Prázdninová komédia o zaľúbenom študentovi a prekážkach, ktoré sa postavili do cesty jeho stretnutiu s milovaným dievčaťom. John Cusack ako mladý študent Dan má stráviť veľkonočné prázdniny so svojou atraktívnou priateľkou Lori a jej otcom Billom plavbou po mori. Zmešká však lietadlo a oni ho nepočkajú. Dan sa nevzdáva a rozhodne sa ich dostihnúť za každú cenu. Najhoršie je, že do cesty sa mu stavajú tie najneuveriteľnejšie prekážky, ktoré spôsobia, že vždy je len krok za Lori a jej otcom. Keď sa mu napokon podarí jachtu dohnať, zistí, že oboch uniesli piráti. Závisí len od neho, aby dal všetko do poriadku... (oficiálny text distribútora)

Martin741

Pohodovy, oddychovy prazdninovy film. Najlepsoie pozerat cez prazdniny, ked je vela ludi u mora alebo u bazenov. Jo, jo, slnecna pohoda, chlapik musi prekonavat prekazky ked chce lasku holky, lodky na mori, na riekach, do toho par havarovanych aut..... a krasny oddychovy film je na svete. John Cusack tu bol este mlady herec, ale uz vtedy bolo vidiet, ze hrat nevie, Wendy Zirafa bola nadherna : 55 % ()

Wacoslav1

Taková pohodová a nenáročná letní dobrodružná komedie. Cusack jako smolař který nahání svojí holku a při tom se dostává do nejrůznějších průserů je dostatečně sympatický a zábavný. Pravda není to nic převratnýho co by jste si museli pořád pouštět dokola, ale když potřebujete zabít nudnej večer a nic lepšího zrovna momentálně není po ruce, tak je to přijatelná volba.55% ()

misterz

Také bláznivé letné dobrodružstvo, na ktoré sa celkom dobre pozeralo. Mladý Cusack to tu roztočil v plnej paráde v snahe dokázať, že láska aj hory prenáša. Dokonca dokáže rozbiť aj gang zlodejov lodí... Potešil i mladý Ben Stiller, ktorý si tu zahral pre neho dosť netypickú zápornú postavičku, niektoré jeho šplechy stáli za to. Lepší priemer. 65/100 ()

freddy

Tohle je naprosto šílená komedie, dá se říci skoro i road movie, kterou stojí za to vidět, protože několikrát jsem dostal naprosto solidní výtlem a například taková scénka s bombou v letadle se pro mě stává nezapomenutelnou, ale je toho zde více, co mě rozesmálo. Opět se mi potvrzuje, že americké komedie z 80. let mi prostě svým stylem humoru sedí. A tato komedie mi sedla o to více, že v hlavní roli zde exceluje tehdy 21letý John Cusack, což je můj nejoblíbenější herec, jemuž tato komediální role mladíka, který poté, co mu uletí letadlo, s nímž měl odletět spolu se svou dívkou a její rodinou na prázdniny, se snaží právě tuto svou dívku všemožnými způsoby dostihnout a zažívá při tom nejrůznější eskapády, vyloženě seděla. Cusack je v této roli prostě kouzelný a já jsem rád, že se konečně po delší době nějaká česká stanice rozhodla tuto komedii odvysílat a já měl tak možnost ji poprvé vidět. Pokud máte tedy rádi aspoň 20 let staré komedie, tak si myslím, že u této se budete bavit, hlavní hrdina se zde dostává do nejrůznějších situací, cestou v autě s bláznivými černochy začínaje a soubojem s ozbrojenými zloději konče, a ještě mnoho dalšího. A navíc připomínám že se zde v jedné ze svých úplně prvních filmových rolí objevuje i mladý Ben Stiller ve vedlejší roli jednoho ze zlodějů. Já se tedy u této komedie královsky bavil, a proto uděluji nadprůměrné čtyři hvězdičky. ()