Při pokusu žánrově zařadit tento snímek dospějeme k něčemu mezi teenagerskou komedií a hlubším příběhem o dospívaní a vyzrávání. Film Třída začíná scénami se dvěma nejlepšími kamarády - šprtem Jonathanem a bezstarostným frajírkem Skipem - promenádujícími se ve spodním prádle. Tito dva experti se rovněž zvládnou pozvracet na dvojitém rande, vtrhnout na tichou schůzku na dívčí škole a celkově se chovají jako nevyzrálí puberťáci. Když ale v jednom Chicagském baru Jonathana sbalí Skipova matka Ellen, tón celého filmu se úplně změní. Románek mezi studentem a starší ženou je plný vášně až do jejich schůzky v New Yorku. Ellen se s Jonathanem rozejde, protože zjistí, že není doktorandem na Northwestern University. Mezitím Jonathan vůbec netuší, kdo Ellen doopravdy je, dokud ho Skip nevezme na Vánoce domů k rodičům, kde se dva utajovaní bývalí milenci setkají tváří v tvář. Dalším problémem je, kolik z jejich společné minulosti by měli přiznat. Celkově je snímek humorným zpracováním konfliktu mezi dětským a dospělým chováním, mezi nerozvážností mládí a odpovědností dospělosti. (oficiálny text distribútora)

Lacike

Príjemná komédie z tesne pred Brat Pack obdobia. Prvá polovica je zábavnou teenage komédiou o študentoch na intráku, ktorí vyvádzajú vtipné ale našťastie nie nechutné alebo trápne voloviny. V druhej polovici film zvážnie a stane sa z toho taká soft nenáročná verzia Absolventa. Škoda tej zmeny žánru, ale aspoň to celkom dobre skončilo. Hlôavným plusom je herecké obsadenie. Kto má rád 80s teenage filmy od Johna Hughesa, tak si tu užije kopu hercov z jeho filmov. A mladučká Virginia Madsenová sa tu zase raz odhalí, čo je tiež plus. 6/10. ()

Aluska88

Skvělý film o dospívání s nezaměnitelnou atmosférou let 80-tých. Z počátku humorně a odlehčeně zpracovaný příběh o "zlatých" (ne)lehkých teenagerských časech se s nabývající důležitostí probíhajících událostí s decentní lehkostí přehoupne do té vážnější roviny, kde už se nejedná pouze o nevinné užívání si a pitky s kamarády. Potěšila mě vůbec první, debutová filmová rolička Johna Cusacka, coby jednoho ze studentů. Bože, ten je tak krásný...:) ()

aLPaC

Rok 1983 byl v podstatě začátkem éry "Brat Pack". Tady se objevují dva z jejích budoucích členů (Lowe a McCarthy) a pozdějších mladých hvězd 80. let a zapomenutých herců let 90. Ještě zde můžeme spatřit čtyřicátnici Jacqueline Bisset, která má chuť na zajíčka, ale popravdě tahle komedie je pouze slabý odvar budoucích úspěchů tohoto uskupení. ()

helloween93

Vcelku zajímavá komedie o přátelství a poměru s matkou svého nejlepšího kamaráda. Rob Lowe na vrcholu popularity, Jacqueline Bisset hraje milfku. Škoda jen, že se autoři vyhnuli dopadům té nevěry na snobské manželství Cliffa Robertsona a Bissetky. V tomto filmu debutoval mladý Andrew McCarthy, ze kterého se na pár let stala hvězdička, následně však zhasnul společně s osmdesátými léty stejně jako řada dalších teen herců té doby (např. Rob Lowe, Molly Ringwald, Anthony Michael Hall, Phoebe Cates nebo Corey Feldman). Shlédnuto na AMC. 3* ()

harfuska

Táto parta roztopašných mladíkov ma velice dobre pobavila. Boli tak milí, nevinní a hraví. Ukázali naplno svoje vzrušenie a radosť. Najviac sa mi páčila scénka vo výťahu, v ktorej bol Jonathan tak krásne plachý a bezbranný. No proste na zahryznutie. A za povšimnutie stoja aj Johnove šikovné ústa - ten trik s cigaretou mám moc rada. ()

• Mnoho dialogů je improvizací. (Elisebah)