V pasti: Barcelona

• Španielsko Bird Box: Barcelona (viac)
všetky plagáty

Tajemná síla ničí lidstvo a nová zlověstná hrozba sílí. Tenhle postapokalyptický příběh z Barcelony navazuje na trhák V pasti. (Netflix)

EvilPhoEniX

Zbytečná snaha o rozšíření světa slavného Bird Box. Film selhává v mnoha rovinách, jde o nudné, zapomenutelné a zbytečné béčko, které vlastně nikoho moc nezajímalo už od oznámení a nezajímá ani po premiéře. Bratrové Pastorové přitom nejsou úplně špatní režiséři, jejich Thriller Kde jsem Doma či prvotina Přenašeči bylo v pohodě, tady však po žánrové stránce nevykouzlili absolutně nic zajímavého. Dokonce i slavný Mario Casas je zde spíš otravný než fajn. Co se týká postav, tak zde není absolutně nikdo zajímavý, atmosféra tu funguje jen při zrodu apokalypsy, ale to je hned v úvodu a celá ta sekvence trvá ani ne 10 minut ( alespoň jeden highlight tu je), doufal jsem, že alespoň v Spin-offu ukážou monstra, ale ne ani tady se jich nedočkáme.( V tomhle je Quiet Place úplně jinde, protože vidět monstra v akci i gore přidává hned na zážitku), tady bohužel nefunguje ani napětí a příběh mě taky nezaujal. Nebavilo mě to, za mne ztráta času.3/10. ()

Daiker

Nuda ....post-apo je nejlepší, když je hned ze startu. Nestalo se a ani 5 minutová panika to nezachránila. Na Maria jsem už alergický, je všude a vypadá to, že ve Španělsku asi nemájí jiné herce.... Celý film se rěší náboženství a pošahaný Mario tomu kraluje. Čekal jsem pořádný boj o přežití, nějaké vysvětlení a místo toho jsme viděli náboženského fanatika a další bláboly ... Doufám, že druhý díl se Sandrou bude lepší a ukážou nám entity, které všechny tak děsí .... ()

Martrix

Prvních pár minut působila Barcelona jako solidně vypadající postapo horůrek.  Ovšem bez komorní atmosféry originálu, nebo třeba Tichého místa. Ale to by tolik nevadilo. Horší je mnoho hloupých chyb a nelogičností. Podotýkám, že zcela zbytečných. A těch působivých scén jednoduše není dost, aby je vyvážily. Tvůrci navíc pracují s jiným motivem, než je nadpřirozeno, nebo napětí. Ukazují další způsob vetřelců, jak zlikvidovat ty, co přežili. Což by mohla být silná hrozba a zajímavé téma, ale v tomto podání mi byl osud všech postav, skoro celý film lhostejný. Závěrečný rozhovor u odběru krve, dokázal celý příběh shrnout do pěti vět. Slabá netflixárna, na které se sice nešetřilo penězi, ale talentem a invencí ano. ()

LIVINGDEAD odpad!

Už hodinu na to koukám, ještě 50 minut. Bože...já to asi nedám. Strašná sračka 🤮 .......Dodíval jsem se a HNUS 😡😡😡Nejdřív jsem si pustil film z roku 2018, abych si připomněl o co jako šlo. Filmu jsem dal kdysi 60%. Po dnešním shlédnutím se divím, že jsem tomu předchozímu dal tolik %. Byla to totiž dost nuda. A Barcelona? Amatérská sračka s hnusným hereckým obsazením. ()

Likan7

Solidní úvod a velmi podprůměrná první půlka. Jenže pak se to zvrtne do nějaký šílený naháněčky, ktera postrádá sebemenší logický uvažování nebo alespoň zapamatovatelnou scénu. Jednička byla solidní béčko s dobrou atmosférou. Neviděné zlo vždycky funguje, zvlášť, když si kameraman dokáže vyhrát se stíny a utnout záběr o sekundu dřív, než bychom chtěli. Dvojka bohužel dává "zlu" nový přívlastek a tak nějak se přistoupilo, že se jedná jen o další mimozemskou invazi. Najednou je pryč takové to tajemno nadpřirozena. Máme tu jen další emzáky... A zbytek nestojí už vůbec za řeč. A přitom tenhle "nápad" lokálních prequelů, sequelů slavnějších originálů nám už párkrát ukázal, že tudy cesta často vede...teď ale ne. ()

• Na hrad Montjuïc, na který se skupina snaží dostat, nevede jen cesta lanovkou. Hrad je na pevnině a lanovka, která je vidět ve filmu, je pouze lanovka z lodního přístavu. (willy1)
  • Film sa natáčal od januára 2022 v Barcelone. (Arsenal83)