Kinsó no Vermeil: Gakeppuči madžucuši wa saikjó no jakusai to mahó sekai o cukisusumu

• Japonsko 金装のヴェルメイユ~崖っぷち魔術師は最強の厄災と魔法世界を突き進む~ (viac)

Hees

Kinsou no Vermeil (za tým dlhý názov) nie je vôbec zlé anime, ak by som ho mal zaradiť tak doslova poviem, že to je maximálne priemerné anime ako sa len dá a to vo všetkých aspektoch, na ktoré si môžem spomenúť. Máme tu študenta, ktorý nevie zložiť skúšku a tak namiesto toho, aby privolal niekoho slabého privolá si silného démona Vermeil, ale vlastne ani Alto nie je priemerný. Znova ako to teda býva tu máme hrdinu, ktorý šokuje tým aký je silný, ale vyzerá naopak slabo a k tomu pridáme nejaké tie ecchi šteklivé scénky s Vermeil, ktoré keď som videl tak som si vlastne neuvedomil, že toto anime môžeme zaradiť aj do kategórie ecchi. Veľká škoda Lilie tá mala potenciál a zo začiatku aj chorobne žiarlila a to sa postupne vytráca a ja vlastne ani neviem prečo v neskorších dieloch sa jej charakter jemne mení. Záporný hrdinovia sú silný a až veľmi silný, ale absolútne zle sú vysvetlené ich zámery a ak teda nejaké majú tak aj tie sú doslova nanič. Proste máš záporného hrdinu, alebo nepriateľov len na to, aby tam boli a keď tak môže sila lásky zvíťaziť. V anime máme aj nejaké magické súboje, ktoré sú zas no tak isto priemerné, ale zas máme aspoň niečo. Čiže anime je vytvorené tak, aby bolo maximálne generické a čo je naozaj dobre spracované a zaslúži si za pozretie je minulosť Vermeil, tam si zrejme dali trocha záležať a povedal som si, že nakoniec nebolo zbytočné si tento počin pozrieť. ()

DaweForeman odpad!

Další fantasy anime, které tentokrát není o transferu ani reinkarnaci, ale je čistokrevné. Vzhledem k množství počinů v tomto žánrů, je těžké přijít s něčím originálním a tudíž tohle dílko v porovnání s různými jinými počiny nestojí vůbec za zmínku a nezaujme. Celé tohle anime mi trochu připadá jak určitý sociologický počin poukazující na to, že láska překonává rasu, nepřátelství a všechny další překážky. K tomu je tu naprosto otravný hlavní hrdina, který furt pokřikuje různé hlášky o spravedlnosti a na druhou stranu je ze všeho neustále červený na zadku a hrozně uťáplej, kdy hlavní hrdinka je spíš ta, která nosí kalhoty. Ostatní postavy na tom nejsou taky nejlépe, kdy těch pár nejbližších jsou extrémní v určitých ohledech a těm ostatním, které jsou celkem zajímavé není věnováno tolik prostoru. Obecně se tu pracuje s klasickými záporáky, kteří chtějí zničit opět celý svět a pak také sociálními problémy (typu diskriminace, nevhodnost apod.). Celé anime je ale hlavně zaměřené na vztah hlavních dvou postav a zbytek je spíše na podkreslení jednotlivých problémů mezi nimi. Bojová stránka tu sice je, ale je to takové ukecané a strašně jednotvárné, kdy tu chybí rozmanitost (hlavní hrdina sám toho moc nedokáže a používá furt jedno a to samé kouzlo). Po hudební stránce je to nezajímavé a po animační je to ucházející (až na pár typických efektových a designových patvarů). ()

Ydrosten

Seriály moc nevyhledávám. Nemám rád otevřené konce, klifhengry na pokračování které nepřijde protože to nemá sledovanost a hlavně nemám rád 8 nahozených "tajemství" kdy se řeší tak 3 a uzavře se 1. Vermeil může být stejná ale není až tak moc očividně (kromě samozřejmě neuzavřeného konce) otevřená pokračování jak by se mohlo zdát. Co mě překvapilo a zároveň mi přišlo hezky hravé, je nahota kde si s ní celý seriál nádherně hraje a i když je to všechno "jasné" není nic vidět a krásně to umí prodat. Anime / mangu / komiks moc nesleduju celkově ať už evropský, asijský nebo americký, takže o příběhu a tom světě nic nevím, což asi může být dobře, protože jeden pak neví co ho přesně čeká. Alto je milej, Vermeil je ďábelská (tady mi třeba vadí jako v mnoha kreslených věcech že ty prsa má prostě moc velké - ale zrovna u asiatů je tohle normální, buď mají ty holky plochý hrudníky nebo pětky - asiati jsou divní) Lilia je kamarádka/zamilovaná, prostředí školy čar a kouzel je taky v pohodě, úkoly, nebo to co si tam ti studenti nacvičují je taky dobře udělané, zápletka se poodhaluje, padouch je představen, plán je řešen a končí to tím že se jak Alto tak i Vermeil k sobě připoutají ještě víc. Je škoda že se autoři na poslední chvíly rozhodly hodit udičku na další serii a nenašly dost rozumu nakreslit ještě třeba 3 díly a uzavřít jeden celek a pokud by chtěly, mohly by vymyslet pokračování. Tento "klifhengrový" mor by měl být trestný. Vermeil to má za 3 s tím že bych dal víc kdyby to mělo uzavřený konec. Příběh démona byl podaný rozumně a bez zbytečných odboček i když tipuju že ještě nebyl podán jako celek. Asi se ještě můžeme něco dozvědět. ()