V Connecticutu, v malém rybářském městečku Mystic, žijí a v pizzerii paní Leony pracují tři servírky. Rázná Jojo Barboza a její dvě kamarádky, sestry Kat a Daisy Arujovy. Jojo sice miluje rybáře Billa Montija, ale vdávat se zatím nechce a tak raději při obřadu omdlí dřív, než bude nucena říci ano. Bill ji naštěstí také miluje, a tak jí nevydařenou svatbu odpustí. Milostné trable se nevyhýbají ani Kat a Daisy. Zatímco krásná, ale poněkud prostořeká Daisy se seznámí s upřímným mladíkem Charlesem, který je však příliš poznamenán výchovou a původem bohatého synáčka, ostýchavá Kat se pomalu sbližuje s ženatým architektem Tomem, u kterého po dobu nepřítomnosti jeho ženy hlídá jeho malou čtyřletou dceru Phoebe, aby si vydělala na studia astronomie na univerzitě v Yale. Své starosti má i majitelka podniku Leona, nikoli však s láskou. Je po sezóně a obchody se příliš nedaří. Dívky jí radí, aby na svou speciální pizzu připravovanou podle dávné rodinné tradice pozvala vyhlášeného, ale také obávaného labužníka, který uvádí v televizi oblíbený pořad o restauracích. Život v ospalém městečku poklidně plyne, což se ovšem nedá říci o milostných vztazích tří servírek. Jojo se pohádá s Billem, který odmítá její svádění, dokud nebudou manželé, Daisy zažije nepříjemné pokoření, když se nechá Charliem pozvat na večeři k jeho rodičům a Kat zažije hořké zklamání, když ji Tom zbaběle opustí kvůli nečekaně se navrátivší manželce. A pak se ještě ke všemu objeví v restauraci televizní labužník. (oficiálny text distribútora)

Radyo

Lehce humorná oddechová romance se začínající Julii Robertsovou. Kromě ní se ale ve filmu objeví i několik dalších poměrně známých jmen, třeba Vincent D'Onofrio (Muži v černém, Olověná vesta). Nejde o žádné veledílo, ale jak už jsem zmínil, je to jen a jen oddechovka a jako takovou je nutné tento film i brát. ()

Jara.Cimrman.jr

"Pojď se něčeho napít. Zbiješ je potom." Jsem rád, že se mi cosi houpá mezi nohama, takže nemusím řešit holčičí problémy. To holky z restaurace Mystic Pizza jsou na tom o dost hůř. Musí totiž zjistit, jestli je ideálním partnerem smradlavý vidlák, ženatý inteligent nebo bohatý flákač. Tak to je reprezentativní výběr. Mě přitom nejvíc zaujala Daisy při kulečníku a Bill zoufale odmítající nemanželský sex před Ježíšem. Jinak mě ovšem problémy amerických zapadákovů dost míjejí. ()

mira.l

Vzhledem ke zdejšímu hodnocení těsně nad 50 % jsem nečekal žádný zázrak. No a nakonec to bylo docela příjemné překvapení, očekával jsem ještě o dost horší podívanou. Vcelku se na to dalo i koukat, pro všechny 3 hlavní představitelky to byla sice ne první role, ale jedna z těch na začátku kariéry, byly mladé, vcelku hezké a takové spontánní. ()

Lovely.Bones

Jeden z úplně prvních filmů Julie Roberts a úplně první Matta Damona tedy nebyl žádná pecka. Filmu nejvíce ubližuje jeho dlouhosáhlá stopáž, která mu krade jeho půvab. Hezké překvapení bylo, že se to celé točí kolem jídla, a to já mám rád ;-) Vcelku to je ovšem pouze standardní romantická komedie, která nevybočuje z řady. Jediné originální je, že vlastně sledujeme tři takové romantiky dohromady, protože se díváme na 3 sestry a jejich lásky. To je vcelku zajímavé. Pokud opravdu nemáte co dělat, tak si to možná dejte, ale jinak tu je veliká řada jiných a lepších ;-) ()

Petrus1

Mám ráda pizzu. Moc. Mám ráda Vincenta D'Onofrio. Moc. Nemám ráda Julii Roberts. Moc. Přemohla jsem se a místo toho, abych šla vařit sobotní oběd jsem se rozhodla, že se na to podívám. Vlastně jen proto, abych si mohla odškrtnou další film s Vincentem. Ten se tam ale neobjevoval tak často, jak jsem doufala. Tak z toho pro mě nakonec zbyla nudná romantická komedie (ani ženské citlivé duše u toho nebudou bulet), která se nehodí nikam jinam, než na to sobotní dopoledne. Film jsem si odškrtla a už ho vidět nemusím (příště půjdu radši vařit...) ()

• Ve filmu v malé roli debutoval Matt Damon. Role americké Portugalky se pak počítá za první vážnější pro Julii Roberts. (SeanBean)