K lásce je zapotřebí dvou, jinak zůstane jen ve vzpomínkách. (oficiálny text distribútora)

luciasce

Film zřejmě ne pro každého, ale když jsem ho viděla poprvé, už tehdy mě dostal. Renee, pro mě ještě tehdy zcela neznámá herečka, podala výborný výkon přesně vystihující atmosféru staroamerického románu. Cesta ke shlédnutí je ale strastiplná a mně samotné trvalo dalších pět let, než jsem film viděla podruhé, každopádně v paměti mi zůstal zaryt jako jeden z mála snímků, proto jsem se k němu ráda vrátila. ()

jhrasko

LOVE STORY v tom najklasickejšom a najstaromódnejšom duchu. Pričom slovo staromódny tentoX slúži ako jednoznačný kompliment. Renée a Vincent spolu - to je čistá chémia. Herecky fenomenálna záležitosť ! ()

• Těsně před tím, než se Howard zastřelil, napsal: "Všechno už odešlo – všechno už je pryč, tak položte mne na oltář. Je po slavnosti a lampy ztlumily svou zář" (Kaufman)
  • Robert E. Howard je považován za jednoho ze zakladatelů podžánru fantasy "Sword and Sorcery", v překladu "meč a magie". (Kaufman)