Abandoned

Mladý pár s dieťaťom sa presťahuje na vidiek, aby začal nový život. Ich nový dom má ale temnú históriu, ktorá začne po príchode vychádzať na povrch. Psychický stav Sary (Emma Roberts) sa neustále zhoršuje a okrem seba samej začína ohrozovať aj svoje dieťa. (Marceloo)

pumpkinqueen

Film začíná rozhovorem mladého páru s realitní makléřkou ve starším domě. Klišé, pomyslíte si. A taky že ano. Ale na mě vám tak dýchla ta nostalgie hororových filmů z mého dospívání, protože přesně v té době takových vznikalo snad nejvíc, a docela mile mě to překvapilo. Proč ne, proč zase nezkusit známou klasiku o strašidelném domě? Mladý pár se rozhodl pro odstěhování z města na venkov, kvůli zaměstnání manžela, který je zvěrolékař. Jeho žena trpí poporodní depresí a tak se domnívají, že tohle je skvělá příležitost pro nový, lepší začátek. To by ovšem dům nemohl být podezřele levný a podezřele dlouho v inzerci. Tak předvídatelný film s naprosto jasnou zápletkou o temné minulosti jsem neviděla hodně dlouho, ale upřímně by mě to ani nevadilo, pokud by byl hezky zpracován a pokud nechyběly by napínavé scény, při kterých tuhne krev v žilách, nebo lekačky, které s námi alespoň trochu cuknou. Jenže tady nebylo nic. Zhola nic! Opravdu nudný a zbytečný příběh bez zápletky, bez napětí, bez strašení. ()

Marceloo

Mladý pár s dieťaťom sa presťahuje na vidiek, aby začal nový život. Ich nový dom má ale temnú históriu, ktorá začne po príchode vychádzať na povrch. Psychický stav Sary sa neustále zhoršuje a okrem seba samej začína ohrozovať aj svoje dieťa. - Nič prevratné, ale vďaka slušným hercom pozeratelné. Emma Roberts v posledných rokoch herecky dospela a už to nie je mrcha zo Scream Queens a American Horror Story, ale skúsená herečka, ktorá dokáže uveritelne zahrať aj takúto náročnú rolu. V rámci hororových scén je film slabší, ale velmi sa mi páčilo spracovanie záveru, ktorý má príjemné a až prekvapivo silné posolstvo. Na debut slušné, aj keď je ešte rozhodne čo zlepšovať. Myslím si, že Spencer Squire by sa dobre uchytil u štúdia Daily Wire, pretože to pocitovo pripomína nedávny Shut In, čo je len dobre. ()

darkrobyk

Jsem z toho poněkud rozvrkočený. Po formální stránce solidní, tedy až na laciné lekačky v podobě padajících poklic. Sara je magor a navíc blbka, která své dítě téměř třikrát, no, možná i čtyřikrát, zabila. V domě, kde se vraždilo, začíná trpět halucinacemi - vidinami a slyšinami. A nebo jsou to bubáci? Místy příliš rozvleklé, zkrácení o 20 minut by filmu prospělo. Konec mě rozhodně nepotěšil, takhle by horory končit neměly....byť o posledním záběru si můžu myslet cokoliv. Dítě zahrálo svoji roli výborně, Shannon i v menší roli potěšil. 2,5* ()

Baru.Class

Já ti nevim...začne to jako klasika, kdy se mladá rodinka stěhuje na venkov do opuštěného baráku, kde se před 40lety odehrála vražda, resp. vraždy...oukej...stokrát omleté scénář, nicméně co byste to byli za recenzenty, kdybysme tomu nedali šanci, že ano...proběhnou nějaký ty lékařky, bubáci, dupání, schízy, celkem dobře je tu popsaná poporodní deprese...ALE...a pozor ted budou SPOILERY ..................................................................................................................................................................... proč tady vlastně není nic vysvětlený? Je to všechno jenom v její hlavě? Nebo se tam dějí boogie boogie věci? CO ty smradi na půdě? Proč nemá ráda své dítě? Proč nechce, aby dělali s manželem giggle giggle? Co se stalo v městě že se museli přestěhovat? Kde sou všechny ty mimina? A co ten bratro-soused?  Kdyby tam bylo na konci aspoň nějaký rozuzlení, tak bych dala mnohem lepší hodnocení, ale takhle je to vlastně jenom nejspíš dokument o tom, jak některejm mamkám může dobře hrabat a o veterináři, co nemá rád zabíjení zvířátek...jo a že život na venkově, resp. barabizně s houpačkou, je vlastně fajn...takže oukej a dík, dávám jednu hvězdu za ten začátek a incestní tematiku a zbytek je výkřik do tmy. ()

Morholt

Klasická historka s mladým párem a barákem s minulostí, kde sice straší, ale jakoby nestrašilo. Jednou se něco mihne v okně, párkrát zavržou dveře a vidiny, které by měly vyvolat nějakou odpovídající emoci, působí nudně a suchopárně. Ostatně jako celý film. Navíc všichni tu mluví ve frázích a tak nějak zastřeně, což mě strašně rozčilovalo. Technicky je to oukej, Emma Roberts dozrává a prcek je roztomilej, ale to nestačí, když to ani za mák nepřináš nic, coby divák od podobné žánrovky čekal. 25% ()

• Natáčalo sa v Severnej Karolíne, predovšetkým v mestách Raleigh, Durham a Chapel Hill od 12 septembra do 1 októbra 2021. (Real Tom Hardy)