Boží tvorové

• Veľká Británia God's Creatures

Rybářské městečko na irském pobřeží. Aileen (Emily Watsonová), která pracuje v místní továrně, je nadšená, když se její marnotratný syn Brian (Paul Mescal) nečekaně vrátí domů po dlouhých sedmi letech strávených v zahraničí. (Cinemax)

Axident

Bezútěšné drama z rybářské vesnice, jediným světlem je to na konci cigaret. Rezignovanost stejně ponurá jako sychravé počasí. Nejsilnější je soundtrack, vytvářející nervní atmosféru až neodpovodající intenzitě děje, který nedokáže vtáhnout, jak by měl a tak zásadním dojmem zůstává právě ona až otravná bezútěšnost. Herci hrají skvěle, atmosféra je asi přesně, jak režisér chtěl, ale nestačí to, abych mohl film doporučit. ()

Mlle

Vždycky to dost skřípe, když prosté lidi z továren hraje národní kulturní elita s alespoň průměrným vzděláním. Zejména v ženských rolích tak nevidíme dělnice, i když se jejich představitelky snažně naučiliy texty včetně sem tam povinné vulgarity a podobně naučeně předstírají nihilismus zkrachovalců. Příběh patří k těm, v nichž se prd rozebírá hodinu a zatímco by všichni mohli najít konstruktivní řešení, odpuštění a východiska, utápějí se v bezradných negativních emocích, kterými se nechávají dobrovolně vtahovat do stále hlubších propastí. ()

pornogrind

Mateřská láska je bezmezná a častokrát nevidí nebo nechce vidět chyby svých dětí. Obdobných dramat na tohle téma tu bylo nespočet. Takže příběhem(dějem) film nepřekvapí ale rozhodně nenudí. Herecky zahráno skvěle. Perfektní je i kamera a dobře zvolená je i hudba. Vše se odehrává na pobřeží irského pobřežního rybářského městečka což také oceňuji jelikož pro Irsko mám určitou slabost. ()

misterz

Silná myšlienka, silný záver.... Áno, láska matky je skoro bezhraničná, ale za akú cenu? Kde je tá hranica? Tá by mala byť jasná, ale dodržať ju je často ešte náročnejšie. Len žiaľ to spracovanie bolo tak príšerne nudné, že som skoro zaspal. Jediné, čo okrem pointy stálo za to, boli krásne exteriéry a herecký výkon Emily Watson. Slabší priemer. 55/100 ()

M.i.k.e

nejde o první film, který se zabývá dilematem rodiče zda se zachovat správně a nebo bránit svoje dítě a jakkoliv tady není nic vyloženě špatně - herci hrají velmi dobře, prostředí je stejně tak přitažlivé jako bezútěšné a technická stránka je ok - příběh mě za celou dobu nedokázal vtáhnout natolik aby na mě měl jakýkoliv emocionální dopad. Na jedno podívání ok, nicméně v paměti neuvízne...50% ()