liborek_ odpad!

Nejprve je nutné jasně říct, že 2000 Mules není "dokumentární" film. Sci-fi? Možná. Fantasy? Zcela jistě. Určitě ne dokument... Ještě je třeba zmínit, proč tato fantasy vznikla: Za půl roku (tj. v listopadu 2022) jsou v USA důležité volby, které sice tzv. konzervativci (ve skutečnosti bigotní sekta dávno vzdálená autentickému konzervatismu) s největší pravděpodobností vyhrají a získají většinu v Kongresu, nenechávají ale nic náhodě. S vydatnou pomocí známých jmen (v případě tohoto filmu jde o podvodníka bez sebeúcty Dineshe D'Souzu) přitápějí pod kotlem s cedulkou "Velká lež o prezidentských volbách v roce 2020" a ví, že jim to přihraje hlasy mnohých nerozhodnutých. Cílem je vytvořit nové šprochy a podpořit již ty vytvořené...___ A teď k filmu samotnému. Zdánlivě forenzními metodami D'Souza "dokazuje", že Biden vyhrál prezidentské volby podvodem a ukradl Bílý dům Trumpovi. Hlavním corpus delicti tohoto fiktivního příběhu jsou geolokace zvláštních kurýrů, kteří měli systematicky zneužívat korespondenční způsob hlasování. D'Souza má ale takovou historii prokázané bájivé lhavosti, že nevidím důvod věřit v autenticitu a pravdivost všech těch geolokačních dat a záběrů z kamer, kterými film vycpal. Ale i kdyby všechno z toho, co se ve filmu tvrdí, byla pravda, D'Souza se vůbec neobtěžuje s dokazováním, že podvodné hlasy byly právě a jenom pro Bidena. V jádru jde tedy o typický D'Souzův produkt: Žadné nezávislé ověření dat, metodiky a závěrů, žádná racionální diskuze a kritická oponentura. Ta by totiž D'Souzův narativ a "důkazy" rozmetala. Ve skutečnosti film obsahuje následující počet důkazů o Bidenově nelegitimitě a Trumpově vítězství: 0 (slovy: nula). Šance na úspěch při jakémkoli reálném soudním procesu s těmito "důkazy": 0%. Ne 0.1% ale 0%, protože se "důkazy" z tohoto filmu nikdy k žádnému soudu nedostanou. Jakékoli pochybnosti o regulérnosti a integritě předmětných voleb byly desítkami soudů již dávno smeteny ze stolu jako neopodstatněné a žádné nové relevantní skutečnosti se neobjevily; navíc falšování důkazů je trestný čin a již jednou vězněný D'Souza není tak hloupý, aby s tímhle materiálem šel k soudu a nechal se zavřít podruhé a na mnohem déle... Proto "jen" zneužívá svobodu slova zaručenou 1. dodatkem americké ústavy. Jemu jde o úspěch Republikánů ve volbách a o peníze, ne o spravedlnost. Ostatně o totální nesmyslnosti tohoto filmu svědči fakt, že od něj zcela dává ruce pryč i Tucker Carlson z Fox News, a to už je na pováženou... ___ Zatímco obsahově je 2000 Mules naprostý nesmysl, audiovizuálně je to hrozná nuda. V podstatě je to jen nezáživný záznam jednoho zinscenovaneho rozhovoru se spřízněnými datovými inženýry z pochybného spolku True the Vote a jedné debaty s "konzervativními" celebritami (Gorka, Prager, Elder...). Celek je stmelený rádobyefektní grafikou a záznamy z bezpečnostních kamer s ilustrací údajných důkazů. Technicky je to ale pod už tak mizerným D'Souzovým průměrem. Občas se ale objeví pár nechtěně legračních momentů, které film oživí (např. když smutná Debbie sleduje výpověď ženy, která detailně popisuje průběh konspirace jíž se údajně účastnila - to je hodně cringe moment); v zásadě ale prázdno, nuda, žádná obvyklá Dineshovská provokace, která by rozčilovala, pouhá prvoplánová předvolební propaganda. Bohužel tento typ lživé propagandy je vysoce efektivní, jelikož jakákoli kritika jí dodává falešnou relevanci. Co tedy s takovým blábolem? Může být zajímavý jen pro uctívače svatého Trumpa, studenty mediální manipulace a fanoušky Dineshe D'Souzy... ___ Btw: Dovedu si představit dobrý skutečně dokumentární film o krádeži amerického prezidentství. Rok 1824, do Bílého domu má nakročeno populární generál Andrew Jackson. K překvapení všech se ale prezidentem stává John Quincy Adams, a to navzdory faktu, že obdržel méně hlasů od občanů (popular votes) i od volitelů (electoral votes) než jeho oponent a jasný favorit! (Ale takový dokument by musel točit někdo jiný než Dinesh...) Jackson se sice o 4 roky později stejně nakonec prezidentem stal, ale jeho návrhy na změnu stupidního volebního systému, které by zabránily vítězství kandidáta s minoritní voličskou podporou, neprošly. Kdyby se mu už před 190 lety podařilo prosadit skutečně demokratický volební systém, Amerika i svět by dnes vypadali úplně jinak... //// Doplnění 16.2.2024: Soud ve Fultonu v Georgii nařídil spolku True the Vote předložit všechny důkazy týkající se tvrzení o údajných volebních podvodech, na nichž stojí tento film. Spolek prostřednictvím svých právníků soudu sdělil, že žádné důkazy nemá... Vedoucí představitelé spolku navíc v roce 2022 skončili ve vazbě za pohrdání soudem, když (v souvislosti s žalobou pro pomluvu) neuposlechli příkaz předložit důkazy ke svým tvrzením ohledně sčítacího softwaru. Tím bych otázku věrohodnosti tvrzení obsažených v tomto filmu považoval za definitivně uzavřenou. () (menej) (viac)

