Bob Weston je hvězdou bulvárního časopisu STOP. Jeho poslední skandální článek o mladé psycholožce Helen Gurley Brownové, autorce necenzurovaného bestselleru radícího svobodným ženám v otázkách lásky a smyslného prožívání vztahu, zaznamenal ještě větší úspěch než její kniha. A to přesto, že se s půvabnou třiadvacetiletou pannou, jak ji ve svém textu nazval, nikdy osobně nesetkal. Teď by však ještě potřeboval napsat s Helen, které svým bezskrupulózním přístupem zle pošramotil její dosud báječně vzkvétající lékařskou praxi, co nejintimnější interview. Ve snaze získat k Helen přístup, rozhodne se vydávat za svého souseda Franka Brodericka, významného výrobce dámských punčoch, jenž trpí „pod pantofly“ své žárlivé unuděné manželky. První společné terapeutické sezení má velký úspěch, citlivá Helen je rozhodnutá učinit pro Boba vše, aby vyléčila žárlivost manželky jeho souseda. Bob však pomalu začíná ztrácet počáteční výhodné postavení. (dopitak)

Bernhardiner

Nejzkaženější redaktor nejzkaženějšího bulvárního plátku chce klesnout ještě hlouběji, a proto se rozhodne uskutečnit s ženou, kterou právě s kolegy ponížil, interview. Možná by to byla průměrná komedie, kdyby se v roli ponížené sexuoložky neukázala Natalie Wood. Její půvaby totiž neučarují pouze pánské části diváků včetně nejvulgárnějšího z nejvulgárnějších. Ale pozor, tahle komedie není vůbec vulgární. Natalie se před kamerou vůbec nestydí (a taky nemá za co), ale nikdy neukáže víc, než by se do slušného filmu hodilo (a to i ve scéně, ve které telefonuje nahá). Film díky záměně osob nabízí několik velmi vtipných situací, i když jich asi není tolik, kolik bych si jich přál. Nejlepší jsou scény s fingovanou sebevraždou, na doktorčině pohovce a Broderickova trigamie („A já jsem byla málem čtvrtá"). 85% ()

dopitak

Sex and the Single Girl je americkou komedií (místy s výrazně groteskními prvky) o vztazích mužů a žen, žánrově a typologicky by se dala zařadit ke snímkům Kaktusový květ či Marriage on the rocks. A tohle mě baví - přesně podle pravidel situační komedie, vše se šmodrchá, divák díky nadhledu jásá, mužské oko se kochá krásnou slečnou doktorkou. Bob Weston (Tony Curtis) si v bytě Helen Gurley Brown (Natalie Wood) oblečen do župánku její matky odkazem na Někdo to rád horké dělá legraci sám ze sebe (a taky z parťáka Lemmona, kterého pak vzpomenou celkem ještě dvakrát). Kromě zbytečně vyumělkované automobilové honičky v závěru nemá film výraznější slabinu, a „Shame on you, slavná ČSFD, za ta do dnešního dne pouhá dvě hodnocení tohoto velmi zábavného a vydařeného filmu“. ()

MickeyStuma

Nestárnoucí herecký koncert Natalie Wood a Tonyho Curtise v živé komediální etudě, kterak se bulvární novinář snaží na autorku jisté nejprodávanější knihy najít ještě větší špínu, než jakou si o ní vymyslel v nedávno vydaném článku, za kterou od šéfa dostal pochvalu, neboť se vlivem toho zvedl tištěný náklad. Snímek se honosí naprostou živelností až v groteskním stylu, kde nechybí ani konverzační humor, u něhož je sice už od samého počátku předvídatelné kam to celé směřuje, ale to na zábavnosti nijak neubírá. Divák se vlastně drží ve zvědavosti, čeho všeho je novinář ještě schopen k dosáhnutí svého cíle a jestli se oběť opravdu nechá opít rohlíkem. Natalie Wood je v každičkém záběru půvabná, Tony Curtis pohledný, chemie mezi nimi funguje bez přestání, ať se děje co se děje. V tom je podporuje povedený scénář a kameraman, který se oba snažil vyzdvihnout do náležitých patřičností. Skvělá filmová zábava ze šedesátých let pro každý odlehčený den. ()

Dale

Ku koncu to už bola prehnaná taškařice. Zaujímavejšia mi prišla tá línia s Fondom a Bacall, než s ústrednou dvojicou, aj keď Natálka je ako vždy skvelá a nádherná. Potešil aj trochu zostarnutý E.E. Horton, ktorého som si obľúbil v Astaireových filmoch. ()

IQ Tiqe

Nebyl to zázrak kinematografie, ale mě tyhle záměny osob baví! Obsazení parádní, miluju Natalii s těma jejíma krásnýma kukadlama, děj byl občas trochu přehnanej, ale nezkazilo mi to zážitek. I závěrečná dlouhá honička je přehnaná, ale baví. Už jsem fakt čekal, kdy přijde cameo Jacka Lemmona. # příběh *** | hudba *** | humor ** | akce * | napětí – | pustil bych si znovu *** ()