"Mal by si skúšať nové veci..." - "Mám rád tie staré." Zbitého, životom ošľahaného fínskeho farmára prenasledujú spomienky na staršieho brata Tarma, ktorý sa odsťahoval do Nemecka. Farmár si tam ide kúpiť aj ojazdené auto, ten istý Ford Escort, ktorý mu nedávno zlisovali. Nakoniec si zahojí rany z minulosti a s bratom zažije veľa zábavy. (HBO Max)

BOURQUE

Na prvý pohľad sa jedná o ľahší a veľmi minimalistickú road movie komédiu. V skutočnosti ide o zachytenie pokazených medziľudských vzťahov v jednej rodine, kde každý so svojím spôsobom sa snaží napraviť svoje chyby z („nedávnej“) minulosti. Jednohubka z Fínska. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Dawe2

Není escort jako escort :-D. Žádný zázrak to není, ale na nižší hodnocení jít zase nějak nedokážu. Což také o něčem svědčí. Zbraně nula, vražda či úmrtí nula, celkem příjemná nostalgická polonuda z Finska. ()

bobstock

Trochu suchopárnej televizní pokus o švédského Oveho či stoletého staříka akorát s roadtrípkem do Němec za escortem ze 72roku. K zasmání toho moc není, buď jsem nepochopil finskej humor a nebo opravdu žádnej nemaj stejně jako Němci. :) 40% ()