Lego Masters

(relácia)
  • Česko Lego Masters

Začína sa nová zábavno-súťažná šou pre celú rodinu! Vstúpte spoločne s nami do sveta, v ktorom fantázia ožíva pomocou kociek LEGA. Šesť najlepších dvojíc medzi staviteľmi LEGA z celého Česka a Slovenska sa stretne v epickom staviteľskom súboji o titul LEGO Masters a rozprávkovú výhru 20-tisíc eur! Hlavným porotcom súťaže je jediný dizajnér LEGO stavebníc z Česka a Slovenska, ktorý pôsobí v dánskej centrále LEGA - Milan Reindl. Moderujú Eva „Evelyn“ Kramerová a Matouš Ruml. (TV Markíza)

xxmartinxx

Nechci se spálit jako u nedávné česko-slovenské verze Survivora, ve kterou jsem po prvním díle dost věřil, aby výsledek v důsledku absurdně špatného střihu a struktury prezentace naprosto selhal. I tady platí, že místo hodiny a půl by premiérový díl mohl mít hodinu. Určitá neotesanost, zmatenost a nervozita ale mají své kouzlo. Máme tu kulisy MasterChefa, ve kterých jsme zvyklí sledovat hysterické a uměle hnané emoce, jak tu parta lidí staví z LEGA vesmírné lodě a moderátoři (kteří působí, že se mimo kameru nenávidí - což nemyslím, že tak je, jde jen o dojem) z nich marně ždímou "hlášky", zatímco oni jsou ve svém kostičkovém světě. Je to svojí neutuchající normalitou kouzelné, protože "normálním lidem" se reality TV obvykle obloukem vyhýbá. Pokud další epizody budou mít lepší dramaturgii než Survivor, budu u toho! ()

JenYu

Viděna 1. série: Jako show mi to přišlo dobré, ale... Vadil mi nízký počet dílů - divák vůbec nemá možnost sledovat, jak se jednotlivé týmy během soutěže vyvíjejí. Čtyři je prostě strašně málo. Vadilo mi, že moderátoři měli (někdy) více prostoru něž samotní soutěžící. Vadilo mi, že se hned v prvním díle vypadávalo. Vadilo mi televizí záměrně rozdmýchávané a nafukované drama (konec 1. dílu). Vadilo mi, jak moderátoři drbali soutěžící. A vadilo mi téma hamounění kostiček, které se objevovalo v celé soutěži. Mám odsledovanou jednu australskou a jednu novozélandskou řadu a v nich ani jednou nikdo neřešil, že by mu jiný tým vybral kostičky, které on chtěl. Tohle (nejvíce rozmazané ve 3. díle) opravdu neukazuje Čechy ve srovnání s jinými národy v dobrém světle, z čehož je mi smutno. V AUS a NZ verzi také jednotlivé týmy nikdy nepomlouvaly výtvory ostatních. Co bych ocenila? Pozvání rodin do studia a stavby vítězného dua. ()

Johnny.ARN

Neviem, či to bude aj v ostatných dieloch, že ich výtvory sa budú ničiť, ale ak áno, tak to odmietam pozerať. Nesúhlasím s tým, aby niečo, čomu som venoval 8 hodín, vypiplal detaily, pripravil príbeh a dal si na tom záležať, moderátor rozflákal a hodnotí sa, ako efektne sa to rozfláka. To ako že ani vizuálne. Inak to nemá čo ponúknuť. Dvojice tichých bláznov niečo stavajú, hádajú sa pri tom a verdikt je tak či tak subjektívny. Edit: po druhom diely mám na to trochu lepší pohľad. Aspoň už nič neničili, tvorili príbeh, detaily a ukázali viac kreativity. Edit: Tretí diel bol konečne fajn. Technické veci, technické skúšky prezentácia Lega ako niečoho, čo fakt vydrží. Posledný edit: finále bolo veľmi fajn. Konečne predviedli, čo dokážu. Ale. Divák nevie, ako prebehla prezentácia, divák nevie, čo vedeli porotcovia, čo vedeli moderátori. Deti mali hlasovať po jednom, nie ako ovce v stáde. Tak isto aj porotcovia mali hlasovať osobitne a hlavne, absolútne sa vykašľali na budovanie napätia v závere. Nespočítavali hlasy, len vyhlásili víťaza. Dá sa ale povedať, že táto showka bola z dielu na diel lepšia. Druhá séria asi nevznikne. 2 z 5 ()

AlfaNumerO odpad!

