Nehty

• USA Fingernails (viac)

Můžete si být skutečně jistí, že jste našli svoji životní lásku? Představte si test, který by vám to srovnáním nehtů rukou obou osob s určitostí potvrdil. Chtěli byste znát výsledek? A přijali byste ho? (Apple TV+)

M.i.k.e

bizarní romance ve které se trhají nehty aby se zjistilo jestli k sobě lidi patří. Námět je jistě zajímavý a hodil by se do filmografie někoho jako Lanthimos (což by určitě bylo ještě bizarnější), ale pod taktovkou Christose Nikoua je to většinu času spíš nuda než cokoliv jiného a od podprůměru to zachraňují jen dobří herci v čele s Jessie Buckley....60% ()

Avathar

Pripomenulo mi to Lanthimosovho Lobstera, akurát je to menej weird. Ťahajú to hlavne herci. Jessie Buckley a Riz Ahmed sú skvelí (a v menšej úlohe potešil aj Luke Wilson). Svedčala by tomu však inovatívnejšia réžia aj záver, ktorý dosť rýchlo vyprchá. Škoda aj celkovej predvídateľnosti. Námet veľmi fajn, zamrzí teda, že nebol spracovaný dôslednejšie. ()

claudel

Filmový festival v San Sebastianu, film číslo 4. Rozhodně zajímavý a originální námět, nechtěně jsem díky španělskému názvu odtušil pointu s nehty. Herecky mě nejvíc oslnila Jessie Buckley. Jeremy Allen White je nyní dost v kurzu, ale pro mě navždy zůstane Lipem ze Shameless. V této roli se trochu trápil, protože jeho postava byla šedivá, nudná, nemastná neslaná a doplňková. Možná by bylo zajímavější, kdyby si s Rizem Ahmedem vyměnili postavy. Hlavní zápletka by byla autentičtější a uvěřitelnější. Převládají ve mně přesto pozitivní dojmy, takových filmů zase nemáme plná kina a televize. ()

jhrasko

Malo to obrovský potenciál, lenže: lenže námet je silnejší ako scenár. Čochvíľa som si myslel, že sa to uberie iným smerom, nápaditejším, rafinovanejším, originálnejším. Ale prišla silná scéna a po nej opäť nič, len také nijaké, akoby matné zábery bez invencie a fantázie. Pritom práve o fantázii a láske a fantázii v láske snáď nám chceli autori niečo viac povedať alebo nie? A i o tom, že láska je alchýmia. Tak ostáva "len" konštatovanie, že Jessie Buckley je láska a Riz Ahmed s očami plachej srnky k sebe síce pasujú, ale podľa autorov je to presne naopak. Čistých 50 percent. ()

maddy

V prvej štvrtine pútavé svojim námetom, v záverečnej štvrtine dostatočne citlivé a vyhýbajúce sa akýmkoľvek žánrovým klišé, akurát v tej strednej hodine pomerne zdĺhavé, motajúce sa neustále v kruhu a nerozhodné, či to chce byť skutočne podivnou drámou alebo štandardnou indie romancou. Nejakú zaujímavú myšlienku o vzťahoch by to v závere aj malo, ale vo výsledku je to celé ubité v pomerne rutinnej réžií, ktorá podobný námet nevie urobiť správne thought-provoking. CELKOVO: 5/10 ()

• Film sa natáčal v Toronte (Kanada). Obdobie natáčania trvalo od 31. októbra do 9. decembra 2022. (Arsenal83)