Kapitánka Sara Bellaïcheová (Sofia Essaïdiová), šéfka protidrogového oddelenia polície v Toulouse, sleduje aktivity nebezpečného gangu pašerákov drog medzi Španielskom a Francúzskom, v ktorom má svojho informátora. Skupinu zločincov infiltroval jej bývalý priateľ Reynal (Nicolas Cazalé) a úspešne v nej pôsobí v utajení. Sara zistí, že jej prípad súvisí s vraždou dvoch tínedžerov v parížskej nemocnici, čo vyšetruje Richard Cross (Assaad Bouab), šéf miestneho kriminálneho oddelenia. Aj napriek odlišným názorom a metódam sú Sara a Richard nútení spolupracovať, aby dopadli vraha tínedžerov a zastavili drogový gang. Ocitnú sa tak v dych berúcich pretekoch s časom na cestách medzi Španielskom a Francúzskom, pričom s rastúcim nebezpečenstvom sa mení aj ich osobný vzťah. Vo vypätých chvíľach vlastného ohrozenia sa postupne zbližujú a napokon pocítia vzájomnú príťažlivosť. (TV JOJ)

agentmiky

Marchal snad nikdy nešlápne vedle! On totiž díky své zkušenosti u policejních jednotek ví, jak to celé pod pokličkou funguje. No a kvůli tomu jeho filmy mají nezaměnitelný rukopis a šmrnc. Tentokrát nás diváky při sledování Předávkování přesunul i do španělského prostředí. Overdose sází na velice kontrastující charaktery (hlavního padoucha perfektně ztvárnil Alberto Amann, jehož můžete znát coby Pacho Herreru z Narcos) a naturalistické vyznění (to mají Francouzi v malíku). Dojde na drsné scény, sex a kvalitní přestřelky (zejména ta v autě snese nejpřísnější měřítka). Jinak příběhově film nemá čím překvapit, nenabízí moc zvratů. Na druhou stranu, tempo je víc než slušné a na konci se všechny linky uzavřou, za což palec nahoru. Jo, detektivky ze země galského kohouta můžu. Za mě dávám poctivých 7,5/10 ()

VanTom

Solidní francouzská kriminálka spojuje operaci proti pašování drog s případem dvojnásobné brutální vraždy. Zkušení profíci z odlišných oddělení si neházejí klacky (a příliš ani city) pod nohy a příkladně spolupracují, aby brutální gangstery dostali za mříže – o to víc však v komplikovaném, přísně procedurálním vyšetřování udeří do očí jejich občasné lapsy či příhodné náhody v ne/čekaných zvratech. Když byly karty rozdány a říkal jsem si, že se jede do finále, sotva se film přehoupl za půlku – závěrečná třetina tudíž spíše dořešovala a tolik netáhla. ()

bourec

Bohužel, zase jenom tři. Už je to taková obehraná písnička. Drsný krimi, ve kterým chybí to něco navíc, co vás chytne , a nepustí. To, že někdo někoho střelí do hlavy, nebo ho mučí a uřízne mu ucho ještě dobrej film neudělá. Prostě já chci s hrdinama příběh prožívat, bejt napnutej, a držet jim palce. Klidně to nemusí bejt áčkový, hlavně když tam ten hlavní sympa´ták je. Takhle je to jen lepší průměr. 60%. ()

EvilPhoEniX

Olivier Marchal a další drsná chlapská gangsterka!! Spojení Francie a Marchal mi sedí už přes 10 let, ten chlap dělá obstojné žánrovky a vždy se těším na každý jeho nový počin. Tentokrát přesedlal z Netflixu na Amazon, kde se podobně laděné filmy našly a sice to není tak dobré jako jeho předchozí počiny, ale pořád si drží svůj režijní standard a mě to pořád sakra baví. Příběhově je to samozřejmě klišé a tentokrát se Marchal nepokoušel vymyslet nic nového, sází zkrátka na syrovost, autenticitu, realističnost a pokud Vám to stačí, budete spokojeni. Líbilo se mi, že film se soustředí spíše na mafiány než na policisty- z hlavních hrdinů tu nikdo vyloženě zajímavý není, ale nevadí. Akce je správně syrová a brutální jak je u Marchala zvykem ( převrat v autě s policisty byl perfektní), atmosférou i náladou film připomene to nejlepší ze Sicaria a technicky i režijně je film taktéž na vysoké úrovni. Kdo má chuť na čistě chlapskou žánrovku bez vyšších ambicí, tak je Overdose správná volba. 7/10, ()

Enšpígl

Olivier Marchal si na začátku své kariéry si Válkou policajtů nasadil laťku tak vysoko, že už jí nemůže přeskočit. Bohužel takový ten střet dvou drsných skupin zločinců a policie se tady až tak nekoná, stejně tak se Olivier už nerejpe aniv nitru policjení duše, na místo toho do tohoto filmu zařadil jakýs takýs románek, který mě ale úplně vysíral a dělaj z policajtů nezajímavé figury, které s nádechem drsnosti honí ganstery. Za mě tohleto není hodno frajera jménem Olivier Marchal i když uplněj průser to taky samozřejmě není a za tu věnovačku JPB v závěru palec nahoru, ale víc jak na tři mě to tady nevychází ()