Komedie o smolaři Laneovi Meyerovi (John Cusack), který bojuje o přízeň své ex, která ho opustila kvůli kapitánovi lyžařského týmu. (HOODY)

neo93

Skvělá komedie, u které jsem se náramně bavil. Lane Myer je mladý kluk, který je bezhlavě zamilován do krásné Beth se kterou nějaký ten pátek již chodí. Když ho ale nečekaně opustí kvůli kapitánovi lyžařského týmu, Lane je ochoten udělat cokoli jen, aby ji získal zpět. Raději by zemřel než by musel žít bez ní. Jednoduchý příběh, jenž ale okořeňuje plno pozoruhodných postav a jejich bláznivé a komické eskapády. Jako např. Laneovi rodiče a jeho mladší bratr, sousedka paní Smithová a její povedeně zakulacený synáček Ricky, který se musí postarat o pohlednou francouzskou studentku Monique, která přebývá u nich doma, tak i v neposlední řadě hlavní hrdina zoufalý a nešikovný Lane. Scén, u kterých jsem se opravdu zasmál, je tu spousta. Skoro nezapomenutelné jsou automobilové závody, lyžování, dvoudolarový hoch nebo zpívající hamburger. Milý, vtipný a v druhé polovině více romantický film s mladým Johnem Cusackem v hlavní roli. ()

Turtle

Tak u tohohle filmu jsem měl velmi zvláštní pocit. V prvních minutách mi to přišlo jako hrozná pitomost. Pak se má mysl naladila na emocionální stav životem frustrovaného středoškoláka a zbytek filmu jsem si moc užil. Film vlastně na všechno nahlíží z Laneovy perspektivy a proto je v něm spoustu věcí přehnaných a postavy působí jako parodie sama sebe. Hodně mi to stylem myšlení připomíná knihy C.D. Payna. ()

Frajer42

Humorem mi snímek neskutečně připomínal italské komedie 80. let. Něco na způsob této klasiky. Jen zde malého, tlustého a ošklivého smolaře vystřídal relativně pohledný 19letý smolař Cusack. Bláznivá a v každém ohledu nesmírně přestřelená záležitost plná toho nejprudčeji inteligentního humoru. Já ovšem tento styl humoru rozhodně můžu. Vtipy se na vás tvůrci snaží chrlit při každé příležitosti a někdyk tomu ani tu příležitost nepotřebují. Kupodivu to však v drtivé většině případů funguje. Snímek není v našich končinách příliš známý, což je trošku škoda. Nesehnal jsem k němu ani české titulky, tak jsme se se spolusledovatelkou museli koukat s anglickými, což nám nevadilo, neboť jsme oba prudce inteligentní a vysoce vzdělaní mladí a krásní lidé. Během sledování jsem zjistil, že spolusledovatelka dokonce ovládá francouzštinu mnohem lépe, než mi dříve prozradila, a tak jsem dokonale rozuměl i francouzským pasážím a mohl si vychutnat plnohodnotný zážitek. Opravdu jsem se od srdce zasmál. Kdo se chce podívat na vysokou úroveň amerického středoškolského systému a povzdech při závěrečném zvonění, Cusackovu maminku, která disponuje takovou gastronomií, že by při pohledu na ní začaly plešatému Zdendovi znovu rašit vlasy, FattyPillowa 80. let, na Cusackova mladšího bratra - vynálezce a konstruktéra kosmických lodí, na autíčko které se 140 kg na zadním sedadle málem trhne rychlostní rekord, či pokud prostě jen vlhnete z pohledu na mladého Cusacka, tak byste tento film neměli rozhodně vynechat. Obrovské překvapení! Viděno v rámci Společné výzvy s Lucinkou. Film nám vybrala uživatelka harfuska. ()

Lucjen

Vykašlať sa na nejaké hranice a prejsť ďalej než za absurdnosť - to chce odvahu. Hollandovi to s jeho údajne autobiografiou vyšlo. Celkom by som sa pozrela na to, ako lyžuje na jednej nohe...Každopádne, 80. roky v USA boli rajom pre teenagerské romantické filmy. Je úplne jasné, že tu nejde o to, s kým Lane skončí - to je jasné od desiatej minúty filmu. Humor Better Off Dead funguje na základe trapasov - niečo, čo skutočne nemusím, no tu to jednoducho šlape. Veľkú zásluhu má na tom aj Cusack, ktorému tí zmätení, zúfalo zamilovaní chlapci proste idú. Skvelo ho dopĺňajú vedľajšie postavy a ich problémy, najmä priamočiary prevtelený FattyPillow. Táto romantika rozhodne stojí za to. Neroztopíte sa, no za to sa dobre zasmejete. ()

Gallienus

Film se mi líbil, je to již dlouho co jsem ho viděl, ale David Ogden Stiers jako otec hlavního hrdiny byl špičkovej. Některé scénky jsou nezapomenutelné, třeba ta, jak se Cusackovo jídlo doslova odplazí z talíře a všichni dělají jakoby nic. Možná jsem to hodnocení přehnal, ale já se tenkrát opravdu u filmu nasmál... ()

• Herec, o jehož obsazení do role Rickyho Smitha tvůrci také uvažovali, byl Clint Howard. (Fenk)
  • Režisér Holland později přiznal, že film je v podstatě jeho autobiografií. (Fenk)
  • John Cusack je údajně na snímek „alergický“ a považuje jej za jeden z nejhorších filmů, na kterém kdy pracoval. (Fenk)