Strach z hlubin

• USA Deep Fear (viac)
všetky plagáty

Skúsená jachtárka Naomi (Mãdãlina Ghenea) sa z Karibiku vydáva na samostatnú cestu za svojím priateľom Jacksonom (Ed Westwick) do Grenady. Jej pokojná trojdňová plavba naberie nečakane temný spád, keď ju búrka prinúti opustiť vytýčený kurz. Zareaguje na núdzový signál, aby pomohla potápajúcemu sa plavidlu, kde nájde troch preživších. Čoskoro sa však ukáže, že títo sú obchodníci s drogami, ktorí prinútia Naomi ponoriť sa do trupu potopeného vraku a získať 850 kíl kokaínu. Tam sa však ocitne v obkľúčení ľudožravých bielych žralokov zlákaných mŕtvymi telami vo vraku. (Arsenal83)

psychoJoa odpad!

Ze žraločích thrillerů byl tenhle asi nejnudnější a nejvíc o ničem ze všech, co jsem kdy viděla. A to nemluvím o tom, že se o “strach” ve filmu stará jeden (a pak teda dva, ale ten druhý tam vlastně nic nedělá) hloupý, ale vlastně chytrý žralok (otevře si dveře jo…), který loví jen tak pro zábavu a zajímavé je, že jen v určitých situacích… a pak teda dvojice uřvaných “uprchlíků”. Čekala jsem teda víc žraločí zábavy a méně prostoru pro hraní špatných herců. Chyba. ()

ricci.s

Mladá pipina zachráni stroskotancov, z ktorých sa vykľujú ozbrojení drogoví díleri a jej ďalšou úlohou bude vyloviť im kokaín z potopeného vraku, ktorý je ešte aj obklopený žralokmi. Na základe niektorých tunajších veselých hodnotení som čakal úplný prepadák, napokon to až také strašné nebolo. Tá Madalina Ghenea má síce figúru peknú. ale jej herecký výkon je nulový, a škrekľavá Macarena Gómez mi tradične liezla na nervy, lenže tú som za dobrú herečku nepokladal nikdy. Najlepší herecký výkon teda podávali samotné žraloky. Ďalší problém je snáď najmenej zaujímavý scenár a príbeh, aký som v thrilleroch o žralokoch videl a väčším klišé to už ani nemohlo byť ukončené. A teraz k plusom: Po remeselnej stránke dobre odvedená robota, fajn kamera, pekné podmorské scény, kvalitná práca s efektami, žraloky vyzerajú výborne! Keď si to porovnám s niektorými "trhákmi" od Syfy či Asylum a pod. (Sand Sharks, 2-Headed Shark Attack, Jurassic Shark a ďalšie nádhery), musím si zachovať aspoň nejakú objektivitu a udelím silnejšie dve. ()

Morholt

I když to tak na první pohled vypadá, nejedná se o žádnou asylumáckou taškařici. Ale ani o žádný zázrak. Vlastně je to blbý až na půdu. Ta rumunská holčina sice může mít tělo bohyně, ale to nezastře fakt, že herečka je to naprosto příšerná. A to i na podobný film. No ale co mně překvapilo, byly celkem kvalitní podmořské scény a i když se jedná o nízkorozpočťák, žraloci v akci nepůsobili zase tak moc špatně. Ve finále jsem vlastně dostal víc, než jsem čekal, což je ovšem i tak dost málo. 20% ()

Carcooli

Tak tady jsem se pobavila. Žena stráví x hodin ve vodě, na širém moři, v ledovém oceánu. A přesto když konečně vyleze na palubu, vypadá, jako by se měla za hodinu projít po modelingovém mole - perfektně nalíčená, top účes, bizár jak kráva! :-D Super scéna podobného rázu je, když buchta vzpomíná, jak v dětství přišla na moři o otce, který se utopil. Holčičku posadil do stanu na rozbouřeném moři. U toho stanu s ní pak byl (než se utopil). Za nimi řádila bouře jak kráva, ale tatík se s děvčetem ve stanu ani nehli :-D fakt komedie, která pobavila, doporučuju :-D ()

bigjames

Není to tak hrozné jak by zdejší, podle mě výrazně podstřelené celkové hodnocení, mohlo naznačovat. První polovina filmu dokonce slušná, snaha o práci s kamerou (některé záběry z výšky apod. jsou vyloženě pěkné) a herecké výkony odpovídají a rozhodně nejsou tragické. Je to celkem nuda, v závěru se to samozřejmě rozsype pod tíhou absence logiky, která je tak typická pro tento druh filmu. Ale existuje mnoho snímků s tímto tématem, které jsou po všech stránkách absurdnější. Dostal jsem, co jsem čekal. Napětí 0. ()