silentname odpad!

Mr. Absolutely sa vracia vo svojom najnovšom filme "2000 Mules" aby celý svet presvedčil, že prezidentské voľby v USA roku 2020 boli zmanipulované a Donald Trump (ako aj na Slovensku Štefan Harabin) vyhral voľby. Normálne by som asi bol ten, ktorý by išiel v tomto filme spochybňovať všetko. Mohol by som tvrdiť, že tie záznamy vôbec nemajú dátumy, mohli byť urobené z nastrčených kamier, mohlo sa to celé nejako nafigurovať ako Marek Vašut s Pavlom Křížom v "Death Of A Nation". A tiež by som mohol povedať, že film v podstate potvrdzuje, že všetci sme sledovaní organizáciami, ktoré očividne trekujú každý náš pohyb a zameriavajú sa na to kadiaľ chodíme, a vedia z toho určiť, že nie sme stará pani na prechádzke so psom ale nejaký skutočný chuligán, ktorý sa zúčastňuje Antifa protestov. Nebudem nič z tohto spochybňovať. Svoje hodnotenie pre film zameriam len na to čo sa snaží povedať a aké má argumenty. Takže prijímam ideu, že všetko čo "True The Vote" v tomto filme odprezentuje sú skutočné dôkazy o zmanipulovaní volieb, a že presne takto to prebehlo. A s týmto všetkým v hlave má film jeden veľký kľúčový problém, ktorý ku koncu dokonca Sebastian Gorka adresuje. A ten znie: "Vieme s určitosťou povedať pre koho boli tie falošné hlasovacie lístky? Nie." A s týmto môžete jednoducho zobrať D´Souzovu teóriu a všetky fakty s ňou, obrátiť ju naruby a dostanete rovnako možnú alterantívu, ktorú nikto v tomto filme ale nehovorí. Falošné lístky pokojne mohli byť všetky určené pre Trumpa, aby mu zabezpečili víťazstvo. A bol o ňom skalopevne presvedčený, lebo si v dôležitých okrskoch zariadil, aby dostal potrebné hlasy, ktoré by mu jeho víťaztvo zabezpečili. Následne na druhý deň videl, že víťazom je Joe Biden a žiadal prepočet hlasov, pretože na základe jeho informácií a s falošnými hlasmi mal predsa vyhrať. Pretože plán bol, že voľby skutočne vyhrá. A republikáni sa rozhodli akceptovať výsledky, aby sa do toho moc nešpáralo, aby nebol problém. Je tu reálna možnosť, že podvádzali obe strany. A možno jedna strana mala so svojou metódou väčší úspech. Problém je ten, že nedá sa nijakým spôsobom garantovať teória, ktorú nám "Mr. Absolutely" servíruje. Že keby sa odpočítali falošné hlasy (podľa matematického výpočtu, ku ktorému sa tu dospelo) víťazom by automaticky bol Donald Trump. To je len teória v prípade, že by skutočne všetky falošné hlasy boli pre demokratov. Lenže na to nemá nikto absolútne žiadny dôkaz. Pretože toto je niečo, čo sa na základe tých záberov a všetkým čo vidíme "absolútne" nedá potvrdiť. Čo je teda cieľom tohto filmu? V podstate opäť to, čo je cieľom všetkých ostatných filmov Dinesha D´Souzu. Dať chrobáka do hlavy, že demokrati sú zlí a ukradli Ameriku najlepšiemu prezidentovi, akého kedy Amerika mala a pošliapali demokraciu. Pretože toto je jediný naratív, ktorého sa drží. Okrem toho miestami je to skutočne komické. Scénka, kde máme zábery z vypočúvania tajného svedka a Dinesh to so svojou manželkou Debbie sleudjú je asi čerešnička na torte. A ako smutne a zúfalo s ňou obaja súcitia a hodnotia, že je veľmi odvážna pripomína propagačné videá "svedkov Jehovových". To je level emócií, s akými sa film snaží pracovať. Vo všeobecnosti toto nie je objektívny dokument. Pretože jeho teória sa dá bez najmenších problémov otočiť a dospejeme k úplne rovnako zaujímavej teórii. Takže výpovedná hodnota je opäť nulová. Ako vždy. A tradične tu budeme mať aj niekoľko scénok, kde sa bude náš režisér a autor prechádzať po uliciach Ameriky ... z toho v jednom prípade na červenu cez prechod pre chodcov. Mimochodom, dal som si tú námahu a spočítal koľkokrát v tomto dokumente padne obľúbené slovo Dinesha D´Souzu ("Absolutely"). Takže ako malý bonus pridávam info, že výsledok je číslo "9". Tento film je len ďalší manipulatívny naratív, aký sme už od tohto týpka videli. A musím povedať, že miestami celkom slušná zábava. A aspoň jednému filmu tak zabere miesto na mojej nástenke medzi najhoršími filmami roka. Hodnotenie: F () (menej) (viac)

