Alchymie duše

• Južná Kórea Guwoneui Tongyeok (viac)

Mocná čarodějka v těle slepé ženy narazí na muže z vlivné rodiny, který chce, aby mu pomohla změnit jeho osud. (Netflix)

mas0n

Zatím to vidím na 4*, uvidíme co přinese zbývajících deset dílů, které Netflix uvede v prosinci tohoto roku. Na začátku se děj trochu vleče, ale postupně se to přece jen rozjede. Velmi slušné CGI (na seriál) a povedené bojové scény. Dějové zvraty můžou šokovat jen diváka, který poprvé v životě zapne televizi, ale je to celkem zábava, i když víte vše tři díly předem. Skvělý záporák v podání Jo Jae-Yoona. Zbytek obsazení se taky snaží, většinu scén si ale krade pro sebe Jung So-Min, i když někdy trochu (po korejsku) přehrává. ()

eLeR

Trošku ma ten Lee Jae-wook opantal, tak som siahla po tejto fantasy romantike. Neľutujem, bavil ma aj v hanboku. Druhá séria slabšia, ale nič to. A či som Naksu alebo Mu-deok team? .. ja jednoznačne Jang Uk team! ()

Jirka_Šč

Sestry Hongovy scénáře umí. Seriál od nich možná nevytvoří pokaždé seriál roku, má však vždy zajímavou myšlenku a děj. Alchymie duše stojí na myšlence kouzla, které umožní, aby si dvě osoby vyměnily těla (povětšině se tak děje, když někdo umírající touží žít věčně a zabere tělo někomu jinému). Připočítejme středověké prostředí a trénovanou vražedkyni, která se dostane do slabého těla slepé dívky. Protože sama není schopna bojovat a kouzlit, přijme žádost být mistrem a přijmout učedníka, který jí umožní odblokovat energii. ■ Pouze 4* dávám, protože to bylo místy nuceně vtipné a protože lídr frakce Songrim byl, když přišlo na city, až přehnaně velký tragéd. Nicméně se těším na dalších 10 epizod, avízovaných na konci roku! ()

Chrustyn

Výpravou pěkné, ale neskutečně utahané s nezajímavými postavami, hranými špatnými herci, nudnou akcí a příběhem, občas na hranici telenovely. Vydržel jsem půlku první série a nevěřím, že by se v průběhu cokoliv změnilo. ()

Flopik

Dlho som sa do toho dokopával, bál som sa, že to bude lacné hlavne čo sa efektov týka. No opäť som sa šeredne zmýlil. Efekty sú skvelé, jasné nevyhneme sa klasikám (lietanie) ale je to veľmi obmedzené. Inak sú tam skvelé súboje a spomínané efekty sú tiež veľmi fajn. Čo ale tento seriál robí výnimočným sú postavy a príbeh. Tie postavy nemajú snáď ani jednu chybu a príbeh je originálny, správne zamotaný a napínavý. Dokonca až tak, že po veľmi dlhej dobe som sa nevedel dočkať ďalšej časti a pozeral až dlho do noci. Hlavná dvojka neskutočne sympatická a mňa teda obmäkčil ich vzťah na výbornú. Chémia medzi nimi je vyžarujúca a herečka čo hrala Mud-eok je perfektná. Tie jej prechody z Naksu na slúžku stoja zato. Tvorcovia dokážu skvelo kombinovať komédiu a drámu. Je tu veľa poriadne vtipných scén kde sa riadne nasmejete ale nie je problém aj pritvrdiť. Finále prvej série, budem sa opakovať nemalo chybu. Prvá časť komédia, aby následne prišiel chaos a smútok. Posledné chvíle Uka a Mudeok sú fantastické a srdiečko zajasalo. Ja som teda nadšený až príliš a 5* je istých. Vrelo doporučujem, 20 častí bolo až príliš málo. Viac k druhej sérii priamo pri nej, bola rozhodne slabšie ale Alchemy of Souls ostáva navždy v srdci. Neskutočná podívaná, kde sa neviem dočkať kedy si to dám znova. Čang-Uk a Naksu vďaka za nádherné chvíle. ()

