Počas nespútanej halloweenskej párty v starom cintorínskom dome sa partii študentov podarí objaviť mystickú knihu, za pomoci ktorej nechtiac oživia surového vraha s nadľudskou silou Devlona. Na rovnaký cintorín si to v tú noc namieri aj pätica detí, ktoré si tu chcú otestovať svoju odvahu. Na pomoc im vyráža Dr. Cardan (Hugo Stieglitz), ktorý jediný pozná spôsob, ako rozbesneného Devlona zastaviť. (Karamanlis)

Slasher

Po GRAVE ROBBERS další (a taky celkem slušný) mexický nadpřirozený slasher od režiséra Rubéna Galinda Jr., s tím že na posledních 15 minut se to zvrhne do regulérního zombie hororu s hordou zhrobůvstalých umrlců. Záporákem je zde zesnulý (a následně omylem zase oživený) šílený satanista a masový vrah Devlon, versus šestice teenagerů a poté (to drama se odehraje na Halloween) parta dětiček pobíhajích sem tam po hřbitově. To mě štvalo, že děti prostě (SPOILER) nikdo nepovraždí, protože by to bylo moc nekorektní, čili ke konci už moc zabíjení nebude, přesto že se navíc přidá banda zombíků. Ale alespoň se to předtím vykompenzuje na těch mladistvých (/SPOILER). Oproti GR je tu slabší vrah a vraždy. Týpek ale zabíjí zběsile holýma pařátama, což taky není špatný. A podobně jako v GR je vrahovi vidět do ksichtu jen minimálně, takže chcete-li se nechat překvapit (ono zase taková bomba to není), tak neklikejte. Ještě bych vytknul určitou občas otravnou šablonovitost - jinak ale dobrý. Respektive docela dobrý. ()

Bloody13

Mexický slasher s nádechem mysteriózna, který ke konci zajde i do zombie naháněčky? Osobně nejsem vůbec proti, kor když to nevyjde křečovitě a trapně. Naopak, tenhle horror si buduje atmosféru hned od začátku, a s naprostou jistotou se někde uprostřed mění v pěkný nervák s řadou slušných mordů v italském stylu. Navíc závěr, kdy zombie vylézají z hrobů a rakví, je díky parádní hudbě a krásnému barevnému nasvícení pomyslnou třešinkou na nahnilém dortu. Škoda jen příliš okaté demence a slepoty většiny zúčastněných, kteří nejsou schopni objevit mrtvolu snad ani ve své posteli. Rozšíření bodycountu o pár dětských hlav by taky prospělo. Každopádně jako celek působí Cemetery of Terror až nadmíru dobře. ()

TheRaven

Tady je fakt všechno. Kniha mrtvých, oživlé mrtvoly, vyvražďování teenagerů, neohrožená parta dětí, márnice, hřbitov, tajemný dům, doktor, který se snaží všechny varovat, a to vše samozřejmě na Halloween. Neskutečná žánrová směska, která ale ne vždy funguje. Čistý průměr, 50 %. ()

helljahve

Po Vacations of terror a Cazador the demonios ďalší zásek z Mexica, a opäť spokojnosť. Škoda, že všetky tie filmy sa k nám dostávajú až teraz, ak by sme ich videli o neakých 20 rokov skôr, tak niektoré by status kultu neminul. ()

