Robin Williams si zahrál v pěti unikátních příbězích, které spojuje společné téma: lidská potřeba najít své místo ve světě. V každém z příběhů se vydává na cestu a dohromady tak zažije odyseu, jež protíná celá tisíciletí, od doby bronzové až po současnost. V každém z příběhů se o krůček přibližuje k neocenitelnému poznání: pocit sounáležitosti, kterému říkáme domov a blízkost ve vztazích, která dává životu smysl. (oficiálny text distribútora)

kaylin

Tak do tohohle jsem se opravdu nebyl schopen dostat. Jako kdyby se někdo snažil natočit "Atlas mrak" ještě před tím, než byl vůbec napsán, ale pořádně nevěděl, co chce říct, jen se babral v lidských osudech, které jsou absolutně nezajímavé. Jedině ten Robin Williams tu ukazuje, jak byl skvělým hercem, ale k čemu tolik snahy, když výsledek je jen podivnost? ()

Radyo

"Jsme jenom lidi". Přesný název pro tenhle komplet pěti povídek, které jsou vystavěny na onom zmíněném faktu, že ať si člověk hraje na cokoliv, vždycky zůstává v jádru jen tím slabým tvorem se spoustou slabošských vlastností, které se obvykle projeví v první kritické situaci. Excelentní Robin Williams, ale dobře se prezentují i Hector Elizondo, nebo John Turturro. ()

Malarkey

Jsme jenom lidi a tenhle film nám v rozmezí pěti příběhů z pokaždé různých prostředí ukáže, že jako lidi máme vlastnosti, které stojí vysloveně za hovno, a kterých se bohužel nezbavíme. Tyhle vlastnosti řeší tenhle film a nápadově je na jedničku. Stejně tak i Robin Williams je na jedničku. Horší už je samotné zpracování, které v rozmezí 117ti minut hapruje naprosto šíleným způsobem. A to i přesto, že samotné prostředí všech povídek je velice zajímavé. K čemu je to ale platné, když ani jeden příběh nezakončí myšlenku nějakým morálním ponaučením nebo alespoň čímkoliv, co by mi utkvělo v paměti. ()