Alchymie duše

• Južná Kórea Guwoneui Tongyeok (viac)

Mocná čarodějka v těle slepé ženy narazí na muže z vlivné rodiny, který chce, aby mu pomohla změnit jeho osud. (Netflix)

Recenzie používateľa Jirka_Šč k tomuto seriálu (2)

Alchymie duše (2022)

Sestry Hongovy scénáře umí. Seriál od nich možná nevytvoří pokaždé seriál roku, má však vždy zajímavou myšlenku a děj. Alchymie duše stojí na myšlence kouzla, které umožní, aby si dvě osoby vyměnily těla (povětšině se tak děje, když někdo umírající touží žít věčně a zabere tělo někomu jinému). Připočítejme středověké prostředí a trénovanou vražedkyni, která se dostane do slabého těla slepé dívky. Protože sama není schopna bojovat a kouzlit, přijme žádost být mistrem a přijmout učedníka, který jí umožní odblokovat energii. ■ Pouze 4* dávám, protože to bylo místy nuceně vtipné a protože lídr frakce Songrim byl, když přišlo na city, až přehnaně velký tragéd. Nicméně se těším na dalších 10 epizod, avízovaných na konci roku! ()

빛과 그림자 (2022) (S02)

Velmi jsem se těšil na druhou sérii, nakonec cítím zklamání. Nebudu ani spolerovat, když řeknu, že se vyměnila hlavní ženská hrdinka. Ne proto, že by předešlá dostala ze seriálu vyhazov, evidentně to bylo ve scénáři a vzhledem k tomu, že se jedná o příběh, kde duše mohou obsadit nová těla, má to i logiku (evidentně i proto se druhá série vysílala 4 měsíce po první, přestože se jedná jen o 10 epizod). Jenže i když to má logiku a novou ženskou hrdinku jsme v první sérii viděli, nesedí to. Což je paradox, protože jsem si v první sérii na hlavní hrdinku dost dlouho zvykal a přál si, aby v její roli pokračovalo předešlé tělo, nakonec jsem si však zamiloval její charakter a nyní mi schází. Darmo, že vše okolo bylo dál fajn a smysluplné - nová hlavní hrdinka byla sice krásnější, ale ne tak dobrá. Až do konce mě to nepřešlo :(. ()