AndreyCSFD

To bylo tak hezké :D Fakt. Pohádkový příběh, výprava, za kterou se nemusí stydět ani film, hezké kostýmy, casting, soundtrack... Že se jedná o echt kvalitku značí i dvě série, kdy v korejské produkci je zlatý standard jedna o cca 16 dílech. Tady šli ale i do té druhé, asi aby mi udělali radost. Sice už v ní nebyla má oblíbená Mu-dok, ale i k nové slečně jsem si našla cestu. Sem tam by to sneslo nechat střihače trochu úřadovat, jako u všeho z korejské produkce, ale je to jen malá výtka. ()

jarah

Začiatok seriálu ma nadchol, ale postupne moje nadšenie opadlo. Prečo? Veľa rozohraných vedľajších dejových línií ťahalo hlavný dej mimo a zrazu sa zakaždým našlo rýchle riešenie. Niektoré postavy konajú nezmyselne aj na fantasy seriál. Námet je to nanajvýš zaujímavý, ale scenár ušila horúca ihla. Aj vám sa zdalo prostredie príliš neprirodzené a "ateliérové"? Myslím, že to dochádza aj produkcii, inak by si nevymyslela dodatočných desať epizód. Tak neviem, prečo som tomu dala až štyri hviezdičky. No, uvidím, čím ma prekvapí nasledujúca miniséria. Možno upravím svoj názor... alebo aj nie. ()

ER

Výpravný seriál se spoustou kouzel, humoru a asijské mentality. Forma je bez debat skvělá, ale děj se spoustou magie je trochu vláčný, humoru je místy až hodně, tak jako všudy přítomná epická hudba. Nevyvážené tempo příběhu je velikou slabinou seriálu, zápletka o převtělené kouzelnici jeho plusem. Vyšší rozpočet, jenž je vidět i na efektech, taktéž celkovému dojmu výrazně pomáhá a je pádným důvodem, proč seriál boduje u asijského diváka a nejen. I tak je pro mně problém se ztotožnit s "pohádkovou" mentalitou příběhu a to jsem příznivec Opičího krále. ()

bulinka

A je to tu! Konečne seriál, kde sa Lee Jae-Wook môže oslnivo ukázať. Pre mňa je tu dokonalý :). Neskutočne ma baví, ako sa tvári, ako rozpráva, ako frfle :D a keď ma neskutočne dlhý rýchly monológ. Fascinuje ma ako dokáže rýchlo rozprávať :D. Jung So-Min som videla hrať po boku Seo In-Guk v The smile has left your eyes. V porovnaní s tým seriálom, je toto mega rozdiel ale v tom , že tu hrá úplne iný typ postavy. Presun z melodrámy do polohy vtipnej, komedickej, prísnej až nemilosrdnej postavy. Spoiler: Dej a príbeh je super, len sa obávam druhej série, keďže tam už Jung So-Min nehrá. Škoda, že neurobili viac priestoru pre hlavné postavy potom ako sa konečne zblížili. Niekedy ma tí Kórejci štvú, že v tom najlepšom rozbehu to nejak umrtvia, stopnú, a začnú riešiť viac iné veci. Ale inak kúzelnícke efekty super. Bojové scény sú jedny z mojich naj! Dúfam, že aj soundtrack druhej serie bude taký dobrý ako bol v prvej. ()