Vynechme, že je lego můj veliký koníček od útlého dětství. Forma pořadu, pokud by šlo jenom o stavění, by snad šla přežít. Ale proč je kurva hodnoceno na základě toho, jak se lego na konci rozbije ve zpomaleném záběru? Kdo tohle vymyslel? Duo moderátorů nebudu nějak extra komentovat, postačí: jen hrůza děs běs, afekt - československá klasika současné televizní produkce. Rád bych se podíval na další díl, ale... 18% ()

Arsenal83 odpad!

Markíza zaradzuje do vysielania prepadák za prepadákom, ale toto je už ozajstný hovnomet. Spolok retardov od súťažiacich cez moderátorov po porotu riešia lego, lenže relácia je skôr urážkou tejto skladacej hry než poctou. Veď koho už napadne dať námet súťaže taký, že ľudia skladajú lego celých 8 hodín a niektoré výtvory boli fakt vymakané do detailu a potom je úlohou nie že hodnotiť kvalitu diela, ale to dielo rozjebať baseballovou pálkou, nechať ho vybuchnúť, alebo ich dať do rúk prasnici, ktorá ho tiež zničí. To má byť pocta skladaniu? Mne to príde ako vrchol imbecility, lego má byť predsa o tvorení a fantázii a nie deštrukcii. To robia len psychopati. Paradoxne, súťažiaci, veľkí to celoživotní fanúšikovia, tomu tlieskajú ako spolok opíc. Moderátorská dvojica je totálny otras. Liliput, na ktorom visí aj chlapčenské sako mi spočiatku nevadil, no keď som videl ten zvrhlý výraz tváre, keď chytil do ruky baseballovú pálku a večne skákajúce obočie, povedal som si, že ho snáď dočasne prepustili z psychiatrie pre magorov. Keď sa postavil vedľa slovenskej ošípanej zanikal však nielen v saku, ale normálne celý zanikol, nebolo vidieť nič, len kopu tuku, ako keď visí prasa v chladiacom boxe. Evelyn totiž pôsobí, ako by zožrala minimálne dve krabice lega, ale toho veľkého čo má aspoň 6000 dielikov. Človek mal však aj obavy. Keď stojí 200 kíl položivej váhy na opätkoch, bál som sa, že sa zaborí do podlahy. Našťastie jej lodičky pre slona boli zrejme vystužené oceľou. O nevtipnosti a večnom zaradzovaní anglikanizmov do debaty, aby bola super cool už dlhodobo vieme. Nepríčetní ľudia ju však považujú za komičku. Porota: Čekovský tradične polovicu svojich vstupov odspieval, akoby na jeho výkriky bol ešte niekto zvyknutý. Zvyšok sa snažil byť vtipný, vyšlo asi 20%. Druhý porotca je odborník, čo pracuje priamo pre Lego. OK, vhodný typ, lebo fakt vyzeral akoby ho poskladali z kociek, takú tvár, oči, zuby a postavu to nedáš len tak dokopy. Možno za to ale nemôže. Pri Evelyn takisto vyzeral, akoby strávil posledných pár rokov života nie v Dánsku, ale skôr v koncentračnom tábore Dachau. Na záver: O Legomasters média písali, že chudera Kramerová si príde na mastný honorár, až do 10 000 eur mesačne. Tu treba dodať, že ten honorár sedí. Je presne ako ona mastný a na druhej strane je suma priamo úmerná tomu, čo zožerie. ()

• Ač se jedná o českou/slovenskou show, natáčelo se v polském studiu. (Cardo)