Akční fantasy western je doslova prošpikován zvučnými hereckými jmény, mezi kterými nechybí na Oscara nominovaný Willem Dafoe, hvězda z filmu Nevěrná Olivier Martinez nebo legenda televizních seriálů Michelle Forbes. V tomto moderním westernu je potulný kovboj Jacques (Martinez) nečekaně konfrontován se smrtí. Poté co je nalezena mrtvá dcera jednoho z místních bossů, padne obvinění právě na něj, na nevinného mladíka. Jacques se vydává na útěk, ale v patách je mu hned několik nájemných vrahů. Osamělý kovboj bude muset uprostřed pouště bojovat nejen s těžkým terénem a cynickými zabijáky, ale také se svými vlastními démony. A právě na tomto osobním souboji bude nejvíc záležet. To rozhodne, jestli se Jacques dožije nového východu slunce. (oficiálny text distribútora)

Matli

Vidět dvě velká filmová jména jako jsou Robert Rodriguez, Guillermo del Toro v jednom filmu a navíc hrát, to jsem musel vidět. A můj oblíbený neherec Wiillem Dafoeeee se do své bezvýznamné role opět vžil jako kdyby to byla role jeho života. Film sám o sobě nabízí jednoduchou zápletku a hodně divnej scénář, ideální jako pozadí při pařbě:-) Nejvíce mě iritovala kamera, něco tak laciného se jen tak nevidí. Malé bezvýznamné plus dávám hudbě, resp. písničkám, hned se kouknu po soundtracku :) ()