Odkedy sa Robert McCall (Denzel Washington) vzdal života v elitnej špeciálnej jednotke, snaží sa odčiniť strašné veci, ktorých sa v minulosti dopustil, a nachádza zvláštnu útechu v službe spravodlivosti v mene utláčaných. Keď sa prekvapivo udomácni v južnom Taliansku, zistí, že jeho novým priateľom strpčujú život miestni zločineckí bossovia. Udalosti však naberú smrteľný spád a McCall vie, čo musí urobiť: stať sa ochrancom svojich priateľov a postaviť sa proti mafii. (Itafilm)

Shakers

Jednotka je najlepšia, no bavila ma aj dvojka a trojka. Trojka je prekvapivo ako vyvrcholenie trilógie najmenej akčná, čo je trošku škoda, čakal som v závere väčší masaker. Úvod bol trošku rozťahaný a nezáživný a nič moc sa tam vlastne nedialo, druha polka už bola zaujímavejšia, keď sa rozohrala hra s talianskym podsvetím. Denzel Washington s jeho zamráčaným výrazom je opäť fantastický a ťahá film aj keď sa nič nedeje, no potom ako sa mu úspešne zahoja rany, nie je protivník, ktorý by ho potrápil a to je trošku škoda, mohlo to byť v závere viac napínavejšie. Na dirigentskej stoličke Gregson-Williamsa nahradil Marcelo Zarvos a nie je to na škodu, pretože k tomu talianskemu prostrediu sedí aj zmena hudby, ktorá prijemne dokresľuje atmosféru talianskych ulíc, či pokoja, ktoré tu hlavná postava hľadala. Záver uspokojivý. Obľúbený soundtrack: Aminah, Altamonte's Victory. 75% - 4* ()

T2

║Rozpočet $70miliónov║Tržby USA $92,373,751║Tržby Celosvetovo $191,042,195▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Tak už aj Antoine Fuqua a Denzel Washington sú na konci svojich síl, skoro bez lepšieho nápadu na nás pustia len tuctový tovar. Ponúknu len priemernú akčnú jazdu, kde dejovo zasadenie je dobré ale vo výsledku nedokáže využiť žiadne tromfy a ostane skôr len na ohranej banalite, škoda. /60%/ ()

salisbury

Antoine Fuqua se v druhém pokračování Equalizeru opět sešel s Denzelem Washingtonem. Tento tandem krom trilogie Equalizer stvořil ještě filmy Sedm statečných a Training Day, který mám z jejich spolupráce nejraději. Třetí Ekvalizér není špatný, navíc, když se jedná o díl, který před sebou vláčí dva slušné předchozí díly. Denzel má na svém kontě necelých sedm desítek letokruhů a ve své roli je i přesto uvěřitelný. Pokud hloubavě nedumáme nad smyslem života a smrti, tak film je skvělým odpočinkovým relaxem, který nám dá v mozkovém velíně náležitého oddechu. ()

Marze

Denzel Washington je opet presvedcivy tichy zabijak. Tempo je pomale ospale, stopy falesne. Resiseru Fuquovi jdou opet nejlepe sceny, kde hrdina likviduje soupere vsemi prostrediy, nekdy docela brutalnimi. Ale vynalezavosti v Johnu Wickovi se nepriblizuje. Natocil treba remake Sedm statecnych s politicky korektnim zastoupenim vsech ras u sedmi ochrancu mestecka, ktery trochu pripomina  tento pribeh. Pred pulhodinovym zabavne beckovym finale , kdy se dozvite absurdni pointu, proc je McCail v Italii,  je dramaticka nuda. ()

kobejn

Kupodivu trojka byla nejsnesitelnější. Denzel je natolik charismatickej, že utáhne i naprostou kravinu. Stačí mu jen někomu zkroutit ruku a celá mafie padne! Tomu říkám realičnost! Ale jeho Roman Holiday si jinak určitě nesporně všichni užili. Nicméně by už měl Denzel na starý kolena pověsit Ekvalizer na hřebík a vrátit se zase k nějakejm charakterním rolím, aby se z něj nestal černej Neeson. ()

• Děj filmu se převážně odehrává ve vesnici Atrani, která leží u pobřeží Tyrhénského moře. Je to nejmenší vesnice v Itálii (0,12 kilometrů čtverečních) a patří k těm nejmalebnějším. (DJMaroko)
  • Medzinárodné plagáty a plagát US IMAX majú rôzne variácie frázy „The Final Chapter“ (Posledná kapitola) ako sloganu. Antoine Fuqua však v rozhovore pri propagácii filmu povedal, že prequel a pokračovanie je stále možné, ak by Denzel mal stále záujem, pričom by sa prirodzene využili technológie na omladenie herca. (Arsenal83)

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

19.01.2023

Režisér Antoine Fuqua (Training Day, Equalizer) zdá se našel novou zálibu v natáčení filmů podle skutečných událostí. Nejprve si to vyzkoušel v otrokářském dramatu Osvobození s Willem Smithem a teď… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023