Mr. Malcolm's List

• Kanada Mr. Malcolm's List

Když Julie Thistlewaite (Zawe Ashton) nesplní jednu z položek na jeho seznamu požadavků na nevěstu, opustí ji nejžádanější londýnský starý mládenec, pan Malcolm (Sope Dirisu). Cítí se ponížená a je odhodlaná se pomstít, a tak přesvědčí svou přítelkyni Selinu Dalton (Freida Pinto), aby sehrála roli jeho ideální nápadnice. Pan Malcolm záhy začne přemýšlet, zda našel dokonalou ženu... nebo dokonalý podfuk. (mac000)

ElleMcDee

Docela mě unavuje, jak se nám Amerika snaží vnutit, že v regentské éře se v londýnské smetánce běžně pohybovali lidé černé pleti. Ale dobře, když jsem si film pouštěla, věděla jsem , do čeho jdu. Takže se od toho při hodnocení budu snažit odhlédnout. Jsem ráda, že aspoň dámy měly vlasy vyčesané nahoru a nosily čepce, za to palec nahoru. Kostýmy také ušly, nic světoborného, ale nezkazili je. Co se týče příběhu, ten mi připadal poněkud plochý a jako velké klišé. Hlavní dvojice mi navíc nebyla vůbec sympatická. Selina byla taková Mary Sue a Malcolm připomínal pana Darcyho, ale zároveň mu nesahal ani po paty (navíc ani ten herec mi nepřipadal šarmantní). Mnohem víc mě bavil vedlejší pár, který měl aspoň trošku šťávy. ()

Vikimi

Velmi zdařile natočený film, který věrně kopíruje knižní předlohu. Bohužel mi vůbec nesedl hlavní hrdina, který mi přijde opravdu nehezký a do snímku se absolutně nehodí. Myslím, že kdyby Theo James byl obsazen do hlavní role nebo poslední ze 3 "hlavních" mladíků, tvůrci by udělali lépe. Pokud ale přimhouříte oči a snažíte se nevnímat tvář hlavního hrdiny, film je pěkný, koukatelný, oddechový a zábavný. ()

Skeksis odpad!

Ej! Už aký odpad dokáže naservírovať dnešná slušne zarábajúca televízia! V roku 1802 by černoškov akurát bičom poslali do nejakej kôlne či kde, ale určite by mu nenacapili oblek lorda a klobúk na kučeravú hlavu. Nič v zlom, ani nič rasistické, ale otroctvo (aj keď bolo zrušené po prvý raz v Británii, tak to bolo asi o 30. rokov neskôr, a celé dejiny, čo sa týka černochov, boli úplne iné) netreba brať na takú ľahkú váhu. Takéto niečo by proste v tej dobe nebolo možné. Tmaví ľudia na šľachtických pozíciách v tom dementnom filme mi pripadajú priam urážlivo voči tmavým ľuďom. Aj voči bielym. Aj voči histórii. Navyše reterdovaná variácia na Rozum a mrd a Pýcha a predkožka, okrivdená o nejaké jej "hĺbavé" myšlienky, tak to je hodné splašiek celého nášho paneláku, samozrejme obsahujúcich maršmelov. ()

Bozvav

Pokud si odmyslím, že se příběh odehrává v  Anglii v první polovině 19. století (což je vzhledem k barvě pleti většiny zúčastněných historická nutnost), tak bych řekla, že v rámci žánru sladkobolných románů červené knihovny slabší průměr. Důvod je prostý, chcemie mezi hlavními protagonisty nefungovala, ctihodný pan Malcolm měl charizma asi jako zouvák, slečna Selina je sice hezounká, ale bezduchá panenka.  Julie sice není nijak extra pohledná, ale alespoň měla co hrát. Celé je to takové upatlané a nedotažené. Za mne 42%. ()

marrjaana

Odhlédněme od faktu, že je to tak korektní, že by se i Bridgertonovi mohli učit. Ale tady ta korektnost nemá ani logiku! Jak může mít černoška za mámu Asiatku a za bratrance bělocha? Jak může mít Indka s bílou mamou a indickým otcem (byl to Ind, že ano?) za sestřenici Číňanku? Ne toto vážně netuším a neskutečně mě to rozčilovalo. No a pak je tu druhá věc. Ten casting prostě není dobrý. Hlavně u hlavních dvou hrdinek. Ani jedna se do své role nehodí. A myslím, že například u Freidy Pinto za to může fakt, že ji prostě nevěříte tu naivitu. Nejen, že nevypadá na 20-25 let, které postava v ději má, ale ani tu naivitu neumí zahrát. Působí prostě až moc protřele na to jak se snaží vystupovat. Jediné dvě postavy, které za mně byly dobře obsazeny a zahrány byl Malcolm a onen všudypřítomný sluha (kdo ho sakra platil? pro kterou rodinu pracoval?). Je smutné, že v tomto filmu mě zklamali i mí oblíbenci Theo James a Oliver Jackson-Cohen, kteří byly prostě také obsazeni, do pro ně nevhodných rolí. Ale musí se tomu nechat, že natočeno to bylo pěkně, to se mi líbilo, jen to prostě celé zabíjí casting. ()