JenYu

Viděna 1. část: Vůbec jsem netušila do čeho jdu... a nelituju. Zaujalo mě to od prvního dílu a chytlo asi od třetího. Bohužel mi však opět vadila předlouhá stopáž, korejská doslovnost (upředňostňuju spíš náznak) a přišlo mi, že seriál byl velmi nevyvážený. Epické, komické a romantické prvky v pro mě podivném poměru a rozložení. Nejlepší samozřejmě Jang Uk a Mu-deok a jejich gradující a fungující chemie. Z dalších postav jsem si oblíbila Korunního prince (a to ne jen proto, že oba nosíme podobný účes :) a paní komornou Kim. Šokující závěr mi připadal velmi neukončený, což u seriálů opravdu nemusím. Nejlepší momenty: souboj Jang Uka s Korunním princem a soutěž o místo služebných v Songrimu. Skvělá píseň Scars leave beautiful trace. *** Viděna 2. část: (možné spoilery) Ta už mě bavila o dost méně. Nahrazení silné, odhodlané a výrazné Mu-deok neslanou nemastnou Bu-yeon posedlou manželstvím pro mě byla tvůrčím krokem, který jsem nedokázala akceptovat a který výrazně ovlivnil můj celkový dojem. Romance hl. hrdinů mi proto připadala vynucená a nefungující. I přesto akce rozjetá v posledních dílech slušná a Jang Uk jako černý mstitel opravdu badass. Z vedlejších postav to u mě opět vyhrál Korunní princ a jeho želva :) ** ()

hronikpetr

Nejspíš jeden z těch nejlepších seriálu které se dají teď na netflixu shlédnout.. Pokud máte rádi fantasy romantiku, rozhodně stojí za shlédnutí.. Je to taková korejská telenovela s fantasy ( trošku nadneseně) ()

Sakul1310

Prvních pár dílů jsem se v ději ztrácel, ale jakmile jsem se do toho dostal, úplně mě to pohltilo. Hlavní záporák je opět tak odporný a slizký, že to je až na hranici únosnosti (to korejci fakt umí). Škoda jen, že dalších 10 dílů bude snad až v prosinci. ()

Karmel

To je tak skvěle napsané! Za mne prostě dokonalý příběh a scénář. Seriál pěkně odsýpá, už od počátku dochází v každém dílu ke zvratům (někdy překvapivým, někdy méně), líbí se mi, že si to tvůrci nenechávají na závěr seriálu tak, jak bych to čekala třeba u americké produkce, a i přes to mají pořád co sdělovat a odhalovat. Žádné zbytečné odbočky či výplně. Není tam přehnaný důraz na romanci, ale i tak tam je, a dokonce i bromance, která mne bavila mnohem víc. Všechny postavy jsou velmi dobře napsané, dozvídáme se o nich dost na to, aby nás zajímaly, a to včetně záporáků. Jejich jednání má logiku a jsou uvěřitelné. Herecky do popředí vystupuje Jeong So-min, ale všichni ostatní hrají také velmi dobře, funguje mezi nimi ta správná chemie. S humorem to nepřehánějí, a vtipy jsou vtipné! Hudba nadprůměrná. Všechno mi přijde tak akorát vyvážené: originalita příběhu, tajemno, přátelství, romance, dialogy, dobře napsané postavy, humor, výprava, CGI, hudba, režie. Prostě výborný fantasy seriál. Škoda jen posledního dílu, kde už si zadělávali na další sérii. Bojím, bojím, aby si to v těch dalších dílech nepo..kazili. ()

Nam.94

Velmi povedené, scénář originální, hlavní postavy měli správnou chemii a celkově se mi to jeví pozitivně. Abych řekla pravdu, trošku mě děsil počet epizod a 25 hodin co tenhle seriál má, ve finále to ale nebylo nic strašného. V každé epizodě se něco děje a příběh se nevleče. Těším se na těch dalších 10 epizod, konec to má momentálně vcelku otevřený takže v druhé sérii můžeme čekat dá se říci cokoliv, doufám že mě nezklamou :D I když už teď je pro mě zklamání, že Naksu bude hrát jiná žena... nevim jestli nová herečka bude schopná pokračovat v tom, co vytvořila tahle. Prostě ta chemie s tím jejím žákem, to její přehrávání, podlejzavost celkově její osobnost v první sérii k Naksu patří a nevím jak to ta nová bude schopná dobře zahrát.. celkově tomu dávám 8/10 nezařadilo se to mezi mé nejoblíbenější kdramata ale určitě to stojí za zkouknutí, je to fakt paráda. Zařadila bych to mezi 5 nejlepších kdramat roku 2022. Děj, efekty, práce s kamerou, hudba, herci, vtipy, chemie, vážné okamžiky, všechno funguje dokonale. ()

