Už jsme velký!

(relácia)
  • Japonsko Hadžimete no ocukai (viac)
všetky plagáty

Dlouhodobě velmi oblíbená reality show z Japonska, ve které sledujeme malé děti, jak jdou poprvé samy něco zařídit. (Netflix)

Tsuki

Výborný nápad na milou reality-show, která tak trochu dává nahlédnout do hlav malých dětí. Jak se které dítě se svým „úkolem“ popere? Vidíme, že každé dítě to zvládá trochu jinak – některé až s nevídanou kuráží, jiné s velkým odmlouváním a tvrdohlavostí, a některé samozřejmě s pláčem, aniž by se chtělo pustit maminky či tatínka. Ale ve výsledku se všechny pustí do toho a s většími či menšími trampotami dosáhnou svého cíle. A s průvodním slovem vypravěče je to o to větší zábava sledovat. Sympatické na tomhle pořadu je, že jde právě o děti, které netuší, že jsou vůbec součástí nějaké televizní show. A právě proto se chovají zcela přirozeně. Což je markantní rozdíl oproti běžným reality show, kde se dospělí lidé v něčem předhánějí a před kamerami se předvádí (mně osobně je takový druh „zábavy“ protivný). Myslím, že v tomhle Japonci kápli na skvělý námět pro televizní pořad. Není divu, že tenhle pořad pokračuje (s určitou nepravidelností) v Japonsku už více než 30 let a stále se průběžně natáčí nové díly - do této chvíle bylo údajně natočeno celkem 74 dílů. ~(4,3★)~ ()

jana.b

Moje guilty pleasure, miluju to a chci další díly! Kromě samotného řešení úkolů a reakcí dětí na rozličné události se mi na seriálu líbí zobrazení toho, jak jim okolí fandí, aspoň od telky fandím s nimi. Japonsko má pro mě obrovského génia loci, líbí se mi záběry krajiny, vesnic, i života jako takového. Ale kvůli čemu jsem určité díly viděla již několikrát, to jsou maskovaní kameramani <3! ()

halogenka

Reklo by se, o co jde, ze. Japonske decka vyrazi na svou prvni pochuzku. Ale pak s nima prozivate kazdy jejich nejisty krok, brecite jak zelvy, kdyz netrefi do spravneho baraku, a kousete nervama polstar, kdyz se mlademu vyjebou z prenosky ryby na chodnik. Totalne naplnujici zalezitost, pri ktere vam budou pukat vajecniky jak popcorn. ()

• Děti, které v reality show účinkují, prochází výběrem. Před natáčením tvůrci i s rodiči prozkoumávají trasy, po kterých se mají děti vydat a hledají případná nebezpečí. Lidé ze sousedství jsou o natáčení předem informováni. (Saxphire)