Odplata

• USA Vengeance (viac)

Newyorský novinář se jedné noci dozví, že dívka se kterou se párkrát sešel zemřela. Jelikož si její rodina myslí, že tvořili pár a on sám v téhle situaci vidí potenciál prorazit a udělat si podcastovou kariéru, nakonec přijme pozvání na její pohřeb. Během pobytu u její rodiny, která jej přijme jako sobě vlastního rozjíždí pátrání po tom co se opravdu stalo. (M.i.k.e)

kockodan odpad!

Strašně nudný a vlekoucí se ODPAD! Děj se nikam neposunuje a to ani po půlce filmu, a "vyprávění" je celou dobu prošpikováno spoustou satirického humoru o zaprděnosti a zpátečnické zaostalosti rurálního Texasu a jeho svérázných lidí v kontrastu se sofistikovaným, kultivovaným a vzdělaným New Yorským novinářem přijíždějícím sem dělat podcast, což je hodně laciné a hodně otřepané "komické" téma. Když jsme se po půlce filmu stále neposunuli ve vyprávění absolutně nikam, natož k nějakým zajímavým poznatkům o smrti té holky, o které měl být ten podcast, a potažmo celý film, hodil jsem ručník do ringu, velice divácky neuspokojen. B.J. Novak nevytvořil ani po celé hodině vyprávění žádné zajímavé prostředí či atmosféru, která by mě zainteresovala natolik abych dokoukal zbylých 48 minut. ODPAD!!! ()

warrenur

Od nudneho typka snaziaceho sa posobit cool-ovo az po povrchnost, s akou sa snazi nahrat vlastny podcast. V uvode som rozmyslal, ci sa na to uplne nevykaslat. Do okamihou, ked pristal v Texase. Uzasna rodinka  zomrelej. Domaci "balici". Od sestier po starku. "Famous...celebrity". :) "Morning, KC. Would you like some coffee?" "Sure." "How do you take it?" "In the mouth!?" :) Mi odpalilo dekel. Vzapati zobrazeny primitivizmus uplne otoci filozof v osobe hudobneho producenta. "Can you pls unjam my gun?" dalsia supa, co ma od toho decka dostala. Tak trosku exkurzia do miestnych pomerov a problemov. Zaverecne "nothing means anything" bolo dost cynicke. Zaver svojim posolstvom a zvaznenim tomu vsak dvihol uroven o celu hviezdu. Ak zaciatok pretrpite, mozete si uzit celkom zaujimavy film, ak nie, siahnite po niecom inom. ()

ink flo

Snobskej novinář z NY dostane telefonát, že jeho přítelkyně (která byla ve skutečnosti náhodnou známostí na jednu noc, protože o jiné ani nemá zájem) zemřela na předávkování a nechá se přemluvit její rodinou k účasti na pohřbu. Kouká na to celou dobu optikou "co z toho můžu vytěžit pro sebe?" a chce to pojmout jako příležitost prorazit na podcastové scéně se zajímavým příběhem. Takže texaský vesničany/maloměšťáky vnímá s ironickým odstupem jako zajímavý figurky v jeho plánu, jeho život se odvyjí od povrchní potřeby ho zaznamenat a prodat, udělat ze sebe produkt. Ten se ale postupně začne ubírat jiným směrem, než čekal. Film se snaží celkem úspěšně zachytit zeitgeist (rozdělená společnost/propast mezi městem a venkovem, konspirační teorie, opioidová epidemie) a je tam nemálo hlubokých momentů či zajímavých filozofických konverzací (většina je s Ashtonem Kutcherem v překvapivě povedené roli). Povedená člověčinka s temnými podtóny. ()

tomashrabek

Ten námet nie je márny, ale scenár trpí zbytočnou doslovnosťou, nadmerným množstvom expozícií a prebytkom filozofických blábolov – tie by nemali byť servírované takto predžuté, ale vyplývať z podtextu. Si aspoň myslím teda. Lebo ja verím tomu, že doslovnosť zabíja umenie. Novak je sympatický a chápem, čo chce povedať, ale chýba mu trochu istejšia režisérska ruka, štipka ľahkosti a určite aj rafinovanosti pri finálnom rozpletaní zauzlených príbehových liniek. Tam sa totiž film totálne rozpadá. (body naviac za presne použitú Dove Cameron) ()

dragon'88

Trailer som ani nedopozeral, nadsene som do toho vhupol a taka prva hodina potvrdila ocakavania.  Tempo pomalsie, to bola jedina vyhrada.  Ale konecne rozuzlenie ma proste nebavilo, nezapadavalo a akurat ma boli krk z krutenia hlavou.  Obrovska skoda, lebo takto to pochovalo genialitu prvej polovice do zabudnutia. ()

• Film sa natáčal v Albuquerque (Nové Mexiko, USA). (Arsenal83)