darkrobyk

,,Co kdybych tě, děvenko, vyvrhnul?" Na mexických horrorech je znát jejich někdy neviditelné, jindy jasně viditelné spojení se Španělskem. Nalezneme zde vše typické pro anglo-italsko-španělský horror. Tajemný dům, hřbitov, Černou knihu k vyvolání Satana, krvavé vraždy i ohnilé zombie (ještě že nejsou všichni ve Spolku přátel žehu...), pavučiny, mlhu, noc ( Ameriku tak připomene jen Halloween). Účtování s oběťmi bych shrnul na: střeva, hrdla, stříkance. Ale i když jsou nebožáci trháni, jen občas přijde ke slovu sekera, mrzačeni a vražděni, nejde o to nejlepší v celém filmu. Já jsem ocenil především atmosférické scény na hřbitově a v domě hrůzy, podbarvené výbornou hudbou (Chucho Zarzosa). Hudba je ostatně velmi nevyvážená, občas nepříjemně kolovrátková až k discu 80.let, pak zase neuvěřitelně strašidelná se vzdechy a kvílením, až běhá mráz po zádech. Paradoxně nejslabší částí jsou oživlé mrtvoly vylézající z hrobů. Udělané jsou perfektně, jen jsem měl stále pocit, že někde vyjukne M.Jackson a já se ocitnu v Thrilleru... nejspíš na tom měli zásluhu i zmateně prchající děti, které se zombíkům stále nedařilo pochytat a roztrhat... Příjemný a zábavný horror! ()

pornogrind

Tak tohle mi teda nesedlo.Mix všech možných žanrů,které mi k sobě neseděli.První půlka se ještě dá,ale druhá půlka už mě hodně nudila.V druhé půlce se sazí na kvantitu(zombíků),nikoli né na kvalitu příběhu.Abych nebyl jen kritickej,tak měl tenhle film i pár dobrých momentů,nějakou tu gore scénu,ale pokud mám něco opravdu vyzdvihnout-tak to je atmosféra.Místy byla opravdu hutná.Ale jako celek to u mě propadlo. ()

giallo

Mohl by fungovat horror propojující žánry slasher se zombie horrorem duchucený Evil Deadem? Inu mohl, ale v tomto případě tomu rozhodně není. Tohle je totiž neskutečná srajda, plná nelogičností, chyb, nudy a trapných osmdesátkových artiklů. Ať se tenhle horror zahrabe zpátky pod zem k těm umorousaným zombáků. Jak už to tak vypadá, tak jsem asi jako jeden z mála, kterému se tenhle splácanec vůbec nelíbil! Fuj! Narvěte mi Fulciho do žil a to rychle! ()

Campbell

Těšil jsem se. Přeci jenom Mexický horory nevidím každý den, a dovoluji si tvrdit že ty zásadnější jsem viděl. No a tak jsem se těšil na tohle ale co následovalo bylo spíše zklamání. Nemůžu říct že film nemá svoje kvality, přeci jenom člověk se nenudí, a neustále se tu něco děje. A atmosféra hřbitova neměla chybu. Jen jsem si prostě nemohl zvyknout na to co nám režisér neustále servíroval. Navíc hlavní postavy mi přišly strašně nudné a ploché. Zombáci mi nepřišly nikterak dobře namaskovaní a ti v pozadí měly snad jen bláto na ksichtě. Film dokáže zaujmout hlavně tou atmosférou. ()

PetrPan

Nelze nevzpomenout italské klasiky jako D´Amatovo Rosso Sangue či Fulciho Pastora Thomase. Podobně brutální a přímočaré kusy. Zatímco taliánská škola se však soustředí na atmosféru čiročirého zla a děj hraje až druhé housle, mexické Cementerio del Terror nabízí přece jen uchopitelnější dějovou linku, byť docela prostoduchou. A co do atmosféry dokáže alespoň chvílemi slušně držet krok, i když nakonec doběhne do cíle až jako druhé. Nejvíc mne ale zamrzelo, že hororový vrchol celého filmu se odehraje zhruba v polovině, pak už následuje jen pokus o "epické" vyvrcholení pomocí hromadného povstání mrtvých, které ale díky nepříliš povedeným maskám a odfláknuté práci choreografa působí značně levně a směšně. Škoda, nicméně i přesto chvalitebná čtyřka. Viděno během Challenge tour 2015: 30 dnů se světovou kinematografií ()

