Slávny bulharský seriál v hlavnej úlohe so Stefanom Danailovom je zasadený do obdobia 2. svetovej vojny, kedy sa proti Nemcom viedla partizánska vojna. Boje prebiehali v horách i tiesňavách. (bjjoba)

Snorlax

Seriál je to místy značně naivní a občas i trpí poťouchlou hollywoodskou představou, že hrdinnost kladných bude zvýrazněna tupostí záporných. Hlavní záporák je však celkem kvalitně napsán, Weiss je zarputilý, oddaný německé věci, nedá se opít rohlíkem a snadno se nevzdává. Vzhledem k době natočení je nutno ocenit množství exteriérů a především minimálně jednu akční scénu na díl. Co příliš ocenit nelze, je velice špatný střih. Některé scény jsou zbytečně dlouhé (ano, já vím, že dříve se točilo pomaleji, ale co je moc, to je příliš) až za hranicí nudnosti, jindy seriál přeskočí v čase a místě někam úplně jinam, což znesnadňuje orientaci. ()

Brouk

No jasně, slovensky dabovaný seriál a v hlavní roli neohrožený Miťko Bomba!!!! Jako malý jsem mu držel palce... :-) ()

bjjoba

V 70. rokoch sme to poctivo a s napetim sledovali a nemohli dockat dalsieho dielu ako ziaci ZDS alebo stredoskolski studenti. Hitom tu bola uvodna piesen v podani IVANA KRAJICKA - Straz ma na kazdom kilometri. Serial dost realisticky popisoval boj bulharskych partizanov s nacistami za II. svetovej vojny a na vtedajsu dobu bol dost politicky upraveny. Hlavnym hrdinom bol herec STEFAN DANAILOV a velmi dobre mu tam sekundoval po slovensky - MITO BOMBA. ()

FilmFan24

Tenkrát jak během úvodních titulků zazněla písnička "Stráž ma na každom kilometri" v podání Ivana Krajíčka, tak jsme celá rodina dojeli rovnou k televizi... ()

• Seriál financovala tehdy vládnoucí Bulharská komunistická strana a věnovala jej 25. výročí převratu z 9. září 1944, prezentovanému jako lidové povstání. (Alfréda)
  • V Kambodži seriál vysílala Bayon Television, a to až v roce 2016. Šlo o khmerskou dabovanou verzi. Seriál byl vydán pouze v hlavním městě Kambodži Phnom Penh. (Alfréda)