Stret človeka s medveďom na jeho území, končí zvyčajne fatálne. Ak však stretnete medveďa, ktorý navyše skonzumoval nemalé množstvo bieleho prášku, môže to dopadnúť všelijako. Medvedi, totižto netušia, že keď v nájdu v lese kokaín, ktorý vypadol z lietadla pašerákom drog, rozhodne by ho nemali zožrať. Na nešťastie všetkých ľudských hrdinov príbehu, sa drogy vysypali nad idylickou prírodnou rezerváciou a preto sa ich tu zišlo toľko – klasickí výletníci, deti za školou, matka jedného z nich, obetaví strážcovia parku, gangstri hľadajúci spadnutý kokaín, policajt, ktorý pre zmenu hľadá týchto gangstrov… Čo myslíte, že sa stane, keď na túre stretnú štvrť tonovú chlpatú príšeru? Zle a pravdepodobne v niekoľkých kusoch. Hoci sem všetci pôvodne prišli z rôznych dôvodov, teraz majú jeden spoločný ciel, vyviaznuť živý. A nebude to ľahké. Zatiaľ čo skutočný predchodca medvedieho antihrdinu sa v roku 1985 predávkoval a zbláznil, filmová verzia je oveľa odolnejšia, vynaliezavejšia a našťastie aj zábavnejšia. (CinemArt SK)

korbitch22

Tohle mě akorát nepříčetně nasralo. Námět za všechny prachy, neskutečný potenciál, dobře sestříhaný trailer který kurevsky navnadil a plakát jako dělaný pro motiv na tričko. Bohužel, svěřte to posraný ženský a vznikne z toho naprosto stupidní sračka. Příšerný herecký výkony, hrozný postavy, dementní dialogy, příšerný střih. Nemá to žádný švih, žádný tempo, nemá to (a to nesnáším ten výraz) žádný tah na branku. Místo toho, aby dej sledoval v efektivním tempu medvěda který trhá komparzisty na kusy, snaží se "režisérka" o nějaký rádoby rodinný příběh, jenže svým příšerným antitalentem plýtvá materiálem a nabízí jen křeč, trapnost a vše umocňuje hudbičkou jak z teleshopingu devadesátých let na reklamu pro Total Gym. Existují tři věci na světě, ve kterých ženský nemají co dělat a to je fotbal, hokej a režijní stolička. Klidně ať si je Elizabeth Banks prezidentka zeměkoule, ale tady za to bych ji fakt dal pěstí do tlamy. Protože sem se neskutečně těšil. Jedinou * dám za scénu se sanitkou, to je svižný, rychlý, brutální a vtipný. V takovým tempu kdyby se nesl celý film, bylo by zaděláno na béčko desetiletí. Ty stupidní krávo 🖕 30%. ()

Steven47

Medvěd na koksu vlastně funguje strašně dobře jako parodie na survival thrillery. Je ale škoda, že si to uvědomí až ve druhé polovině, a ta první tak působí spíše mdle, protože se jí moc nedaří kombinovat humor s napětím. Těžko říct, jestli mi prostě jenom trvalo se na snímek správně naladit nebo opravdu dojde k určitému zlepšení. Každopádně třeba taková scéna se sanitkou je prostě skvělá. Všechno je samozřejmě strašně přepálené, jenže co taky čekat od filmu s tímhle názvem. Jsem navíc přesvědčený, že to celé mohlo být výrazně ujetější a je škoda, že tomu tak není. Tahle látka si o to opravdu říkala. Stopáž 95 minut je tak akorát, snímek má slušné tempo i díky střídání několika příběhových linek, ne všechny jsou však záživné na sledování. Postavy jsou sice fajn a pro potřeby děje naprosto dostačují, ale problém je v tom, že jejich interakce nejsou zpočátku moc zábavné a působí až nuceně. Soundtrack mi přišel povedený a CGI medvěd vypadá obstojně, rozhodně lépe, než působil z prvních ukázek. Potenciál, a především ten komediální, byl rozhodně větší, nicméně nemůžu říct, že bych se u filmu nudil. Druhou půlku jsem si vlastně celkem užil. 5/10 ()

