Malou vesnici v Anglii obsadí na celý den mimozemšťané. Po probuzení obyvatelé zjistí, že mnoho žen ve městě otěhotnělo. (SkyShowtime)

Daiker

Ikdyž víte o co se jedná, je to napínavé. Má to takovou mystery atmosféru..... Anglické zpracování se mi líbilo a jsem rád že se toho nechytili amíci. Postavy sympatické, příběh záhadný a třešnička na dortu byl ten casting malých psychopatických zrůd. Ty jejich prázdné pohledy, styly účesu (afiny) a oblečení..... To se opravdu povedlo 🙂 ()

majo0007

WAU! Rekord! - behom prvých s01e01 18minút (fakt som to stopoval) uvidíte na anglickom country - vidlákove, 3 zmiešané kanáriky zmiešanej color... Už len keby to bolo v Londýne je to na pováženou, tam v sedlačine je to len do plaču! Midwich má 11.000 obyvateľov. Kedy ste napr. v Prachaticích stretli nejakého negra?! Wyndhamova poviedka pojebaná spredu dozadu! ()

prezdivaka

Sci fi je můj oblíbený žánr a tak se mi už před dávnými lety dostala do ruky novela Midwichské kukačky. V 80. letech jsem potom viděl v kině Ponrepo Britský film z roku 1960 Vesnice prokletých. Pod tímto názvem byl film promítán. I originál je Village of damned - tedy vesnice. A Midwich je zde vylíčen jako malá vesnice s malou školou. Později tento název změnili. Bezdůvodně, protože i Carpenterův remake se jmenuje zase Village of damned. Má to svou logiku, protože je jen málo žen v malé vesnici plodných. V seriálu je tohle celé hozeno přez palubu. Je to už větší městečko, které by správně mělo mít (když už najdeme jako jednu z budoucích maminek asi 18 letou dívku) stovky žen schopných otěhotnět. Také by asi nemělo jednu malou školu a nelogičnosti se vrší. Správně to popsala Anet21 - v té novele není materiál na  šestihodinový seriál. A bohužel tato ustrašená politicko korektní doba velí scénáristům psát nepravdy a používat floskule. Hned dva páry jsou tudíž rasově smíšené, přičemž v Británii bych čekal spíše Asiaty. Děj se zaplétá do čím dál větších nelogičností - bylo by to na mnohem delší článek, ale jedna za všechny: děti jsou v určité chvíli schopné číst myšlenky, když se soustředí. Nebo alespoň odhalí lež, ale to seriál používá, když se to zrovna hodí. Stejně tak pro uspokojení přecitlivělého diváka vybere jedno z dětí, které prozře a přidá se k lidem. To už je úplný nesmysl, který popírá to, že jde o děti z vesmíru - kukačky, které mají se Zemí své plány. Lidská povaha a city jsou jim cizí. Podobných lapsů je tam opravdu mnoho a seriál tak kolísá od vysloveného béčka k průměru. Nesmysl je i pětačtyřicetiletý přeživší z prní generace kukaček. Nevíme jak a proč přežil a jak se dostal do Británie z komunistického Sovětského svazu, jak se dostal na svou vysokou pozici ve vládě, přičemž právě na tohle by byl v rozvleklé sérii čas. ()

Johny M.

Wyndhamův druhej nejslavnější román (možná spíš novela) zpracovanej do seriálový podoby se slušnym potenciálem. Už je to bezmála 20 let, co jsem Kukačky četl, tak nemůžu moc srovnávat (předchozí zfilmování za moc nestálo), ale určitě v knížce nebylo tolik černochů... Edit po dokoukání: návrat do Midwiche jsem si parádně užil; fajn atmosféra, děcka dost hnusný (jedno doslova), závěr děsně napínavej (ale nejsem si jistej jestli měl něco společnýho s předlohou) a tady neni měsíc od premiéry ani 10 hodnocení.... 4,5* ()

*CARNIFEX*

Do piče, dať takémuto niečomu 5 hviezd, to je normálne na lakeť na zátylok (ale aj mne vie prejebať, každému môže šmyknúť remeň, nehnevám sa). Za mňa je to rovnako nevýrazné, spomalené, nezáživné, ako remake "Village of the Damned" z 95´. Jediný rozdiel je v tom, že toto je rozťahané na 7 hodín, a Ja tak nejak premýšľam, načo bolo toto kurva dobré, keď ten námet už znásilnený bol, pričom tento rozhodne žiadnou originalitou neprekvitá. Chcel som po dvoch epizódach zajebať dve, absolútne objektívne (!!), potom som si povedal, dám tomu ešte šancu, a teraz som po 6 epizódach, jednu pred koncom (!!), jak jebnutý (!!), na rovnakej emocionálnej vlne, akoby som to vôbec nečakal. Ja toto teda fakt nemôžem nikomu odporučiť, jedine, že by ste boli doslova a do písmena tak jebnutý ako Ja, pričom by Vám nevadilo zavraždiť svoj vlastný, drahocenný čas. ()

• Městečko s názvem Midwich na mapách nenajdeme, je smyšlené. Natáčení probíhalo ve městě Amersham, které se nachází v hrabství Buckinghamshire v jihovýchodní Anglii, jen 27 mil od Londýna. (Martrix)