Arsenal83

No keby ten cmiter zacementovali, ako sa píše v názve, určite by žiadni zombíci z hrobu nevychádzali. Taká začiatočnícka chyba pri vyvolávaní strašidiel! Tento "horor" pôsobí dnes už veľmi smiešne a niektoré situácie boli smiešne aj vtedy v 85tom. Každopádne na výkon 23-ročného študentíka to nebolo až také zlé. Okopíroval nápady, ktoré dovtedy videl, a niečo ozliepal. U nás by mal za to aj dnes doktorát. ()

Karamanlis

Mexická hororová zmes z polovice 80. rokov s Tarantinovým obľúbeným hercom Hugom Stiglitzom v roli odvážneho bojovníka proti zlu, štýlovo dosť pripomínajúca taliansku trashovú produkciu z rovnakého obdobia. Prvotne ide o slasher s prvkami démonizmu, trpiaci typickými dobovými neduhmi, akými sú otravne pomalý rozjazd, prostučký scenár a nepochopiteľné správanie sa ústredných postáv. Tvorcom filmu sa však tieto nedostatky podarilo úspešne vyvážiť občasnými gore scénami, odpudivými maskami, razantnou hudbou a najmä parádnym zombie finále, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani napríklad taký Fulci. ()

corpsy

MODELO Y QUE SE SOUPED NIŇO OCHENTA AŇOS CON LA ATMOSFÉRICAMENTE DE TERROR HONESTO Y SANGRE DERRAMANDA Y LA MAQUILLAJE. Tak takéto kalorické chuťovky mám veľmi rád. Výživná mexická kuchyňa, ktorá nieje tak extrémne pálivá a ostrá, ale štípe za to kvalitne. ()

Ten Druhy

Žiadne folklórne skreslenia, ani miestne klišé, na aké sme zvyknutí z amerických filmov z mexického prostredia, v Cemeterio del terror nenájdeme. Naopak, tento horor je dobrá voľba pre milovníkov hororovej Itálie zašlých čias. Chladná a uhrančivá atmosféra s chumáčmi hmly, magická kniha, zanedbaný cintorín, stará hacienda pokrytá pavučinou odkazuje na Fulciho horory The Beyond a Dom pri cintoríne. A čo viac, ešte aj ten zombíi z úvodu pripomína Karamanlisa s D´Amatovho Rosso Sangue! Vo výbere prostredia aj hudby mali tvorcovia naozaj šťastnú ruku. Surový útok nemŕtveho hneď na začiatku filmu dáva tušiť, čo bude nasledovať: pomerne svižné tempo príbehu a zvládnuté gore. Keď je však partia mladých párikov kompletne vyhladená a na scéne sa objavia deti, ktoré sa helloweenskymi tekvicami idú hrať na cintorín, nastáva zlom a bezprostredné násilie sa mení na zastrašovanie. To však neuberá nič na pôsobivosti tohto hororu, ktorý skončil v najlepšom. Musím vyzdvihnúť atmosféru aj zjav zombiov, ktorí rad za radom vstávajú z hrobov v rôznom štádiu rozkladu. V záverečných titulkoch som si všimol, že ich hrali herci s rovnakými priezviskami - možno príbuzní... Aké autentické!! ()

Astaroth12

Pár ľudí ide na party,ale skončia v opustenom starom dome.Ten dom ukážkovo zbudoval hrôzu.V tom dome nájdu starú knihu a začal pokúsili oživiť devlona veľmi zlého vraha.A aj sa im to podarí na cintoríne a vzápätí tam majú namierené 5 detí.Tento film sršal neskutočnou naivitou,keď mužské osadenstvo chcelo s kriesiť mrtvého tak ich polovičky nesúhlasili,ale aj tak boli s nimi ale to je len jeden príklad z viacero nedomyslených situácii.Ešte jedno musím spomenúť do márnice sa dostali veľmi rýchlo,sbs-kári co boli hneď vedľa vôbec nič nepočuli a bolo tam veľa tiel a oni si práve vybrali Devlona.Z Tých náhod mi bolo zle,toľko ich bolo.Nelogickosť postav tiež udivovala.Jediné čo musím vyzdvihnúť je ponurá atmosféra,tá hmla okolo domu,celí interiér domu a aj s tými strašidelnými zvukmi a temnota čo sa vznášala nad cintorínom,tak toto všetko v sebe malo slušnú strašidelnosť.Gore efektnosť bola v silných dávkach.Tento film by bol dokonalí,keby ho nepokazilo veľmi zle spracovanie. ()

