Zlý deň v kuchyni. Napätie stúpa. (Disney+)

castor

Neskáču dva metry vysoko, ale natočení na jeden vtahující záběr udělalo své. Samozřejmě se četně omílá nedávný Boiling Point o chodu jedné opravdu vytížené restaurace, kdy směna šéfkuchaře Stephena Grahama sotva začala a už nestíhá. Výsledek je svěží, realistický, skvěle zahraný a do puntíku rozplánovaný. Ovšem zatímco tam byla konfrontace personálu dramatická, tady je místy otravná. Protože křivdy minulosti, protože chaotické vedení, protože toxický tým kolegů, protože zapnuté předběžné objednávky. Totální rozpad věcí i elementární slušnosti. Jeremy Allen White jede na dřeň s emocemi. Snahu to zvládnout vystřídá výbuch, uspokojení z hotového jídla střídá frustrace i arogance, snáší urážky i sám je rozdává. Každopádně vrchol první série. ()

ledzepfan

Celý díl jsem si nevšimnul, že je to "jednozáběrovka". A to je jedna z největších pochval, protože to napovídá, že tady forma není lacinou technologickou onanií, ale prvkem co nakopává intenzitu obsahu. ()

Kuzlo

Naskočili záverečné titulky a ja vravím žene: "To až teraz dali titulky (úvodné), po desiatich minútach?" Sánka dole, keď som pochopil, že ubehlo 20 minút. A hneď na to mi blesklo hlavou: "Nebolo to na jeden záber?"  Klobúk dolu, takto ma vtiahne len málo čo. ()

vydumnica

Ja som si vôbec neuvedomila, že to bolo natočené na jeden záber! Zaujímalo by ma, koľko pokusov mali :). Toľko napätia a stresu a fu*kin' words v menej ako 20 minútach🙈 čakala som, že najmenej jedna osoba skončí minimálne v sanitke!!! Najviac som si vychutnala ten úvod - zábery z the Windy City, I ❤ Chicago. Celkovo dobrá epizóda, istým spôsobom vrcholná, vrchol toho, keď vám už totálne, ale totálne idú rupnúť nervy! 3 a pol*. ()

Martrix

Technicky dokonalé. Na malém prostoru proběhla exploze stresu, který se v takovém prostředí hromadí, protože není kdy ho zpracovat. Jedna chyba Sydney ve špatný čas, spustí dvacetiminutové zúčtování všech se všemi. Struny prasknou a je to opravdu sugestivní podívaná. Velmi kvalitní filmařina. ()

Twat

Wow. Tohle chčije Boiling Pointu na hlavu.  Absolutní nervewrecking jízda, kuchyňskej hnus. Tohle už letos může překonat jen finále Better Call Saul. Fenomenální, nemám slov. ()

ariari

mne tento diel vychádza nie na vrchol série, alo vrchol natáčacieho prepáleného chaosu.  do absurdistanu nie je len emočne podrbkaný Richie,ktorý by bol v reále  dávno na psychiatrii, úpadku alebo vo väzení , ale  absencia  toho najzákladnejšieho.. varenia,ktoré produkčnému tímu asi ani nejde.  nie že elementárna slušnosť, takto v realite ani pajzle nefungujú. Čistá ufológia,ktorá sa v reále nikdy nedeje! za 20 minút pripraviť 150 jedál,ktoré  som narátala. a pritom herci sa prplali pri replikách pri krájkaní zeleniny na kameru a boli akoby v pohodičke. ...ooonie, vo všetkých gastroprevádzkach  fungujú režony, suis vidy a gastronáradie, vďaka ktorému sa  ca 200 jedál pripravuje popoludní deň vopred..s dvomi kuchármi,nie bandou michelinskej reštaurácie :-) , oni ukazovali varenie a la carte špičkovej kuchyne snáď so 7 kuchármi pričom vedeli, že budú len rady obyčajných ľudí,  ktorí si prídu vziať svoje    menučká,.a Tie sa v každom štáte  pripravujú  12 hodín vopred. čiže utópiu indickej kuchyne 19.storočia prehajpovali chaosom chovancov na odvykačke. tento diel chcel byť niečo ako matrix, ale bola to natočená fraška. ()