Marze

Film se věnuje popisování problémům amerických prezidentských voleb v roce 2020. D Souza ukazuje skupinu True de vote založenou v roce 2009, která školila dobrovolníky pracujících ve volebních místnostech , sbírají informace a organizace zkoumá volby i volby 2020. Popisované argumenty, ať nalevo či napravo v běžných médiích neuslyšíte. True de vote popisují kurýry, které vysledovali geolokací milionů mobilních telefonů a milionům kamerových záběrů. Ti obchodují s volebními hlasy. Volby tak ovlivnily miliony volebních lístků. Sběr tisíců volebních lístků v mexických komunitách nenávidějících Trumpa. Američan má k dispozici jeden hlasovací lístek na jméno adresu a kurýr jim za něj zaplatí od deseti dolarů. "Pokud je někdo na seznamu a deset let nevolil, je bezpečné za něj volit" "Poštou jim přišlo pět až deset volebních lístků na lidi, kteří tam dříve bydleli" dozvíte se. Jen ve Philadelphii True de vote identifikovaly přes 1100 kurýrů. Bez nich by ve všech klíčových státech vyhrál Trump a ne Biden. Tím došlo k ovlivnění voleb ve státech s těsnými výsledky. V USA je nyní kulturní válka, která hrozí přerůst v občanskou a dokument je zajímavý asi jen pro Američany. USA přijmou každého, kdo uvěří v náboženství Boha Dolara. Pak si můžete svobodně věřit v jakékoli další osobní podbohy. Podstatou americké povahy jsou už staletí násilí a prostřednictvím filmů šíří do celého světa svou kulturu a zhoubné ideologie. ()

Johnny.ARN odpad!

liborek a silentname to zhrnuli a ja sa teda nemusím opakovať a môžem len súhlasiť. Taká dezolátska píčovinka a je pekne vidieť, že sú na vyššej úrovni ako tí naši. Stále ale mentálne posunutí a myslia si, že zedli pravdu a len oni vedia, čo a ako. Ind chce strašne ľuďom otvárať oči, pritom len polarizuje spoločnosť. Čerešničkou na torte je, že dabing k tomuto "dokumentu" robil na kolene otevrisvoumysl.cz, čo je tiež pekný hnoj. ODPAD! ()

Smileface

Každé volby musí být nezpochybnitelné: Musí být 100% zajištěno, že nikdo nemůže volit 2x, musí být 100% zajištěno, že volit může jen žijící občan, který překročil zákonem danou věkovou hranici. Musí být 100% zajištěno, že volba je tajná a na nikoho volícího nelze tlačit a kontrolovat, jak volil.  Korespondenční volba je zlo, sama vybízí k podvodům a totálně likviduje legitimitu voleb. Tento film je jasným důkazem, že takto to nejde dál. Nenechte se odradit zaujatými recenzemi jiných uživatelů, kteří očividně od rána do večera sedí před CNN, tenhle film stojí za to vidět, aby jste pochopili, že korespondenční volbu u nás fakt nechceme. A mimochodem, nadpoloviční počet recenzí na IMDB dalo 10/10 takže na tom asi něco bude... ()

