Ruby Weaver má problémy s mužmi; snaží sa ich napraviť, lebo sa zasekla v reťazci samých úbožiakov. Jej súčasný milenec, Sam Deed, vyzerá inak: je sladký, nežný, ale pochádza z Dubuque. Kým Ruby rozpráva svojej ​​terapeutke o Samovi, v záberoch z minulosti vidíme niekoho, kto nie je úplne z tohto sveta. V skutočnosti Sam informuje Ruby, že je z budúcnosti, konkrétne z roku 2470, aby sme boli presní. Jeho úlohou je cestovať späť v čase, aby zabránil smrti svojej sestry, a našiel Ruby, ktorej fotografie videl doma. Ruby si je istá, že má halucinácie, ale väčšinu času chce, aby Sam zostal. Aj keď sa zdá normálna, možno jej Sam ešte nepovedal skutočný príbeh. Nepovedal, čo má za lubom, ani kto je Chrystie Delancey. (nessbeal)

ybuko

Ruby (Marisa Tomei) se nahodou v parku seznami se Samem (Vincent D'Onofrio), ktery se brzo po te nastehuje k ni do bytu. Oba se daji dohromady a vsechno se nejaky cas zda byt perfektni. Zanedlouho ale zacne vychazet najevo, ze za Samovym strachem ze psu a dalsimi podivnymi zvyky a detaily se skryva neco vic (nebudu spoilovat, ale tyka se to kolonky "scifi" u zanru filmu, a tech moznosti moc neni :). Zpocatku nenapadny, ale nakonec velmi prijemny a nezavisle pusobici (premiera byla ostatne na festivalu nezavisleho filmu Sundance) inteligentni romanticky film. ()