Mia a ja vo filme

• Česko Mia a já ve filmu (viac)

Hlavná hrdinka Mia odchádza so svojím starým otcom do prázdninového domu pri mori a snaží sa vyrovnať so stratou rodičov. Svoju zázračnú knihu si, samozrejme, berie so sebou. Jej čarovný náramok, ktorý je zároveň portálom na vstup do knihy, sa jedného dňa rozsvieti a Miu povolajú do magického sveta fantázie, elfov a jednorožcov – do Centopie. Na Miu, jej starých, ale aj nových priateľov a na celú kúzelnú, farebnú Centopiu čaká dobrodružstvo, aké nikdy predtým nezažili. Na jednom vzdialenom ostrove sa totiž objavil hrozivý Toxor, zloduch v podobe ropuchy, ktorý ohrozuje všetko dobré v Centopii. Veselých okrídlených elfov premieňa na armádu bezduchých otrokov a využíva ich na to, aby ovládol Centopiu a navždy v nej zničil všetko krásne. Mia musí nájsť tri čarovné kamene a jedinečného búrkového jednorožca, aby dokázala Toxora zastaviť a poraziť ho vo veľkej bitke o osud Centopie. Na svojej odvážnej misii odhalí aj legendu o dávnom hrdinovi Centopie a jedno veľké rodinné tajomstvo. (Bontonfilm SK)

FlyingGentle

Budu mít zcela opačný názor k recenzi níže. Lepší filmové zpracování vzniknout nemohlo! Oproti seriálu má film Mia a já jasný a konzistentní příběh, akční spád a zápletku, kterou prostě milovníci anime dobrodružných příběhů musí vzít za své. Včetně závěrečné proměny záporáka, která má neskutečně očistný charakter. Tleskám!!! ()

blondboss

Hodnotím v rámci žánru, pričom seriál som nevidel. V zásade jednoduchá bežná rutina pre najmenšie publikum, ktoré ponúkne farebný, očarujúci a zároveň kúzelný svet, aký majú všetky deti radi. Animák, ktorý je vizuálne fajn zrežírovaný a ktorý ponúkne všetko to, po čom malé deti bažia. Pre dospelákov nič moc, ale pokiaľ vidíte na detských tvárach úsmev, tak minimálne tri hviezdy si to zaslúži. 55 % ()

LameHand

Cílová skupina jsou děti a pak také ti, kteří znají seriál. Ostatní by se ani neměli k filmu vyjadřovat a už vůbec ne pubertou postižení jedinci, kteří si ani nezapamatují hlášku o vykouření přesně tak, jak zazněla ;-) Napíšu zde komentář od mé 6 leté dcery ihned po filmu, která samozřejmě viděla všechny 3 série seriálu a je také cílovou skupinou: "To bylo úžasný. To bylo skvělý. Můžeme si to pustit ještě jednou?" ()

Rettry

Hodnoceni bych dal nižší, ale nejsem cílovka. Obě dcery (6 a 3 roky) byly nadšené, proto prumerne hodnocení. Překladatel by si ale měl uvědomit, že překládá film primárně pro malé holky a některé fóry by si mohl odpustit. ()

oveckaoa

Tohle je snad největší kopírka známějších filmů a seriálů co kdy vznikla. Mia se vrací domů povolají ji do Centopie kde se chce chopit vlády žába Toxor ten mění víly a víláky a jednorožce ve své vojsko. Víly  a víláky (ačkoliv se jim říká elfky nevím proč) to vykradlo z Winx tady je jen originalita v tom, že neumí kouzlit Jednorožce z My Little Pony  tady je originalita pouze v tom, že mluví jen jeden barevné a kýčovité je to podobně a film je kombinace filmů Království lesních strážců (2013)(z tama je i podobný záporák) a Winx Club - Výprava do ztraceného království (2007). Máme zde i mluvícího kozla co si hraje na toho z Karcoolky (2005) jen není vůbec vtipný.  Jo a jinak, když postava co je považována za mocnou hned začne brečet a zmenšovat se moc přízně nezíská a ze záporáka udělají na konci ubožáka co chce být milovaný a proto je zlý .  Jedna hvězda za hlášku vykuřte je jedna za film a  závěrečnou píseň a tu opici . 40 procent ()