legatio

Dokument o podvodech při volbách v USA v r. 2020. Tento film se zaměřuje na způsob, jakým byly ilegálně odevzdány desítky/stovky tisíc volebních lístků ve státech, kde Joe Biden vyhrál relativně těsně. Pokud prezentované informace jsou pravdivé a ověřitelné, měla by se tím policie vážně zabývat. Už jen proto, aby se nic podobného příště neopakovalo. Ale těžko říct, jestli geolokace může být u soudu použita jako nezvratný důkaz. Každopádně zajímala by mě výpověď těch lidí, kteří v asi 3 ráno šli odevzdat hlasy v chirurgických rukavicích :D ... A docela si říkám, že můžeme být rádi za volební systém, který u nás máme. ()

kkarx

Tak dokument na 5 není, protože v něm jsou i nepodstatné debaty, ale informace v něm je naprosto nedocenitelná, protože tohle dokazuje bez nejmenších pochyb, že došlo k masivnímu organizovanému volebnímu podvodu v tkz. swing státech (státy, které v podstatě rozhodují u vítězi voleb, protože je v nich velmi vyrovnaný počet Republikánů a Demokratů). To se nedá nijak okecat, i když se o to někteří úpěnlivě a pateticky snaží. Díky geolokaci mobilních telefonů a kamerovým záznamů bylo zjištěno, že Demokrati měli svoje lidi tkz. "muly", kteří rozvezli do volebních schránek po celých státech stovky tisíc hlasů pro Bidena. Jen hlupák by si snad mohl myslet, že ty falešné hlasy byly pro Trumpa, který takřka neomezenou volbu poštou již před volbami nechtěl a přesně odhadl, že Demokrati budou masivně podvádět. A to se taky stalo. I ty "muly" se vracely pro další volební lístky do buněk Demokratické strany. Nyní dávají Trumpovi za pravdu soudy tím, že volby poštou v roce 2020 konečně v mnohých státech označily za protiústavní. To se vědělo už dávno, ale dělalo se tak nějak, že je vše v pořádku. Tento dokument je jenom jeden z mnoha důkazů, že volby byly zfixlované. Statistiky, kde Biden zlomil všechny do té doby 100% ukazatele vítěze prezidentských voleb, jsou objektivně skvělým logickým důkazem mega podvodů, ale toto je ještě lepší, protože to jasně ukazuje jednu metodu, jak byly nelegitimní volební lístky vůbec distribuovány. Další metodou je samozřejmě přímo zasílání falešných lístků poštou. Kdo nevěří už ani vlastním očím a kamerovým záznamům, musí mít snad už úplně vymytý mozek televizí a sledováním nejdebilnějších  a nejprolhanějších "zpráv" na světě zvaných CNN.  Jinak ti, kteří mluví o tom, jak soudy potvrdily, že podvody nebyly, by si měli zjistit fakta a nešířit tyhle nepravdy, které jim naservírovala CNN apod. shitoidní média. O podvodech žádný soud nikde nerozhodoval. Nikdo tu horkou bramboru nechtěl, takže šup s tím do koše a měli klid. O tom, jak moc ta brambora horká je svědčí rozhodnutí nejvyššího soudu neřešit úplně jasný případ, který by i přes ty masivní podvody otočil výsledek voleb kvůli porušení ústavy. K tomu se ale dostali až po dvou letech a s nulovou mediální prezentací. "We have put together the most extensive and inclusive voter fraud organization in the history of American politics" - Joe Biden ()

dlouheBidlo

Prosím nehodnoťe ve smyslu mám rád Trumpa mám rád Bidena a podle toho hodnotím. Dokument rozhodně stojí za to vidět, i když i tento má svoje mouchy a místy fabuluje a místy přehání.  Velkým překvapením je, že se v USA běžně a pravděpodobně legálně obchoduje se záznamy telefonních operátorů. Překvapilo mne, že lze nakoupit terabyte dat a záznamů o tom, kde a jak se nějaké telefonní číslo pohybovalo. Podobně jsem překvapen, že se takto obchodují záznamy z bezpečnostních kamer.  Podle mne dokument prokazuje, že existovala síť doručovatelů hlasů, kteří hlasy organizovaně sbírali a rozváželi po schránkách. Myslím, že to je zcela nezpochybnitelné. Nechápu, jak tento fakt nechává republikány zcela chladnými, bez jakéhokoliv pokusu to objasnit anebo vyšetřit. Každopádně tento dokument by měl být pádným argumentem ke zrušení jakékoliv formy dálkové volby (poštou, emailem .....) "Demokratické volby" samy o sobě nejsou žádnou zárukou demokracie (vidíme on-line), ale že se v rámci jejich konání pravděpodobně odehrávají takto brutální manipulace otevírá oči. ()