Pravdivý příběh zástupce starosty města New York Kena Lippera (John Cusack), který věrně slouží svému šéfovi, skvělému politikovi, jehož ambicí je dbát na osud města a svých voličů. Náhlá přestřelka, která zatáhne do hry policistu, dealera drog a nevinné dítě, způsobí v celém městě obrovský skandál a komplikovaná cesta k pravdě vede pouze přes politické minové pole. (oficiálny text distribútora)

Roman.Ticka

Politiku nemám ráda ani v životě, natož ve filmu a nevěřím v politika na špici bez pochybné cesty na vrchol. To jak chutná moc, netřeba dál rozvádět. Nebýt pravdivé podstaty příběhu, vyšel by z toho trapný naivní pokus o napravení padlého anděla. Tušila jsem, kde má terč svůj cíl, ale ten srdceryvný doják v závěru, všemu nasadil pověstnou korunu. A tečka za očistnou lázní v podobě politických ambicí mladého snaživce, vše totálně dorazila. Pohled na Ala mě nezklamal, Cusack se opravdu snažil. Menschkeit v Babylónu.(NY) ()

SeBig

Nebylo to úplně nejhorší. I když na začátku mi to přišlo jako těžká trapárna s amaterským scénářem a nezvládnutou režií a hudbou od disneyho, tak v průběhu jsem se do toho celkem vsáknul a nějaký scény či dialogy mi přišli docela zvládnutý. Nejvíc mě asi zaujal projev Al Pacina na pohřbu, i když mi to přišlo dost přitažený za vlasy. Herecký výkony mě asi na tomhle filmu bavily nejvíc (zejména Danny Aiello). Film má i dobrou atmosféru. Problém je asi v tom, že film se veze na stejné vlně a bojí se přitlačit na pilu. Všechno je tak odlehčený, že to pak divákovi přijde nezajimavý. Bohužel opět film, co mohl mít šanci jen kdyby se z toho vyklubalo něco víc. Konec opět trapnej. ()

castor

Harold Becker (dnes devadesátiletý pán), sic navždy průměrný režisér, zato pokaždé dokázal poskládat hvězdnou hereckou sestavu. Tentokrát vypráví příběh zástupce starosty New Yorku, který vždy fungoval na hraně, ale po přestřelce, při které to mimochodem smrtelně koupil šestiletý chlapec, rozplétá intriky na nejvyšších místech. Střílel drogový dealer s pořádnými škraloupy, který nicméně dál směle obchodoval pouze s podmínkou. Průměrný scénář si odškrtává položku po položce, výsledek výrazněji nestrhne, takže potěší víceméně jen veleuznávaná legenda amerického filmu (například nad rakví malého chlapce je to jeden velký koncert). ()

lennyd

Al Pacino jako starosta New Yorku a John Cussack jako jeho nejbližší pomocník řeší otázku své kariéry po jedné přestřelce v ulicích, kde kromě policisty a mafiánského synka zemře i malý chlapec. Mafie se znaží zkorumpovat policistu, manželka policisty za pomocí pomocnice z asociace detektivů zase chce aby se jejímu muži dostálo úcty, kterou si zaslouží. Vyšetřování dřívějšího propuštění mafiánského syna ukazuje do nejvyšších politických kruhů.. Ač to nebývá obvyklé Al Pacina zde zcela zastiňuje John Cussack (možná je to tím, že Al Pacino jako starosta je potlačen do pozadí a většinu vyšetřování vede právě skvělý John Cussack). Snímek (myslím) věrně ukazuje vysokou politiku, kde ač navenek jsou všichni přátelé (či nepřátelé v případě mafiánských rodin) ve skutečnosti to může být zcela naopak. V každém případě stojí za zhlédnutí.. ()

farmnf

Hereckého umění Ala si cením nade vše. V tomto politickém thrilleru se slizkým Cusackem je ho až škoda. Zemře mladý černý chlapec a hitlerovským projevem o nápravě města a vzýváním Periclea to Al Pacino dá pěkně do latě. Černé huby zapomenou na tragedii a věří starostovi. Film se v divákovi snaží vyvolat iluzi, že americká demokracie je ta správná a politici to s občany myslí velmi vážně. Sem tam se u nás vyskytne nějaká krysa a 5 lidí je zavražděno...lidi neblbněte, to je vyjímka. No kdo věří, že američtí komunální politici jsou lepší než čeští, ať tam běží. Myslím si, že tito chlapci přes jejichž prsty protékají miliardy jsou jak z čínské továrny. Nenasytní kriplové. ()

• Interierové záběry z New Yorské radnice se natáčely ve skutečnosti v New Jersey. (don corleone)
  • Scény na zasněženém nádraží se ve skutečnosti natáčely ve velkém vedru. (don corleone)
  • Postava Franka Anselma byla částečně inspirována bývalým starostou čtvrti Queens (New York) Donaldem Manesem, který byl obviněn z úplatkářského skandálu, neunesl to a nejprve se o sebevraždu pokusil neúspěšně a o dva roky úspěšně. (don corleone)