motyka52

Řeší se na tam toxická rodinná historie, sebevražda, alkoholismus, dluhy, drogy, odehrává se to v extrémně stresujícím prostředí navíc doprovázené frenetickým střihem .... a přitom je to celé tak neuvěřitelně feel good. Carmyho a jeho dysfunkční bandu chci bez výjimky vídat co nejvíc, zvlášť po tom úplném závěru. ()

castor

Zákazníci žádní kravaťáci. Žádná franšíza, ale podnik, který vedlo už několik generací. Na sendvič s hovězím tady slyší. Každopádně nevím, zda po dni v práci plném nejrůznějších problémů potřebuju sledovat uječené kuchaře, kterým se pořád něco nelíbí, celé je to zaskládané nadávkami a úzkostnými stavy. Mladý Carmen platí za úspěšného šéfkuchaře, který se rozhodl oživit zapadlou a umaštěnou restauraci, kterou po starším bratrovi převzal i s dluhy. Je tu třeba cynická a ambiciózní kuchařka Sydney, která chce do absolutního chaosu vnést nějaký řád, zkušenější Tina, která nehodlá mladé pískle poslouchat, či věčně oponující Richie. Pro mnohé je ale tenhle kuchyňský šum drogou a jakousi přirozeností. Hrozně těžko jsem si nicméně k postávám hledal alespoň úzkou cestičku. Ústřední Jeremy Allen White jede na dřeň s emocemi. Svůdným půvabem jídla je fascinovaný. Kamera nejen jeho nachází v obtěžujících detailech, uspokojení z hotového jídla střídá frustrace i arogance, snáší urážky i sám je rozdává. Často se omílá nedávný Boiling Point o chodu jedné vytížené restaurace. Výsledek byl svěží, realistický, skvěle zahraný a do puntíku rozplánovaný. Ovšem zatímco tam byla konfrontace personálu dramatická, tady je místy otravná. Protože křivdy minulosti, protože chaotické vedení, protože toxický tým kolegů, protože rozpad elementární slušnosti... druhou sérii si nechám ujít! ()

DJ_bart

Zajímavá sonda, která velmi sugestivní optikou (doslova) nahlíží pod pokličku jednoho chicagského bufetu a jejich kuchařů. Jestliže nevíte na co čumět v práci anebo ve vlaku, tahle kulinářská delikatesa je ideální volba. Akorát týhle šmakuládě chybí nějaký komprehenzivní/koherentní příběh – na konzistenci pokrmu přeci záleží nejvíce. Ale jinak jde o solidní gastro porno, not gonna lie. Půlhodinová stopáž epizod výhodou.... [VERDIKT: 7,7 medvědích rohlíků v párku z 10] ()

BrooksW.Here

"Why are you trying to put a T-shirt on a fuckin' hot dog?" _____________ Prvotriedne spracovaná ukážka stresu (ktorého som doteraz v žiadnom seriáli nezažil tak veľa) a zároveň zaujímavá sonda, ktorá každého presvedčí o tom, že vlastniť bufet alebo reštauráciu sa rovná samovražde. Spôsob, akým je to celé natočené je mimoriadne dynamický a realistický (siedma epizóda AKA Boiling point je insane!), neustále sa tam niečo deje, a tým pádom vás The Bear vcucne už v prvých minútach! Herci sú skvelí (Jeremy Allen White kraľuje!), takže im veríte doslova každú sekundu a máte pocit, že sú skutočnými kuchármi... Jediné, čo mi chýbalo bol konzistentný príbeh, vďaka, ktorému by tento seriál dosiahol ešte väčšieho rozmeru... Aj napriek tomu však tejto pochúťke dávam 8 sandwichov z 10... PS: Polhodinové epizódy sú v tomto prípade tou najlepšou možnou formou! ()

bouncer

Jako sorry, ale já to nevydržel. Když po hodině a půl (3 díly) jsem si z toho odnesl dva poznatky: kamera je divná a všichni tam řvou na všechny, tak asi něco není zrovna voňavé. Může pak následovat třeba Oscarový monolog George Clooneyho, ale svého času si vážím víc než abych se k němu brodil hodinami sraček. ()

Streeper

Tohle pro mě bylo moc milé překvapení. The Bear je seriál, který divákovi trochu přiblíží, jak může probíhat fungování restaurace a že to není nic jednoduchého. Při sedmé epizodě jsem vyloženě se všemi postavami propadala šílenému stresu, až jsem to pak musela trochu rozdýchat. Je to skvěle natočené drama z kuchyně, které mě bavilo a rozhodně tomu pomáhá i příjemná stopáž dílů 20-30 minut, takže to i rychle utíká. Moc se těším na druhou sérii a doufám, že si udrží stejně vysokou laťku. ()

