Marlena (62) a Tomasz (42) spokojeně žijí v domě na mořském pobřeží, pohrouženi do svého vztahu. Jejich soužití zásadně naruší Marlenino rozhodnutí vzít si domů svého nemocného syna… Tomasz Wasilewski ve zneklidňujícím rodinném dramatu klade důraz na podmanivou vizuální stylizaci a distancovanost vyprávění, pečlivě komponované obrazy pak zdařile dokreslují vnitřní boj protagonistů. (MFF Karlovy Vary)

vyfuk

[KVIFF 2022] Náročný film. Silně. Protože dokáže být strašně otravný, nelogický, únavný. Jenže vše to visí na jednom slovu, případně větě. Což je těžké. Rozumím. Chápu kohokoliv, kdo film nezkousne, ale přeci jen, je to něco, co bych někdy toužil udělat já. Neustálá změť nelogických věcí a pak to začne dávat smysl díky jedné větě. Stále to nesnaže ty otravné části a podobně, ale to už je na každém, jak to přebere. Těžký film s epickým finále. ()

xxmartinxx

Film, který velmi testuje divákovy nervy a trpělivost, stejně jako testuje Marlenu. My samozřejmě tušíme, že za tím vším je nějaké tajemství, i když cesta za jeho odhalením je tvrdá a vysilující. První půlku jsem trpěl a, přiznávám, klimbal, ale druhá si mě získala. ()

Charve odpad!

Bohužel jsem měl to neštěstí se zúčastnit světové premiéry tohoto snímku na kviff. Byla to hodina čtyřicet naprosté agónie a zmaru. ()