Pacient

Spoločnosť (E04)

(epizóda)

Na prahu krízy Sam splní sľub, ktorý mu dal doktor Strauss ako podmienku pokračovania ich spoločnej práce. Ide o život a dôvera medzi pacientom a lekárom je podrobená skúške. (Disney+)

warrenur

Konecne sme sa na malu chvilku dostali do prostredia mimo "vazenia", totiz do pracovneho prostredia nasho "pacienta". Vzdy ludi fascinovalo, ako dokazu sociopati, psychopati, ci ini, fungovat medzi ludmi "bez povsimnutia". Trochu sme sa dozvedeli i o vzajomnom postoji psychologovej manzelky - kantorky s jej synom, ortodoxnym zidom. Scena s cukrovinkami pre vnukov od dcery a "hladne pohlady" vnukov od syna bola silna. Inak je nam vsetkym zrejme, ze priputany strielal naslepo, aby odvratil vrazdu a chyta sa stebla, pretoze v tak vypatej situacii clovek akokolvek "odlahcujucu" konverzaciu moze vnimat naopak velmi provokacne, ci otravne. Myslim, ze je to len otazkou casu, kym "hrniec vybuchne", alebo mladas spravi chybu v momentalnom psychickom stave niekde inde, len aby "popustil paru". Slusny diel, vtesnat tolko do tak kratkych epizod. 70% ()