William_

Postavy mi moc nesedly, ale autenticita zde tahá kvalitu seriálu nahoru. Mně to teda moc nesedlo, ale 2. sérii šanci ještě dám. Je to uspěchané, uřvané a nikdo neví, kde co je - ale takové to v gastronomii většinou je. Musím vyzdvihnou kvalitní výběr hudby. ()

moviefreak

Skoro dokonalý kulinársky zážitok! Štipľavé dialógy, sladko kyslý scenár, čerstvo vybraný herci s jedinečnými charakterovými ingredienciami, bravúrne nakrájaný strih, lahodná kamera a ako čerešnička - plná huba slín po každom diely. Tak tento seriál som zožral na šupu a ako dupĺu poprosím druhu sériu! Ihneď! ()

dubinak

1. série: Z tohoto mám takové mixnuté pocity. Ten rozjezd na mě byl asi moc hektický a uřvaný, a ač jsem v kuchyni dělala a mám představu o tom stresu, až takhle hustý to tam nikdy nebylo. Umím si ale představit, že tohle je někde normální realita a tím, že mám ráda gastro žánr, postupem času už jsem se s postavami trochu začala sžívat. Paradoxně mě to nejvíc chytlo až když se to chýlilo ke konci. Je škoda, že ty postavy jsou záměrně takhle nedostupné, a proto věřím, že to bude hodně o diváckém názoru. Příběh to má jen takový okrajový, aby to právě nebránilo v sondování mezi kuchyňským personálem a sledování jejích práce. Ten závěr byl asi tím nejsilnějším, co seriál nabídl, a proto jsem v pohodě otevřená druhé sérii, které dávám velkou šanci, že se mi bude zamlouvat ještě víc. ()

FrankSusta

Ty kráso, to je hodně zajímavé. Zajímavý mix loňského Menu (nehledě na to, že vyšlo později), díky prostředí a Kanclu, svým stylem (i když nejde o pseudodokument). A strašně mě to chytlo, nehledě na to, že to vlastně nemá samo o sobě moc co nabídnout, krom skvělého natočení ve všech směrech. Má to skvělý herce, promyšlené postavy a dravý styl. Jeremy Allen White je strašně nakažlivý herec a postava Carmyho je pro mě velice chytlavá, protože i přes to, že neumím vařit, to je jedna ze skupinky postav, která mi je stašlivě podobná (a je docela nepříjemné si to uvědomit :-| ). Je to fakt nářez a strašně mě to baví. ()

Lachtaan

Jeden z nejoslavovanějších serošů posledních pár let už konečně neminul ani mou pozornost a skutečně je se v téhle superhektické sondě do jedné problémové chicagské restaurace na co dívat. Ba hlavně co poslouchat. Zběsilá kamera se totiž v pozici o divákovu pozornost střídá s divokými dialogy, které v 90 % končí zběsilou hádkou, aby ji nakonec přehlušila jen skvěle zvolená hudba nebo ještě lepší práce se zvukem. Jo, protože tady na to šli tvůrci už od podlahy zcela jinak, se já fakt kochám a k maximálnímu hodnocení se snad dostanu u druhé, prý o dost lepší série. [viděno na Disney+] ()

hanagi

Jíme pro to abychom žili a nežijeme pro to abychom jedli. Tak to už dávno neplatí!  Z gastronomie je fenomén, móda, byznys. Staví se na úroveň umění, což mě asi vytáčí nejvíc. Je fakt, že do galerie zamíří málokdo, ale najíst se musí každý. A že je Medvěd i o něčem víc? Tak to se dozvím až ve druhé sérii. ()

andalin

To prostředí busy kuchyně mi spouští PTSD. Sice jsem v podobném prostředí pracovala, ale naštěstí ne v centru Chicaga, kde evidentně výlohami lítají kulky a za každým kontejnerem se kšeftuje s drogama. Chápu tak 80% dialogů, ten místní slang mi jde místy druhým uchem ven... Ale je to fajn, pořád čekám, kdy už se za tou linkou konečně pozabíjej. ()

klukluka

První sérka za mě slabší 4 hvězdy, a protože nedokáže bufet vytáhnout ze sraček ani domnělej nejlepší kuchař světa, ale je k tomu ještě navíc potřeba regulérní zázrak, snižuju celkový hodnocení na poctivý 3. ()

Devadesát Dva

Hrdinou TV show 'The Bear' je Carmen (Jeremy Allen White, matně si ho vybavuju z Shameless, ale perfektní casting, vypadá unaveně už od pohledu), kterému se do rukou dostane donquijotský úkol, řídit restauraci po smrti jeho bratra. Carmen není žádný troškař, je zvyklý z lepších podniků na profesionální přístup a tak se snaží povznést chaotický podnik uprostřed Chicaga k lepšímu. 'The Bear' je hodně o traumatu ztráty a způsobu se vypořádávání s něčím, co nás tak nějak nechá otevřené, bez zakončení... zatímco u toho musíte jet ve zběsilém tempu přípravy jídla, ale taky je to hodně o sbližování a utváření malé komunity kuchařů a lidí, co připravují zdánlivě jednoduchý pokrm a snaží se v tom každý den být lepší. A tuhle dynamiku mezi jídlem, přípravou jídla a vypjatými momenty, které nechají vybublat na povrch skutečné emoce postav umí tahle show dost dobře uvařit.Jestli vás to tématicky zajímá, na poli relativně krátkého formátu to dává dohromady slušivý příběh, stejně jako slušivá jídla i přístupy a disciplínu k jejich přípravě, stejně jako přístupy a disciplínu k tomu, jak kráčet životem a jak se chovat, jako člověk. Je to vcelku fascinující, na jak malém poli to dokáže zamíchat tolik ingrediencí dohromady. Skvělý závěr první série, který nechává hodně očekávání ve vzduchu. ()