fixaman

Když mám nové Queer as Folk zhodnotit, docela se to ve mně bije. Na jednu stranu mi to přišlo skvěle natočené, mělo to našlápnuté tempo a zajímalo mě, co bude dál. Čistě jako seriál mě to tím pádem baví, a proto dávám vysoké hodnocení. Na druhou stranu mám ale celkem velký problém s tím, jak špatně to reprezentuje LGBT komunitu. Staví to totiž na všech stereotypech o nás a celé to působí, jako by za seriálem stála banda bigotních křesťanů a hodila na plátno, jak si nás představují. Všichni herci jsou štíhlí a svalnatí (o medvědech tvůrci asi neslyšeli), nikoho nezajímá nic jiného než sex, žádná postava nedokáže být monogamní, gay/lesbické páry se nehodí k výchově dětí, protože parties jsou pro ně důležitější, gay se může během chvilky změnit na bi/hetero, protože být gay je očividně jen volba… Přitom v reálu je takhle pokleslá jen hlasitá submenšina LGBT komunity, která se stahuje kolem gay klubů a Pride, drtivá většina nás takhle nežije. Tvůrci nám tak tímhle stereotypním vyobrazením jen dál škodí a utváří v lidech ještě hlubší předsudky. Štěstí, že existují aspoň projekty jako Heartstopper, které nás ukazují jako opravdové lidi s normálním životem a problémy. ()

Botič

S hodně velkou nadsázkou Nejhorší člověk na světě po americku, zabalený v duhové vlajce. Chaotická podívaná, plná chaotických charakterů a chaotických zvratů. Není to dokonalý, ale má to srdce a Samanthu Jones. ()

Sweepy

Jestli chcete dát další argument Jochové z Aliance pro rodinu, proč jsou homosexuálové špatní, tak ji pusťte tenhle seriál. Tenhle seriál a postavy v něm jsou úplně zmatený. Ale zas je fajn, že mi ten seriál připomněl, co všechno nesnáším na gay světě (a to píšu jako gay). Koukněte na prvních 5 minut první epizody, od té doby to jde jen a jen do ****. ()