Hollywoodské hvězdy - Gwen Harrison (Catherine Zeta-Jones) a Eddie Thomas (John Cusack) jsou dokonalými symboly Hollywoodu. Ve svých rolích dokázali přivádět k slzám filmové fanoušky a plnit kapsy producentů miliony dolarů. Prostě pravá "Zlatíčka pro každého". Idylce je však už nějaký čas konec. Před osmnácti měsíci se žárlivý Eddie pokusil svou hereckou partnerku a manželku v jedné osobě zabít, protože ji přistihl s milencem - ctižádostivým španělským hercem, s nímž si Gwen začala při natáčení jejich posledního společného filmu. Eddie se léčí z depresí a také Gwenina hvězda září bez partnera jen na půl. A producent Dave Kingman má uvést do kin jejich poslední film. Pro všechny je to poslední šance na záchranu. Jak ale dostat znesvářené hvězdy na společnou promotion, aby se hned první den nezabily. To je úkol pro zkušeného tiskového agenta Lee Phillipse (Billy Crystal), kterému šlape v jeho funkci na paty ambiciózní, ale neschopný mladíček. Lee má v záloze tajnou zbraň. Kiki Harrison (Julie Roberts) pracuje jako asistentka krásné, sebevzhlíživé megastar Gwen. Náhodou je také její sestrou. Pro nemotornou a málo sebevědomou Kiki nebyl nikdy život ve stínu slavné sestry snadný. Víkend s oběma zlatíčky najednou a s bulvárním tiskem v zádech také rozhodně není pohodovou záležitostí. A Kiki si uvědomuje, že konečně musí začít žít vlastní život. Opětovné setkání se švagrem jí k tomu poskytne dost dobrý důvod. Situace se stává čím dál napjatější, dojde na rvačku i intriky a to navíc nikdo netuší, co skrývá ve svém tajemném studiu výstřední režisér Hal Weidmann. (oficiálny text distribútora)

Yardie

Pro mě velké zklamání! Z obsazení filmu jsem čekal nějaký opravdu dobrý snímek, nebo alespoň takový lepší průměr, ale toto je opravdu slabota. Není to téměř vtipné, až na pár vtipnějších hlášek, děj už 100x natočený. Komedií bych to opravdu nenazýval, romantický jen trochu. Bylo to celé takové nijaké. A tak nízké hodnocení také proto, že vzhedem k hereckému ansáblu je to děs. Howgh! ()

Radyo

Velice trefná komedie, která zákulisí Hollywoodu ukazuje jen náznakově. Spíše se věnuje manýrismu a labilitě hvězd, ale zato tohle téma zpracovává velmi precizně a divákům výsledek servíruje v podobě vkusné, a navíc zabalené do vtipného obalu. Vynikající výkon podali Billy Crystal a Hank Azaria (jeho role z Ptačí klece asi utkvěla v paměti nejen mně), příjemně překvapili ale i ostatní herci. Catherine Zeta-Jones si svou nesnesitelnou herečku vystřihla dokonale (že by ve skutečnosti ani nemusela příliš přihrávat?), John Cusack byl skoro precizně vyšinutý a Christopher Walken jako krásně ulítlý režisér taky pobavil. Díval jsem se jen pro ukrácení dlouhé chvíle a byl jsem velmi mile překvapen a potěšen, mj. taky spoustou vtipných scének a hlášek (hlavně Azaria jako "šišlavý" Hector, ale i Crystal v nich vynikají). Není to sice dokonalé, ale rozhodně jde o zábavný film. ()

elcido

Přijmá komedie, kerá s nadsázkou paroduje chování filmových hvěz. Herecké výkny jsou nadprůměrné a vůbec není poznat kdo je hlavním hrdinou, zda sebestředná herečka, neurotický manžel či hereččina sestra, která už nechce být ve stínu své sestry. A do toho je tu producent a režisér, který každý chce nejlepší film, ale mají jíne cesty jak toho dosáhnout. Ideální film na večery ve dvou. ()

lennyd

Gwen Harrison (Catherine Zeta-Jones) a Eddie Thomas (John Cussack) jsou pro sebe jako stvoření. Jejich filmy vynášejí milióny, oni sami plní společenské rubriky a jak ve svých filmech, tak i v reálném životě jsou příkladným párem (pro typického američana). Až náhle do jejich vztahu udeří blesk, Gwen se zamiluje do španělského herce a Eddie se z toho kapku zcvokne. V této situaci se jindy běžný úkol, uvést jejich poslední film, stává pro Lee Phillipse (Billy Crystal) takřka noční můrou. Jak dát rozhádaný pár opět dohromady, aby nový film měl aspoň nějaký úspěch? Za pomoci Gweniné asistentky a sestry Kiki (Julia Roberts) by se to mohlo podařit. Ale to ještě nikdo nečeká, že režisér nového filmu Hal Weidmann (Christopher Walken) chystá pro všechny velké překvapení... Nesmělý pohled do Hollywoodského zakulisí, manýrů rozmazlených hvězd (toto splňuje Gwen na jedničku), intrik a dalších vlastností hollywoodských zlatíček. Film je plný hereckých hvězd, kterýmžto vévodí perfektní John Cussack, ale i ostatní - Catherine, Julia, Billy, Christopher podávají skvělé výkony (btw. s ženskou jako Gwen bych moc dlouho nevydržel :). Jen škoda několika nevydařených vtípků (absolutně nechápu jaký smysl měla scéna Billyho Crystala se psem), ale i tak jde o nadprůměrnou romantickou komedii ... ()

aniiicka

Kdysi se mi to hrozně líbilo a pořád je to výborná pohodová oddychovka s výstavním hereckým ansáblem. John Cusack je vždycky hrozný sympaťák a v roli psychicky labilní herecké hvězdy je super. Julia je okouzlující, Catherine dokonale mrchovitá a i další ulítlé vedlejší postavy (španělský milenec Hank Azaria nebo jetý režisér Christopher Walken) nemají chybu. Občas je to lehce klišoidní, ale já v tom zas tolik nehledám a musím říct, že jsem se u této komedie prostě bavila. Nejvíc se mi líbil výbuch Julie - Kiki při vaření snídaně :) :) ()

• Původně měl Eddieho hrát Robert Downey Jr. Vzhledem k jeho právním sporům ale nebylo jisté, zda by byl schopný natáčet, tak roli převzal John Cusack. (PußyMagnet)
  • Gwen používá v hotelích krycí jméno "Holly Golightly". Catherine Zeta-Jones si tuto praktiku chtěla vždy v reálném životě zkusit. (PußyMagnet)