Jindros

Největším kladem Cementerio del terror je míchání propriet odjinud - film tak stojí na pomezí několika horrorových subžánrů. Základem je slasher ala Halloween (Donald Pleasence -> Hugo Stiglitz), ale jsou tady i zombies, kniha z Evil dead, prvky haunted house horroru a dokonce i jakási telekinetická vložka. Dobrý je i zabiják, kterého hraje hubenější dvojče Zdeňka Trošky. Naopak to, že z hejna otravných spratků není zmasakrován ani jediný, je vyložený provar. ()

TomX2

Mexické horory nie sú mojou šálkou kávy a zatiaľ som nevidel žiadny, ktorý by ma dokázal niečim prekvapiť (mimo Borderland, lenže na tom majú podiel aj Američania). Cementerio del terror sa od nich vôbec nelíši a ja som ostal znovu sklamaný (tak isto ma sklamal aj novší Galindov kúsok Ladrones de tumbas , no ten dopadol predsa len o niečo lepšie). Film má atmosféru, ktorá je cítiť aj z (napriek nízkemu rozpočtu, ktorý tu je vidieť) celkom vydarených vrážd a dobré je vybraté aj prostredie, ktoré tomu dodáva. Ale čo z toho máme, ak sú postavy suché, niektoré scény zbytočne zdĺhavé, herecky amatérske a scenáristicky tiež absurdne prepletené (zaskočil ma ten zombie koniec)? 2 hviezdy zaslúžene, ale z toho sklamania viac nedám. ()

Gorehound

Tak ako je ten film relatívne neznámy, tak je i dobrý. Slasher, poctivé a dobre urobené gore, atmosféra- mlha, starý dom, O.K. hudba, 80´s atmosféra a zombies na záver k tomu! Už krásne červené titulky sľubujú, a je to tak- maximum! ()

tenebrae86

Mexický mix (vykrádačka) Evil Dead, slasheru a italského zombie hororu s Hugo Stiglitzem v hlavní roli. Inteligence pramálo, hnusné mexičanky, ale super prostředí, dobrá atmosféra a drsné gore, prostě parádní zábava. Teda až do té chvíle, než se do příběhu zamotá parta místních děcek, to pak jde všechna sranda a gore doprdele, ještě že to trochu zachraňují skvělé masky zombíků (mám dojem, že se tam mihl i jeden starý známý), ale celkový dojem kvůli tomu zůstává lehce pošramocený, chtěl jsem hodnotit výš. ()

BrianStorker

Zdejší nadhodnocené bodování tohoto snímku nechápu. Překonáte-li po třech dlouhých minutách titulky, neděje se pak další půlhodinu zhola nic. A potom to přijde... Ne, děj prozrazovat nebudu, beztak je tu o něm napsáno dost. Omlouvám se, ale neubránil jsem se smíchu. Mluví se zde španělsky, ale děj je evidentně umístěn do Spojených států (auta s registračními značkami Texasu, anglické názvy obchodů...), při oživování mrtvého vraha je konstatováno, že je šestého dne šestého měsíce šest hodin... přitom se slaví Halloween (!?), no a korunu tomu všemu nasadilo finále filmu s vylézajícími mrtvolami z hrobů... Jinými slovy, viděli-li jste Halloween a Thriller Michaela Jacksona, toto již vidět nemusíte. A nebo ano, jako parodii zmíněných filmů... ()