Šestidílný koprodukční seriál podle předlohy anglické spisovatelky Elizabeth Gondge, který na Mezinárodním festivalu v New Yorku v roce 1994 získal Stříbrnou medaili v kategorii rodinných programů. Znovu se tedy setkáme s obyvateli tajuplného Měsíčního údolí, v němž ke smíru dvou znepřátelených rodů a k naplnění dávné legendy přispěje citlivá a odvážná dívka Marie Merryweatherová. Romantický příběh začíná ve chvíli, kdy osiřelí sourozenci, patnáctiletá Marie a osmiletý Petr, odjíždějí s vychovatelkou do Měsíčního údolí k jedinému příbuznému, strýci Benjaminovi, aby tu našli nový domov. Setkávají se tu s mnoha záhadami. Bílý koník, který se Marii zjevuje v lesním šeru, pes Wrolf, dávno zmizelý a znovu se objevující a fascinující legenda o Měsíční princezně předznamenávají pobyt sourozenců v údolí, zmítaném nenávistí mezi dvěma rody - Merryweathery a Blackhearty. (oficiálny text distribútora)

blackrain

Asi už jsem na tenhle seriál příliš stará, protože je určen dětem do deseti let věku a já jsem tuhle věkovou hranici téměř dvakrát překročila. Námět jako takový špatný není, ale zpracování je nudné a nezáživné. Ta staropanneská chůva dětí mě strašně štvala. Takovou ženskou bych ve své blízkosti mít nemohla. ()

Gurtha

Jako malá jsme to viděla a zafixovalo se mi to tak do paměti natolik, že jsme to pak dalších deset let sháněla - dětská láska neopadla, ale opravdu doporučuji spíš pro věkovou kategorii 6-12 let, pokud jste to už "prošvihli" nevěste hlavu a shovejte si to na druhé dětství, po sedmdesátce vás to jisto jistě okouzlí ;-). ()

dagyšpandr

Mám rád rodinné seriály zasazené do 19. století. Je v nich určité kouzlo a punc stylovosti. I když jsou někdy herecké výkony toporné, lze to svést na danou dobu a tehdejší chování. Seriál "Malý bílý koníček" má kromě nádherné atmosféry a úžasné výpravy ještě zajímavou detektivní zápletku okořeněnou nádechem tajemna, kterou ocení i odrostlejší diváci. Dětští představitelé hlavního sourozeneckého páru jsou natolik sympatičtí, že s nimi rádi vyřešíte letitou záhadu týkající se dvou znepřátelených šlechtických rodů. ()