KaiJana

Fantasy příběh, který je plný napětí, intrik a nečekaných zvratů, takže se pak přistihnete, že několik posledních dílů zvládnete v jeden den, protože potřebujete vědět, jak to dopadne. A závěru se vám věřit nechce. ()

TedyM

Po roce se vracím a přepisuji původní recenzi. Seriál jsem mezitím viděla minimálně desetkrát a můžu říct, že se tak pro mě stává jedním z top JK seriálů. Je rozdělen na dvě části (první má 20 dílů, druhá 10 dílů), z nichž každá má úplně jinou dynamiku. Což je zčásti dáno scénářem, ale i (plánovanou) výměnou hlavní herečky. Lee Jae-Wook jako Jang-Uk předvádí úžasný výkon, zejména v první části v kooperaci s Jung So-Min alias Mudeok. Jejich spojení vytváří mnoho komických i dramatických situací, jejich chemie a vztah učitel-žák je bezchybná. V druhé části je Jang-Uk zcela odlišný a tleskám, jak to Jae-Wook dokázal zahrát. Z pohodlného žáka se stává chladný bojovník. Druhá část je zaměřena více na vztah ústřední dvojice a konečně se divák dočká nějaké romantiky. Ačkoliv mi trvalo dvě shlédnutí než jsem si zvykla na změnu charakteru a uplakanost hlavní hrdinky Pujon, nyní beru obě části jako zcela plnohodnotné a tvořící kompaktní celek. Vše je docela dobře nakonec vysvětleno, nezůstávají téměř žádné pochybnosti. Musím vyzdvihnout i všechny herce ve vedlejších rolích, nikdo nezůstává se svým výkonem pozadu a člověk se sžije natolik se světem Taeho a jeho postavami, že se jen těžko vrací zpět do reality. Sečteno podtrženo Alchymie duše patří určitě k top fantasy seriálům, které stojí za shlédnutí. Akorát nevím, jestli bych doporučila někomu, kdo nekouká na JK tvorbu a není na ní zvyklý (dlouhé záběry z několika úhlů, opakování minulosti, občasné přehrávání a pomalé posunování děje jsou prostě nevyhnutelnými atributy těchto seriálů. Ale když to miluješ, není co řešit 🤘). ()

SmileSun

Toto je zatím můj top seriál. Možná je to trochu ovlivněno tím, že to byla moje prvotina z korejské tvorby, ale způsobila to, že jsem úplně propadla této zemi: filmová tvorba, řeč, mentalita… Zpočátku jsem měla trochu strach, aby to nebylo moc utahané vzhledem k počtu dílů a délce jednotlivých epizod. Ale od první části jsem to tak hltala, že jsem se nemohla dočkat dalšího pokračování. Líbily se mi bojové scény doplněné kouzli, vtipné dialogy, a především hlavní představitelka. Přestože její postava typicky korejsky přehrává, tak v tomto případě jsem si to velmi zamilovala a to natolik, že mě velmi mrzelo, že ve druhé sérii již nebyla ☹ Jae-wook Lee byl zde excelentní a moc se mi líbilo, jak se jeho postava postupně vyvíjela z rozmazleného dítěte po sebevědomého bojovníka. A ve druhé sérii v osamělého, smutného, ale velmi elegantního člověka, který se naučí znovu zamilovat 😍🥰 ()

DiDu

Dobré to bylo. Kouzla a tak, jemně dávkovaný humor, velká láska až za hrob, ty city zase dávkovali lopatou, promyšlený magnetický scénář a nádherné kostýmy. Seriál ve mně vzbudil zájem o korejskou kinematografii. ()