V každém z nás doba dětství zůstává otisknuta nějakým jiným způsobem a důvody jsou různé. Ve vzpomínkách Soni Weilerové asi nejvíce zůstaly události z roku 1962, z doby, kdy se připravovala na maturitu. Žila tehdy se svým otcem a s mladší sestrou Gretou v Portlandu a začínala se svými literárními pokusy, s nimiž jí pomáhal učitel Webster. Hrdiny jejího vyprávění jsou především rodiče, etérická, do sebe poněkud uzavřená maminka Valery a otec Ray, který má plno energie a věčně přichází s nápady, jak vydělat spoustu peněz... (oficiálny text distribútora)

Anderton

Imaginary crimes je film, pri ktorom budete mať skoro po celý čas mierny úsmev na tvári. Nie kvôli vtipnosti scén, ale kvôli jeho melancholickej atmosfére. Nemá silnú zápletku, ani strhujúci dej, skôr iba tak plynie a trochu sa rozbehne až v záverečnej fáze, čiže v rozuzlení. Je to možno trochu škoda, že tento moment nenastal skôr. Najviac utkvie v pamati Faizura Balk, ktorá je netuctovo nádherná a má krásny profil. Jeden z najkrajších v Hollywoode. Škoda, že som si to všimol iba ja a že nie som filmový producent. Urobil by som z nej potom hviezdu! Atmosférou mi film pripomenul podobne melancholické a dejovo striedme Srdce v Atlantíde. ()

dobytek

Herecký obsazení slibovalo teda asi trochu víc a kromě toho je poněkud matoucí název filmu, takže já jsem čekal úplně něco jinýho. On je ten film vůbec plnej překvapení. Harvey Keitel tady hraje totálně neschopnýho a nezodpovědnýho fotra od rodiny, což mi k němu úplně nesedělo, ale zahrál to nakonec výborně. Fairuza Balk tentokrát taky nehraje žádnou feťačku nebo kurvu, jak jsem u ní zvyklej, ale naopak takovou slušnou, tichou, šedou myšku. Snad jenom Chris Penn má roli, která je pro něho typická. Film je nakonec zajímavej asi hlavně díky hercům. Dějově to je trochu slabší. 60% ()

Aluska88

Fiktivní zločiny jsou jedním z těch malých, pozapomenutých filmů s velkými herci. I s těmi méně známými, výbornými a nedoceněnými. Zejména Fairuza Balk. Nejlépe to vyjádřil uživatel MontyBrogan. Zcela souhlasím. Hollywood je plný podobných herců i hereček, kteří by si svou slávu také zasloužili, ale na druhou stranu jsem i ráda, že zůstávají v tom svém "stínu," kde je ten konzumní střed Hollywoodu ještě nedostihl. Film předkládá poměrně nenáročný, svým způsobem možná i nevýrazně podaný příběh, který staví především na skvělých a civilních výkonech. Harvey a Fairuza nejlepší:) Jsou to právě oni, kdo snímek povyšují na příjemný zážitek. Nebýt jich, možná by se utápěl v jednotvárnosti. ()

Lacike

Klasický otrepaný film o dospievaní hlavnej hrdinky, ktorý evidentne vznikol podľa nejakej knižnej predlohy. Takýchto príbehov som už videl veľa a ani tento s ničím novým neprichádza. Zdá sa, že všetci ľudia pri nešťastnom detstve prežívajú s pár variáciami prakticky to isté. No a tí úspešnejší o tom potom napíšu knihu. Tentokrát sledujeme príbeh nesmelej dievčiny, ktorá živorí so sestrou kvôli otcovi snílkovi, ktorý nonstop kecá, ale nikdy sa mu nič nedarí. Harvey Keitel ako otec lúzer je skvelý, ale Fairuza Balk a Elisabeth Moss ako jeho dcéry sú príliš nevýrazné, takže ani ich vzťah neobsahuje nejaké poriadne vypäté scény. Výsledkom je čistý priemer. 5/10. ()

MontyBrogan

Taký pekný film o živote a taký nepovšimnutý... Páčilo sa mi obsadenie, Harvey Keitel je výborný herec, ktorý je v úlohe človeka na hrane zákona ako doma. A Fairuza Balk je škaredé káčatko so smutnými očami, ktoré má vo svojom prejave viac krásy ako väčšina dlhonohých blondínok atakujúcich Hollywood. Ústredná melódia síce nápadne pripomínala Perfect Day, ale o to menej musím vysvetľovať aká pekná a príznačná pre tento príbeh bola. ()

• Film se natáčel v Portlandu v Oregonu a v Renu v Nevadě. (rafix)