Moderní pojetí thrilleru Davida Cronenberga z roku 1988. Herečka Rachel Weiszová ztvárňuje hlavní dvojroli – dvojčata Elliot a Beverly Mantlovy, které sdílí naprosto vše: milence, drogy i neuvěřitelné odhodlání udělat vše proto, aby zlepšili obor gynekologie a péči o matku a dítě. (Prime Video)

anatheman

Původní počin jsem neviděl, nemůžu tedy srovnávat. Musím hned na začátku poznamenat, že seriál v úvodu velmi navnadí. To je zásluha především Rachel Weisz, která si onu dvojroli dávala a evidentně i užívala. Zároveň vás od prvního dílu zaujme toxicita vztahu dvojčat Mantelových a jejich ambice pojící se s gynekologicko-porodnickým prostředím. Problém je, že se děj ve druhé půlce utápí ve všudypřítomné schíze. A to už taková zábava prostě není. Dále bych očekával poněkud lépe objasněné motivace postav - a to především v závěrečném díle. Je to škoda, jelikož seriál jinak potenciál rozhodně měl. ()

666teen

Budu se tvářit, že jsem neviděl toho Cronenberga. Fajn. Tohle je velice úchylná, hnusná, samosexuální studie vztahu mezi dvojčaty. Wow. To, že se dvojčata jmenují Mantles (spíš Mentals) vyjde tak nějak nastejno. Prostě je to poněkud rozvláčná studie o nádherném, pohodovém vztahu mezi sestrami okořeněná hromadou porodů, samovolných potratů, nechápajících rodičů, drogových úletů a jednou (možná) vraždou. Zajímalo by mě, koho vidí Rachel Weiszs v zrcadle. Je to hnus, který by se vešel do tří intenzivních dílů. ()

Morholt

Rachel Weisz můžu vždy a všude a tady je dokonce dvakrát, takže prakticky nesleze ze záběru. No a dívat se na Rachel Weisz jak má nezdravý vztah s Rachel Weisz je pro všechny weiszology splněný mokrý sen. Do toho spousta potratů, porodů a podobných věcí, které sice mokrým snem rozhodně nejsou, ale díky výše zmíněné či zmíněným, to dává dohromady nevšední mix krásy a nechutnosti. Jen tu na mě bylo v druhé polovině série trošku moc Cronenberga, jehož původní film sice neznám, ale vliv tu byl znát. Jasně, podobné úchylné téma je pro něj jako dělané, ale přeci jen bych uvítal, kdyby to bylo natočené nějak........já nevim........jinak. A ani zkrácení na čtyři díly by neškodilo. Každopádně se jedná o neotřelou a osobitou záležitost, která mě nejspíš donutí sáhnout po knižní předloze. 75% ()

funkyman

Prve dva diely-hlavne druhy-treba ukazovat na verejnych podujatiach. Bez servitky by sa to mohlo volat /prosim nespajat s debilitou z tv/ - ale nejeden by si pri tom nic do ust nevlozil...krasne bez primesi napecene a za surova podavane..ale zaroven bez prvoplanoveho wow efektu .. a spresahom...potom to zacne trochu zadrhavat, motivy sa zacnu tocit dokola a pribuda pocit, ze toto som uz nie kde videl a bohuzial aj kedy to uz skonci...Rachel je fantasticka...ina byt nevie...v troch castiach by to bola topka, takto len vykradnuty mr. cronenberg s fantastickym startom na steroidoch  ale na konci plaziaci sa otravne do ciela... ()

hroubek

Povedená minisérie, která nebude pro každého a její sledování není moc příjemné. Knihu neznám, film Davida Cronenberga jsem neviděl, a možná právě proto jsem si seriál užil mnohem více. Samotný seriál je velmi povedený, ale taky hodně náročný. Nejedná se o žádnou odpočinkovou podívanou a uvidíte spoustu scén, u kterých budete přemýšlet, jaký mají význam, a co nám říkají. Tvůrci seriálu odvedli luxusní práci. Seriál po technické stránce vypadá fantasticky. Kamera, střih, hudba, písničkový soundtrack, zvuk, rekvizity, výprava a pak všechny scény ve kterých se rodí. Prostě to vypadá skvěle a uvěřitelně. A skvěle vypadá i jídlo, které neustále hlavní hrdinky jí. Hodně mě překvapilo jak tvůrci přistupovali k některým scénám, protože takhle detailní scény jsem nečekal a hlavně jsem na ně nebyl připravený. I když seriál vypadá fantasticky, tak bez Rachel Weisz by to bylo jen pozlátko. Weisz předvádí vynikající výkon a z její strany je to herecký koncert. Weisz výborně střídá polohy a je prostě skvělá v každé scéně, a to ať už je suverénní nebo na pokraji sil. Sledovat jak hraje je moc hezký filmařský zážitek. I zbytek obsazení hraje moc dobře, ale na výkon Weisz se nechytají, i přestože mají taky luxusně napsané scény a dialogy. Osobně jsem si dost užíval to, že si se mnou tvůrci hrají, vysmívají se určitým věcem a pak umí být neskutečně emocionálně silný ohledně něčeho jiného. Seriál má trochu problém s tempem, gradací a taky tím, že pár věcí je trochu WTF, ale tyhle momenty do seriálu dost patří. Smrtící podoba mi hodně sedla a seriál budu doporučovat dál, i přestože není pro každého. ()