Stret človeka s medveďom na jeho území, končí zvyčajne fatálne. Ak však stretnete medveďa, ktorý navyše skonzumoval nemalé množstvo bieleho prášku, môže to dopadnúť všelijako. Medvedi, totižto netušia, že keď v nájdu v lese kokaín, ktorý vypadol z lietadla pašerákom drog, rozhodne by ho nemali zožrať. Na nešťastie všetkých ľudských hrdinov príbehu, sa drogy vysypali nad idylickou prírodnou rezerváciou a preto sa ich tu zišlo toľko – klasickí výletníci, deti za školou, matka jedného z nich, obetaví strážcovia parku, gangstri hľadajúci spadnutý kokaín, policajt, ktorý pre zmenu hľadá týchto gangstrov… Čo myslíte, že sa stane, keď na túre stretnú štvrť tonovú chlpatú príšeru? Zle a pravdepodobne v niekoľkých kusoch. Hoci sem všetci pôvodne prišli z rôznych dôvodov, teraz majú jeden spoločný ciel, vyviaznuť živý. A nebude to ľahké. Zatiaľ čo skutočný predchodca medvedieho antihrdinu sa v roku 1985 predávkoval a zbláznil, filmová verzia je oveľa odolnejšia, vynaliezavejšia a našťastie aj zábavnejšia. (CinemArt SK)

Omnibus

"Skokem plavmo do sanitky... za sekvojí MrHlad břitký." To je tak, když pustíte do lesa odborného recenzenta (s alergií na med a Elizabeth Banks) bez průvodce. Samozřejmě zabloudí, pak potká míšu a strhá ho tak, že by si od něho zatoulaný pes ani kůrku nevzal. Jen trhej Hlade, trhej, já se i přesto bavil ;-). Nad medvědí technikou šňupání koksu "lajnu z nohy", při údivu zdravotníků nad kvalitním otřesem mozku i nad maníkem na stromě, poučujícím klučinu, že "medvědi na stromy lézt UMÍ!" Při jalově prokecaných, čili hluchých místech (a že jich tam bylo, na vycpání tří medvědů v muzeu by ta vata stačila) jsem si pro zahnání nudy pobrukoval "medvědi nevědí, že kritici maj velký oči", držel jsem palce samici s bílým čumákem a černým humorem a litoval dvě medvíďata, že jim medvědí táta Warden upřel právo na seberealizaci a nedopřál nějakou tu krvavou bejkovinu i jim. Chvílemi jsem trpěl jako zvíře, kvůli promrhanému potenciálu, na římse u vodopádu pak už jen vzdychal nad mršinou scenáristy, ale peněz za vstupenku (Cinema City Plzeň, 25.02.) do národního parku nelituju. Ke třem objektivním zabručením přihazuji čtvrtý medvědí chlup, na uctění památky statečné strážkyně parku, rangerky Liz. Btw, parádní trefa! ()

Blackhand47

Medvěd na koksu se svezl hned na dvou liniích: stoupající popularita drogových příběhů, které odstartoval seriál Narcos a popularita bizarních příběhů podle skutečnosti, kam můžeme zařadit například komedii Máš ji!. Vlastně to mohla být i fajn béčková slasher komedie, ale režisérce a scenáristovi se nepodařilo vytvořit ani sympatické postavy ani zajímavou zápletku. Celé se to strašně táhne, na medvědovi jde poznat, že je CGI a levné záběry, kdy někoho táhne něco do křoví tomu taky nepomáhají. Mít to zajímavější hrdiny (funkční je možná akorát dvojice dealerů Ehrenreich a Jackson), dal bych tomu vyšší hodnocení, ale kromě námětu, který se dá shrnout názvem filmu, nemá snímek vlastně co nabídnout. Hodnocení: 20 % ()

Xmilden

Béčko jako kráva a ještě k tomu velmi špatně natočené. Zpočátku to vypadalo na nějakou zábavu, ale s blížícím se koncem docházejí vtipy i zřejmě chuť tu kravinu nějak uzavřít. Holt, tohle je úděl filmů kde se veškeré nápady vypatlají už na to jak se má film jmenovat. Divím se že tohle vůbec bylo uvedeno v kinech. 20% ()

Kudly4

Nakonec to nebylo až tak úplně špatný, díky vtipným Gore scénám, neočekával jsem totiž, že to bude tak slušně krvavý, takže po téhle stránce jsem celkem spokojený - top scéna - sanitka. Medvěd nevypadal nejhůř, ale jinak všechny postavy mdlý, nudný, občas se ty jejich dialogy nedaly vůbec poslouchat. Každopádně, z pohodlí domova, slušná blbost, na zabití nudy. ()

*CARNIFEX*

Je to totálna kokotina, úplne primitívna, s humorom, ktorý nesadne každému, pričom miestami ani samotný medveď nevyzeral úplne "perfektne". Lenže tak nejak mi to celé v kontexte osobných, aktuálnych, životných udalostí sadlo. Ja si nemôžem pomôcť, ale táto totálna pičovina v rámci "animal-hororu" vôbec nebola takým nepodarkom, ako je to tu percentuálne ukotvené. Všetko záleží len na tom, ako budete v danom okamihu emocionálne naladený, čo všetko ste ochotný stolerovať (a teda hlavne nedostatky). A ten záver :) ... ()

• Cocaine Bear měl být dočasným pracovním názvem. Producenti se rozhodli film vydat pod tímto názvem, protože se jim nedařilo vymyslet nic jiného. (KGBelik)
  • Poslední dokončená filmová role Raye Liotty před jeho tragickým úmrtím 26. května 2022. Liotta zemřel týden poté, co přišel znovu nahrát své repliky v postprodukci. (KGBelik)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023