MM_Ramone

Animal horror je špecifický subžáner filmového horroru. Ide v ňom o to, že rozzúrené, zmutované, či inak nasraté zvery útočia na ľudí a chladnokrvne ich zabíjajú. Je to jednoduchá, nenáročná záležitosť, pri ktorej sa však viem väčšinou celkom dobre pobaviť. V rámci tohto žánru som už videl veru všeličo. Mal som možnosť sledovať vražedné besnenie vlkov, psov, pavúkov, potkanov, hadov, mravcov, slimákov, žáb, včiel, piraní, levov, krokodílov, netopierov a všeliakej ďalšej hávede. Videl som v akcii aj šabľozubého tigra, krakaticu, obriu chobotnicu, megažraloka, mechažraloka či dokonca aj šesťhlavého žraloka. No ale kokaínom sfetovaného medveďa som si pozrel až teraz, keď som si pustil film "Medveď na kokse" (Cocaine Bear), ktorý natočila herečka a príležitostná režisérska Elizabeth Banksová v roku 2023. No a to bol teda fakt poriadny úlet. Prišlo mi vhod i to, že to bolo ladené v štýle absurdnej trash komédie. *** ()

kingik

Není radno zavítat do lesoparku v Tennessee. Jako smyslů zbavená tam řádí medvědice, která se nechce hlásit k odkazu Míši Kuličky. Pozřela totiž kokain z poztrácené drogové zásilky. Na každého návštěvníka si od té chvíle agresivně dupne. Park samozřejmě není liduprázdný. Zoufalá matka (Keri Russell) hledá svoji zatoulanou dcerku (Brooklynn Prince) a jejího kamaráda (Christian Convery), každý park má svého strážce (Margo Martindale), zavítal zde i vyšetřující policista (Isiah Whitlock Jr.), ačkoliv se jedná o rajon mimo jeho jurisdikci, nechybí ani párek turistů v úvodu filmu a koneckonců se brzy objeví obchodník s drogami (Ray Liotta), který se svým synem (Alden Ehrenreich) a kumpánem (O´Shea Jackson Jr.) sem přišel hledat svoje ztracené zboží. Jedná se o originální námět, který má svůj reálný základ. V osmdesátých letech minulého století se něco podobného jednomu medvědovi přihodilo. Ten ale na následky pozření kokainu pošel. A dál už se spíše jedná o fantazírování scenáristy Jimmy Wardena. Hororu s prvky bláznivé komedie se režijně ujala žena, dokonce známá herečka Elizabeth Banks. Té se povětšinou daří udržet si nadhled. Ani jsem nepočítal s nějakým zvýšeným napětím. A taky ho tam dostala. Nejméně zajímavá je finální část. Najednou se to všechno předchozí dobré z filmu vytratilo a divák dostal naservírováno hodně navážno pojaté zúčtování se zabijáckou šelmou. To už bylo málo napínavé, celkem předvídatelné, dost soustředěné na Raye Liottu, byla to jeho rozlučka, a prostě se jedná o nejslabší úsek filmu. Ovšem většina filmu je lahůdková. Medvědice je v kvalitním CGI provedení. Gore je vyvedeno naprosto výživně. Utrhané končetiny, stříkající krev a v jedné dost vypjaté scéně s uhánějící sanitkou se dokonce zcela abnormálně rozezní Depeche Mode. Jen škoda toho finále bez extrému. Rozhodně vznikl rozverný horor, co si neklade nikterak velké nároky a ambice má v řiti. Přesně zná svoji cenu, je s ním možno zažít napětí, úleky z brutálních zabití a také porci legračních vsuvek. 8/10 ()

*CARNIFEX*

Je to totálna kokotina, úplne primitívna, s humorom, ktorý nesadne každému, pričom miestami ani samotný medveď nevyzeral úplne "perfektne". Lenže tak nejak mi to celé v kontexte osobných, aktuálnych, životných udalostí sadlo. Ja si nemôžem pomôcť, ale táto totálna pičovina v rámci "animal-hororu" vôbec nebola takým nepodarkom, ako je to tu percentuálne ukotvené. Všetko záleží len na tom, ako budete v danom okamihu emocionálne naladený, čo všetko ste ochotný stolerovať (a teda hlavne nedostatky). A ten záver :) ... ()

• Cocaine Bear měl být dočasným pracovním názvem. Producenti se rozhodli film vydat pod tímto názvem, protože se jim nedařilo vymyslet nic jiného. (KGBelik)
  • Poslední dokončená filmová role Raye Liotty před jeho tragickým úmrtím 26. května 2022. Liotta zemřel týden poté, co přišel znovu nahrát své repliky v postprodukci. (KGBelik)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023