Dvojičky Roxy a Jane Ryanové (Mary-KateAshley Olsenové) sa vydávajú do New Yorku s cieľom splniť si svoje sny. Výborná študentka Jane chce získať štipendium na univerzite, kým jej rebelská sestra Roxy by tu rada odštartovala svoju hudobnú kariéru. Ale v New Yorku sa môže stať čokoľvek a veru sa aj stane! Sestry sú nútené čeliť problému, ktorého súčasťou je nahnevaný policajt, pašerák a dvaja „sympaťáci“. Dievčatá si uvedomia, že keď sa dostanú do ťažkostí, jedna druhej si môžu byť tým najlepším priateľom a spojencom. (TV Markíza)

chrispe

Ač mnohými zavrhované, tak mám sestry Olsenovi docela ráda. Jako malá jsem milovala Výlet do Paříže a představovala si, že taky něco takovýho zažiju. Jejich filmy jsou většinou jako přes kopírák, ale s tím je člověk tak nějak smířen a já osobně jim odpouštím, protože nic víc nečekám. Jeden den v New Yorku se nijak neliší, holkám to sluší, najdou si milé chlapce a všechno dobře dopadne! ()

Subjektiv odpad!

Když v úvodních minutách jedna ze slečen Olsenových symbolicky a velmi příhodně spadne, s prominutím, do hajzlu, litoval jsem, že je to jenom jako. Načančaná rebelka a vypulírovaná inteletuálka si to v tomto snímku rozdají s parodií na triády a řadou nešťastných náhod. Nutno říct, že rebelantství a inteligence nejsou tím, co byste výrobkům šoubyznysu jménem Olsenovic uvěřili. Dvě afektované nány, které neustále ječí nebo špulí rtíky, jsou sice jako sexualní objekt jistě přijatelné, ovšem jejich herectví zaostává i za nejhorším členem nejzapadlějšího ochotnického souboru z Horní Dolní. Žalostný pokus tento fakt zastínit i mizerným herectvím rádobykomediálních postaviček (i když zde je to možná způsobeno tím, jak ubohé postavy musí ostatní herci hrát) , jež Olsenky při svém putovaní potkávají, nevyšel. Nesmíme zapomenout na osudové setkání se šlechtěnými samečky, i to nám, dle očekávání, film nabídne. Nezůstane jen u toho, procházka po římse mrakodrapu, dobrodružství na výtahu, ukradený chip, roztomilý pejsek dochutí tento již tak velmi páchnoucí koktejl. Jeden den v New Yorku je navíc i záznamem z modní přehlídky - tolik hadříků, co slečny vystřídají, nemají v šatníku všichni uživatelé ČSFD dohromady! Škoda jen, že se nepředvádělo spodní prádlo, plavky nebo roucho Evino (BTW - skvělá návrhářka), to bych snad i jednu hvězdu věnoval. Takhle je to jen ta "správná autobusová zábava". Nebudu však společnost StudentAgency hanět, z bodu A do bodu B jsem se dostal a navzdory dvojčatům se mi sedělo pohodlně. ()

Hellboy odpad!

Původně jsem chtěl tomuto dílu, které mi bylo laskavě promítnuto na autobusové lince student agency Praha-Brno, udělit jednu hvězdičku, ani nevím za co přesně, ale prznění Suffragette City Davida Bowieho v závěrečných minutách filmu rozhodlo. Snímek má za cíl jediné: odpovědět na poptávku - nutno říct, že uměle vyvolanou. Tak jako dnes vznikají stejně stupidní filmy s Hannou Montanou nebo třeba Jonas Brothers, tak i u sester Olsenových šlo o nepřirozené, přímo zvrácení vytvoření "kultovních" ikon, které budou hltat nebohé děti - oběti zlovolných hollywoodských studií/nahrávacích firem. Dementně vystavěný příběh má za cíl rozjet sérii "vtipných" situací, které mají spět do "šťastného" konce. Jedna sestra je drsňačka a chce vidět koncert pop-rockové kapely Simple Plan v New Yorku, druhá sestra chce v tomtéž městě přednést projev, který by jí zajistil stipendium v Oxfordu. Musí překonat spoustu překážek, aby se jim nakonec splnila jejich přání, i to, co si ani nepřály, a nakonec se i po mnoha letech usmíří. Eugene Levy hraje inspektora vyšetřujícího záškoláctví, ten jim jde celý film po krku, nakonc se usmíří i s ním, a ještě po nich jde mafie, která obchoduje s pirátskými hudebními nahrávkami. Neskutečně neinvenční film, který asi režírovala cvičená opice a napsalo hejno delfínů. ()

Marek1991

Sestry Olsenové sa mi svojho času veľmi páčili a týmto filmom ma dosť pobavili, bolo to energické, roztopašné, roztomilé a niekedy dosť komické, ale aj rebel musí uznať, že to je aj trápna pubertiacka záležitosť. New York bol svojho času pre mňa vysneným miestom na dovolenku, aj keď tomu dnes už tak nie je, film ušiel, taká jednoduchá nenáročná zábavka. ()

Tsuki

Konečně nějaký film sester Olsenových, co má aspoň nápad. Dokonce mi to přišlo i dost zábavné. Pokud je tu někdo, kdo jako já viděl více filmů s Olsenkama, určitě mi dá za pravdu, že to je přecejen lepší než ty hrůzy jako Výlet do Říma, První jízda, atd... Společně s filmem "Sestry v akci" tvoří tento film jediné dva filmy sester Olsenových, které se odvážím hodnotit nadprůměrně. ~(4,2)~ ()

• Jedná se o poslední společný filmový projekt sester Olsenových. (R´Hell)
  • "Mikročip" je ve skutečnosti paměťová karta SecureDigital. (mi-ib)
  • Členy Roxyiny hudební skupiny na konci filmu hrají členové opravdové skupiny jménem Wakefield. Roxy (Mary-Kate Olsen) hraje na bubny, takže bubeník Wakefieldu si zahrál alespoň producenta Roxyiny hudební skupiny. (mi-ib)