pletichářské stránce se tu objeví něco až v konci, takže si toho člověk "prozatím" moc neužije. Hlavní hrdina není otravný, ale má svou určitý tik v podobě závislosti na boji, který ale slušně zapadá do prostředí a taktéž překvapivě tu není typický ecchi fan servis i přes celkem působivý harém. Ostatní postavy mají celkem taky spoustu do sebe, kdy každá z nich je zajímavá něčím jiným, takže se člověk nenudí. Příběh - zápletka ale není ničím originálním a tak je to spíše další řadové isekai anime s trochu lepší atmosférou. Po hudební stránce je to slušné a po animační, když nebudu brát v potaz ty 3D scény, je to taktéž velice slušné. ()

Elerrina

Kompletní random směska motivů a postav z fantasy herního světa aneb vše, co jste kdy viděli v isekai žánru za posledních několik let - nechybí dokonce ani populární sliz. Což by možná ani tolik nevadilo, kdyby s tím tvůrci dokázali nějak inovativně pracovat a neservírovali to celé ze smrtelně vážného pohledu desetiletého dítěte. Takhle je to nejenom stokrát viděné, ale i trestuhodně hloupé, a v druhé polovině navíc tak nudné, že se to nedá pustit ani k žehlení. ()

Mafiapau

Dal bych 4 hvězdy hlavně díky dynamice soubojů, nebýt toho, kdyby se po polovině série, anime nezměnilo na absolutně nezajímavou hovádninu. Chválím akci, jelikož to díky bohu není jedno z těch anime, kde máte akční scény typu: "Frajer máchne jednou mečem, pak ještě jednou za pár sekund, a pak se tam deset let žvaní když se má ku*va bojovat (Jak jsem již psal, jen do poloviny série). Takže srážím až na dvě hvězdy, A to to začalo docela zajímavě. Sice kažuální to počin. ()

Jeoffrey

Takový docela průměrný isekai, který nenadchne ani neurazí. Najdou se tu věci, které se mi docela líbily a i ty, které byly řekněme slabší. Mezi pozitiva počítám samotného hlavního hrdinu, který měl ze všech těch nových isekai protagonistů, co se v téhle sezóně objevili, asi nejvíc osobnosti a je to prostě docela sympaťák, kterého nejvíc nevzrušuje všechen ten harém, co se kolem něj vybudoval, ale zato když před něj postavíte nějakého silného soupeře… V tomhle ohledu se mi i líbila volba závěrečného protivníka z posledního dílu, kdy to konečně působilo alespoň na chvíli, že na sebe narazili dva sobě rovní, takže to mělo aspoň nějaký ten náboj a větší logiku, než když si hlavní hrdina jen tak z nudy protivníky sám vytvářel (zdravíme zdejší partu hrdinů). Musí to být těžké být strašně OP… Stejně tak mě docela zaujalo, proč je hrdina takhle silný, co byl ochotný pro svou sílu obětovat a jestli to bude mít nějaký vliv na další příběh. Také ho musím obdivovat, že dokázal přemluvit bohyni, aby se vykašlala na svoje povinnosti a šla mu dělat průvodce a součást harému. Další věc, co mě docela zaujala, je příběh na pozadí, zkrátka to, co mi začali autoři servírovat až teď ke konci a souvisí se sousedním královstvím, z toho by se dal v případné další sérii postavit i docela zajímavý příběh. Zbytek ale už taková zábava nebyla, objevuje se to na můj vkus docela dost klišé a bohužel většinou těch, která považuji za nudnější (démoní princezna, oné-čan charakter atp.). Další věc, co nenadchla, je většina soubojů, a hlavně použití CGI v nich, které sice nebylo na té úplně nejotřesnější úrovni, jakou jsem kdy v anime viděl, ale k přijatelné snesitelnosti tomu pořád ještě něco chybí. K tomu hudba, které si nevšimnete, vedlejší postavy, z kterých je mi ale nakonec nejsympatičtější jediný zdejší chlap – rytíř Gerard. No není to žádná hitparáda, ale zároveň ani nic vysloveně špatného, takže jasných 5/10. ()