Malé, obyčejné a současně jako všechno jedinečné amer ické městečko. Tim má před maturitou, rád by studoval oceánografii, randí a jde mu na nervy pragmatický otec. Přitahuje jej o deset let starší Mike, svérázná majitelka demoličního derby. Mozaika proplétajících se osudů s humorným pohledem na obecné lidské situace, city, vztahy. (oficiálny text distribútora)

movie

Solidní feelgood oddechovka z amerického zapadáku, která se nemůže úplně poměřovat s klasikami žánru jako DOC HOLLYWOOD nebo MY COUSIN VINNIE. Ale hraje tady (tehdy) šarmantní a hodně přirozená Jamie Lee Curtis, která celý film táhne úspěšně na svých bedrech (s drobným přispěním mírně zasekaného Swayzeho a Howella) a je tady parádní vztah chápavého otce (Ramon Bieri) a divočejícího syna (Howell). Zapadlá, ale slušná záležitost, obzvlášť pokud si k něčemu potřebujete vypít pivo a nepoužívat 100 minut mozek. A fakt se podívejte na casting tohodle filmu - z dnešního pohledu je tady hodně narváno. ()

Martin741

Pre mna druhy najlepsi Randal Kleiser, samozrejme po Pomade 1978. Poprepletane osudy obyvatelov US maleho mestecka, viem, ze po US mestach jazdili dost velke popolnice, teda pardon, americke auta /maju aj iny obsah motorov nez v Europe, montaz, celkovo ich vyznenie Europanovi nic nepovie, aspon ze to USA jazdi vpravo/. medziludske vztahy su tu, avsak v ramci normy, nekona sa samoucelne tlachanie o medziludskych vztahoch, chlapec sa zalubi do trochu starsej holky. V roli chlapca je Patrik Swayze /Bod Zlomu 1991/ a vyborna Jamie Lee Curtis. Laskavy a humorny pohlad na medziludske vztahy, kadejake zivotne situacie a priestor veru dostali aj ludske city. Pre mna vyborny namet na film, spokojnost 74 % ()

dr.fish

Nevím, co víc od tohoto žánru chtít. Je to typická osmdesátka v dobrém slova smyslu. Všichni jsou divní až nenormální, jedou svůj životní zápas a klacků pod nohama je dost a dost. Jamie Lee Curtis je víc než zajímavá a překvapil Patrick Swayze, kterého jsem měl asi špatně zaškatulkovaného. Velice příjemné koukání. 85% ()

• Role Cody Michelle Mike byla původně nabídnuta Cher, která však účast odmítla ve prospěch snímku Maska (1985). (Streeper)