Jerry a Marge: Tajomstvo lotérie

• Česko Jerry a Marge: Tajemství loterie (viac)

V malom mestečku Evart v Michigane žijú Jerry a Marge Selbeeovci pokojným životom. Jerry, ktorý nedávno odišiel do dôchodku po štyridsiatich dvoch rokoch tvrdej práce, trávi voľné dni pri jazere a vylepšuje svoj motorový čln. Jedného dňa si Jerry na čerpacej stanici vypočuje, že predaj lotérie WinFall sa do niekoľkých týždňov pomaly skončí. Keďže je srdcom matematik, rýchlo si uvedomí štatistickú nevyhnutnosť, že nákup veľkého počtu tiketov počas rolldownu zaručuje takmer istú výhru. Marge je spočiatku skeptická, ale čoskoro sa s mužovým plánom stotožní. Začínajú s malými sumami, ale Margie nástojí na tom, aby podnikanie rozbehli naplno. Vyberú všetky svoje úspory a riziko sa im vyplatí - investícia vo výške 8 000 dolárov sa zmení na zisk 15 000 dolárov. Nadšení svojím úspechom ho nedokážu dlho tajiť. Keď lotériu WinFall v Michigane zrušia, Selbeovci sa nevzdávajú. Marge zorganizuje desaťhodinový výlet do Massachusetts, kde je lotéria stále aktívna. Strávia dni v malom obchode s alkoholom, tlačia jeden žreb za druhým a opäť zdvojnásobujú svoje peniaze. Po návrate do Evartu sa rozhodnú podeliť o svoje tajomstvo. Vytvoria spoločnosť GS Investment Strategies, ktorá umožní ich priateľom a susedom investovať do celého mesta. Znovu sa otvárajú staré podniky a obnovuje miestny jazzový festival. Úspech manželov však priťahuje neželanú pozornosť. Keď medzeru v systéme hry odhalia aj harvardskí študenti, ich vodca Tyler navrhne Jerrymu s Marge, aby sa spojili... (TV JOJ)

Nach

Jeden z nejpohodovějších filmů za dlouhou dobu. Prostě taková ta letní pohodovka, která vás ničím nepřekvapí, děj se odvíjí tak, jak očekáváte a proto se na ten film rád podíváte, i si ho někdy připomenete. Tu a tam se nějakému vtipu zasmějete a čekáte na ten očekávaný pohodový konec, kdy si řeknete, že svět přece není tak špatné místo, jak se může zdát. A to opravdu není. Obzvláště, když hlavní kladnou úlohu matematického génia hraje Walter White - pardon - Bryan Cranston a manželkou mu je Annette Bening. Výborný film o tom, jak lze skvěle zvládnout důchodový věk a nepo...t se z toho. Tak někdy opět na viděnou. 85% ()

Aljak

Podľa popisu som čakal síce niečo viac impulzívne, ale musím uznať, že toto bolo ešte lepšie. Aj keď, pre mňa je až nepochopiteľné, ako mohla legálne takáto pochybná lotéria vzniknúť. Nuž, šikovným patrí svet, a odhaliť algoritmus určite nie je žiadna maličkosť. Podarilo sa to skromnému Jerrymu, a kus neskôr aj ctižiadostivému Billymu. Neviem odhadnúť, do akej miery príbeh reflektoval reálny príbeh, ale v tomto podaní sa mi to zdalo miestami až príliš čierno-biele, na jednu stranu idealistické (Jerry & Marge) a na druhú stranu sebecké (Billy & company). Ale aj keby, tak to bolo príjemné, miestami dokonca dramatické, a napokon v tom bola aj milá pointa. 4* ()

Rockerman

Dva lidé nezávisle na sobě najdou mezeru v losování americké sportky a začínají vydělávat. Jeden se obklopí přáteli a o zisk se s nimi dělí, druhý má sice také tým, ale dělit se příliš nechce a hraje nefér. Prý podle skutečné události, humoru málo s typickým americkým, dojemným happy endem. Trpělivost při tištění a pak kontrole tiketů jsem obdivoval. ()

M.i.k.e

neškodná oddechovka inspirovaná skutečným příběhem Jerryho a Marge. Jerry jednoho dne objeví skulinku v místní loterii a aby si přilepšil k důchodu začne sázet a vyhrávat.Postupně s k němu přidá polovina města a výsledkem je, že se jim díky tomu podaří do té doby pomalu chátrající městečko postavit na nohy. Je tu sice i náznak dramatu v podobě skupiny studentů, kteří přijdou na to samé, ale ve výsledku je to spíš nevýrazná a skoro až zbytečná vsuvka. Jinak je to další z mnoha podobných filmů, který neurazí ale ani nenadchne a časem se úplně vykouří z paměti...55% ()

Marze

Kurážná a uspokojující moralitní pohádka o štědrosti Jerryho a Marge a penězích z Evropské unie na zvelebování americké obce. Oba jsou pomilování hodně postavy, které nemohou uvěřit svému štěstí. Není tu ale nic zajímavého, co mohou Annette Bening nebo Bryan Cranston ve vesnické nudě dělat kromě plýtvání svým talentem a utápěním se v klišé. Mou pozornost držel fakt, že se to skutečně stalo. U nás v sedmdesátých letech byla skupina lidí, kteří také našli skulinu v loterii a několikrát vyhráli první cenu v národní loterii Sportka, protože stihli podat tiket těsně po tom, co byla čísla vylosována. Jednoho z party pak udali sousedi, protože je dráždil novým autem a zrekonstruovaným bytem a komunisti je zavřeli do vězení.   Tohle ale je upravený, lehký a pěkně bezzubý příběh, který působí jako sitcom. ()

• Pieseň, na ktorú Jerry (Bryan Cranston) a Marge (Annette Bening) tancujú v obchode s alkoholom, je tá istá, ktorú vo svojich reklamách používa kalifornská lotéria. (Arsenal83)
  • Tyler (Uly Schlesinger) nechává své spolužáky vyplňovat losovací karty každý týden Winfall, ale tyto karty jsou opakovaně použitelné a stačí je vyplnit pouze poprvé. Karty lze znovu vyplnit pokaždé, když je Tyler chce hrát. (Johnny.ARN)
  • Príbeh sa odohral v roku 2003, no študent Harvardu používa laptop Alienware, ktorý sa začal vyrábať až o šesť rokov neskôr. (Arsenal83)