My Little Pony: Ukaž se

• USA My Little Pony: Make Your Mark (viac)

Poníci se za doprovodu hudby a kouzel učí o síle svých Cutie Marks. V pozadí ale někdo spřádá zákeřný plán. (Netflix)

Totnkopf

Seriál začal pomalým a slabším začátkem, což bylo trochu zklamáním pro některé fanoušky, kteří byli zvyklí na dynamické a zajímavé příběhy předešlé generace. Mělo to navíc trochu chuť jako pokus o napodobení "Friendship is Magic". S postupem času a sledováním nových epizod však seriál objevuje svůj vlastní hlas. Postavy, které na začátku připomínaly své předchůdce, začaly projevovat vlastní osobnosti a hloubku. Každá z nich měla své vlastní motivace, sny a strachy. Samotný děj také začal nabízet více zápletek a dobrodružství, což dodalo seriálu tolik potřebnou dynamiku. Nové generaci to tak umožnilo postupně získat vlastní identitu a charakter. Celkově řečeno, i když zpočátku mohl být seriál menším zklamáním, byl jsem nakonec potěšen tím, jak se vyvíjel a stále vyvíjí. Nabízí zajímavý pohled na svět Equestrie v daleké budoucnosti od G4 a z části je s touto generací i tak trochu provázán. Jsem tedy sám zvědav, jak bude seriál nadále dospívat a co dalšího nám tato genrace ještě přinese. ()

HERGImanCZ

Je tohle opravdový konec zlaté éry poníků? První klasická řada nové generace My Little Pony navazuje na nedávný speciál a já nechápu, jak je to možné, ale nese si zase ty stejné problémy. Zatímco staré postavy jsou karikaturou toho, čím byly v New Generation, motivy a pozadí nových nedávají úplně smysl a hlavně Misty si často protiřečí tím, čemu věří, s jejím reálnými činy. Pozor, teď bude malinký spoiler, ale proč trénuje dle jejích slov zlý smích, když věří, že její mentorka dělá tu správnou věc? Chápu, jedná se o humorný prvek a v podstatě to se všemi ostatními vtipy dokonale ukazuje, že zde chybí jakákoliv snaha potěšit kohokoliv jiného, než jsou malé děti. A já jsem to schopný tolerovat, problém je, že taková Pipp se tu mnohokrát dostane do situace, kde mě ta postava svou existencí už jen vytáčí. Seriál tak už není ani něco, co by rodič mohl pustit dětem, zatímco by nerušeně mohl dělat své věci. Děj se u několika epizodách točí opravdu okolo ničeho, svět se během celé řady nikam neposune a divák navíc stále nedostane skoro žádné odpovědi jak na staré otázky z filmu, tak na nové ze speciálu. Jedinou světlou chvilkou je asi osmá epizoda, která se točí okolo Izzy a jejich přátel. Pouze tady je totiž vidět, proč si tahle skupinka vlastně rozumí, proč jsou přáteli. Charakter Izzy je konzistentní, jako postava je vtipná, milá a jen ona drží vší svou vůlí tu jednu hvězdu, kterou seriálu dávám. Pokud jste si tak tuto skupinku poníků oblíbili, doporučuji spíše kouknout na Tell Your Tale, kde mají jednotlivé epizody sice jen pět minut, dokáží ale sdělit nějakou pointu, pobaví vás a jsou k dispozici zadarmo na YouTube. ()